AD

iOS 16.5 را همین حالا دانلود کنید!

iOS 16.5 را همین حالا دانلود کنید
0 145

iOS 16.5

اپل iOS 16.5 را روز پنجشنبه، تقریبا دو ماه پس از انتشار iOS 16.4 منتشر کرده است! گرچه آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزار آیفون، چند ویژگی جدید را به دستگاه شما ارائه می‌کند، مانند یک برگه ورزشی جدید در برنامه Apple News که بسیار جذاب است. اما شما واقعا باید این به‌روزرسانی جدید را برای برطرف کردن مشکلات امنیتی و اجرای اصلاحات دانلود کنید.

اپل در یادداشت‌های خود اعلام کرده است که آخرین به‌روزرسانی آیفون تقریبا 40 مشکل و باگ را اصلاح می‌کند! از جمله اصلاحات این نسخه می‌توان به برطرف کردن مشکلات امنیتی مربوط به WebKit، موتور مرورگر اینترنت مورد استفاده در سافاری و توسعه یافته توسط اپل اشاره کرد.

یکی از این مشکلات می‌تواند اطلاعات حساس را برای شخص ثالث فاش کند و دیگری می‌تواند به شخص ثالث اجازه دهد تا دستورات را بدون اطلاع شما بر روی دستگاه شما اجرا کند. رفع این مشکلات در نسخه 16.5 برای کسانی که انتشار اولین پاسخ امنیتی سریع آیفون، iOS 16.4.1 (a) را از دست داده‌اند، اجرا می‌شود. سومین مشکش امنیتی، آن است که به شخص ثالث اجازه داده می‌شود تا به اطلاعات بیشتری در دستگاه شما، نسبت به آنچه مجاز است دسترسی داشته باشد.

به‌روزرسانی iOS همچنین مشکلی را برطرف می‌کند که در آن شخصی می‌تواند از صفحه قفل به مخاطبین شما دسترسی داشته باشد. در حالی که اپل راه‌هایی را برای سفارشی کردن صفحه قفل شما ارائه کرده است، برخی از افراد با مشکلاتی مواجه شده‌اند که در آن صفحه قفل می‌تواند به دیگران اجازه دهد که به برخی از ویژگی‌های آیفون مانند پاسخ دادن به پیام‌ها و حتی کیف پول شما دسترسی داشته باشند.

بهبودهای دیگر در این به‌روزرسانی شامل جلوگیری از دور زدن تنظیمات حریم خصوصی، مسدود کردن برخی از برنامه‌ها از خواندن اطلاعات مکان حساس و جلوگیری از بسته شدن برنامه هنگام باز کردن یک فایل PDF است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.