AD

بررسی کنترلرهای بازی برای PC

0 214

هر کدام از ما ممکن است چند کنترلر داشته باشیم. این کنترلرها فقط یادگاری هایی از کنسول های گذشته نیستند بلکه نشان دهنده این واقعیت هستند که ما در جستجوی کنترلری با کارایی مناسب هستیم. شاید برای برخی از ما کنترلر Reflex محصول Scuf پایان این جستجو باشد. در این مقاله به بررسی کنترلرهای بازی برای PC پرداخته ایم؛ با ما در ادامه همره باشید.

Scuf سابقه طولانی در ساخت کنترلرهای ممتاز دارد. ایکس باکس به تکرار کنترلر سری Elite 2 خود ادامه می دهد و سونی هم اگرچه دیرهنگام گام در این مسیر گذاشته است در حال حاضر کنترلر DualSense Edge  را در این حوزه دارد که به عنوان یک کنترلر ممتاز برای طرفداران پلی استیشن شناخته شده است.

این مقایسه ها کنترلری مانند Scuf Reflex را در موقعیت سختی قرار دهد، به خصوص با توجه به اینکه باید بیش از 300 دلار برای داشتن آن هزینه کنید (یعنی 100 دلار بیشتر از DualSense Edge محصول سونی). اما در صورتی که مدتی از  Reflexاستفاده کنید در استفاده از کنترلرهای دیگر به مشکل می خورید.

کدام-دسته-بازی-خوب-است؟

طراحی کنترلر DualSense شاید مورد علاقه اکثر گیمرها باشد؛ در طراحی این کنترلر مشکل اصلی نبود دکمه های برگشتی است که برای بازی های PC محور ضروری است. DualSense Edge دکمه‌های بازگشت دارد اما مشکل دیگری که دارد مساله شخصی‌سازی این کنترلر است.

شخصی سازی در کنترلر مساله مهمی است؛ به طوری که حتی اگر شخصی سازی به اندازه قابلیت انتخاب یک رنگ جدید باشد، می تواند باعث ارتقاء یک محصول شود. DualSense Edge هیچ گزینه سفارشی‌سازی ندارد، در حالی که Elite Series 2 به واسطه آزمایشگاه طراحی سفارشی Xbox قابلیت شخصی سازی دارد.

کنترلرReflex  قابل سفارشی سازی است؛ دارای دکمه های برگشت است. این دستگاه دارای همان قدرت و فناوری کنترلر سونی است، از جمله ترکیب داخلی بلندگو/میکروفون، تریگرهای تطبیقی، بازخورد لمسی و پد لمسی. این قابلیت ها در پلی استیشن و رایانه شخصی کاربردی هستند. درست مانند  DualSense، در بازی هایی مانند Marvel’s Spider-Man  از طریق نسخه رایانه شخصی، پشتیبانی از تریگر تطبیقی و بازخورد لمسی هپتیک دریافت خواهید کرد.

خرید-دسته-بازی

کنترلر Reflex ایرادهایی نیز دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت. ابتدا به قیمت پرداخته می شود.

 این کنترلر از 200 دلار شروع می شود، در حالی که DualSense که 90٪ از قابلیت های مشابه را ارائه می دهد، تنها 70 دلار است. مشکل اصلی این نیست. اگر به دنبال ارزش کنترلر خود هستید، مقایسه آن با کنترلرهای استاندارد و شخص اول مایکروسافت و سونی همیشه راهگشا هستند.

شرکت سازنده این کنترلر یعنی  Scuf حتی برای جزئی ترین موارد اضافه که باید استاندارد روی کنترلر باشد، هزینه می گیرد. گزینه های سفارشی سازی بسیار گران هستند. یک رنگ متفاوت 15 دلار است، در حالی که یک طراحی منحصر به فرد 30 دلار است.

این شامل همه زمینه‌های سفارشی‌سازی نیز می‌شود: پد لمسی، تریگر، bumper و تزئینات صفحه‌ای 10 دلار برای هر قطعه، D-pad باقیمت 7 دلار، و حتی حلقه‌های اطراف میله های شست هر کدام 2 دلار هستند. برای تغییر رنگ هر قسمت از کنترلر شما باید 97 دلار بیش از قیمت پایه 200 دلاری بپردازید.

رنگ-دسته-بازی

برای داشتن پشتی بافت دار، باید 20 دلار اضافی خرج کنید؛ در غیر این صورت، کنترلر با پلاستیک صاف و جلوه نامناسب عرضه می شود. تریگرهای فوری که قابل تنظیم هستند و در DualSense Edge و Elite Series 2 قرار دارند، 40 دلار دیگر هزینه دارد و یک کیف حمل که با چند گزینه انگشت شست و یک کابل شارژ اضافی همراه است، 50 دلار هزینه اضافی دیگر.

حتی برای یک تغییر رنگ جزئی، حداقل 250 دلار و احتمالاً بیش از 300 دلار هزینه خواهید کرد. اگر برای سفارشی‌سازی نمی خواهید این اندازه هزینه کنید، Scuf  چند گزینه رنگ برای Reflex Pro (220 دلار با گریپ) و Reflex FPS (250 دلار برای گریپ و تریگرهای فوری) ارائه می‌کند.

تنظیم-دسته-بازی-کامپیوتر-ایکس-باکس-پلی-استیشن

Xbox با آزمایشگاه طراحی خود (Design Lab)، سفارشی سازی را انجام می دهد. Elite Series 2 را به عنوان مثال در نظر بگیرید. سفارشی سازی  20 دلار بیشتر از خرید کنترلر است (130 دلار برای کنترلر پایه). آزمایشگاه به شما این امکان را می دهد که کنترلی را که می خواهید بسازید.

لابراتوار طراحی مواردی را در نظر می گیرند که Scuf از آن غافل است. به عنوان مثال،Reflex  دارای یک گزینه رنگ زیبای Slate  برای طرفین است، اما این گزینه برای هیچ بخش دیگری از کنترلر در دسترس نیست. به طور مشابه، تریم فیس پلیت به رنگ صورتی موجود است اما در مورد touchpad اینطور نیست.

هرچه در فرآیند سفارشی سازی Scuf Reflex خود جلوتر بروید، گزینه های کمتری در اختیار دارید و به سختی می توانید به طرحی که به نظر منسجم به نظر می رسد، دست پیدا کنید؛ اگر مقایسه کنید شما می توانید در  Design Lab، به راحتی در عرض چند دقیقه نیمی از طرح های فوق العاده را سفارشی کنید.

سفارشی-کردن-دسته-بازی

مواردی وجود دارد که Reflex در مقایسه با DualSense Edge و Xbox’s Design Lab خوب عمل نمی کند، اما مواردی نیز وجود دارد که درست عمل می کند. به عنوان مثال، در مورد Reflex می توانید به راحتی فیس پلیت را جدا کرده و رنگ دیگری را جایگزین آن کنید. این کنترلر همچنین به شما امکان دسترسی به میله شست (thumbstick) را می دهد که می توانید آن را جایگزین کنید.

DualSense Edge دارای میله های شست قابل تعویض با قیمت 20 دلار برای هر قطعه است، اما با استفاده از Reflex، می‌توانید پک میله های شست با شکل ها و اندازه های مختلف با نصف قیمت خریداری کنید. به طور مشابه، می توانید back paddles را جایگزین کنید یا آنها را به طور کامل بردارید.

خرید-دسته-بازی

همچنین بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین کنترلرهای موبایل + نکات مهم

در پایان گفته می شود که این مقاله در پی این موضوع نیست که گیمرها را به خرید Scuf Reflex تشویق کند یا حتی هدف از مطرح کردن این مقاله سوق دادن افراد به سمت کنترلرهایی مانند DualSense Edge   یا Elite Series 2 نیست. هدف پیشنهاد از روی تجربه هر کدام از این کنترلرها است. در صورتی که شما مدام در جستجوی کنترلرهای مناسب هستید، Scuf Reflex  می تواند پیشنهاد مناسبی باشد؛ حداقل تا زمانی که بازیگران اصلی این حوزه از جمله سونی محصول منحصربفردی ارائه نکرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.