AD

سگا (SEGA) انگری برد را می‌خرد!

0 101

شایعات حقیقت پیدا کردند، سگا (SEGA) انگری برد را می‌خرد!

اخیرا شایعاتی درمورد قرارداد بین سگا و شرکت فنلاندی Rovio برای خرید Angry Birds به گوش می‌رسید، تا اینکه به‌تازگی این شرکت ژاپنی به این شایعات رسمیت بخشید! سگا با انتشار یک بیانیه در وبسایت رسمی خود، تایید کرد که شایعات خرید انگری برد توسط این شرکت حقیقت دارند و این معامله امضا شده است. این بیانیه به‌صورت رسمی درحال حاضر فقط به زبان ژاپنی وجود دارد. در این بیانیه چنین ذکر شده که پیشنهاد اصلی این معامله از طریق شعبه اروپایی این شرکت صورت گرفته و درنهایت با موفقیت انجام شده است.

طبق این بیانیه، sega با مبلغ 706 میلیون یورو که با نرخ فعلی معادل با 775 میلیون دلار است، خریداری می‌شود. البته، در شایعات چنین گفته می‌شد که مبلغ این قرارداد یک میلیارد دلار تعیین شده، اما این بیانیه ثابت کرد که این شایعات حداقل در زمینه مبلغ قرارداد صحت ندارند.

در توییت منتشر شده توسط سگا چنین نوشته شده که این معامله با هدف “گسترش جهانی تجارت مصرف‌کننده ازطریق افزایش قابلیت‌های بازی‌های موبایلی” انجام شده است. علاوه‌بر آن، بر این موضوع تاکید شده است که تصاحب سگا در انگری برد، کاملا دوستانه بوده، همچنین هیئت مدیره Rovio حمایت خود را از پیشنهاد مناقصه اعلام کرده است.

سگا به ازای هر سهم، 9.25 یورو می‌پردازد. سهام Rovio در زمان نزدیک شدن به پایان Nasdaq Helsinki در 14 آوریل، با قیمت 7.78 یورو به فروش می‌رسید. سگا بیان کرده است که قصد آن از خرید بازی موبایلی انگری برد از راویو، آن است که از دانش به‌کار رفته در این بازی برای ارائه محتوا به بیشترین تعداد ممکن در بازار بازی‌های دیجیتال استفاده کند. از طرف دیگر، به گفته Rovio، این شرکت قصد دارد تا فعالیتش را در جهت گسترش بازار خود به سمت بازی‌های غیر موبایلی ادامه دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.