AD

بازی ریمیک رزیدنت اویل 4 چه تغییراتی داشت؟

26 1,419

ریمیک رزیدنت اویل 4; نیازی به مقدمه نداردچرا که تمام طرفداران بازی‌های کامپیوتری، چه برای پی سی و چه برای کنسول بی‌صبرانه منتظر این موضوع هستند.بازی رزیدنت اویل از اولین نسخه خود تا به امروز جزء اولین انتخاب‌های طرفداران بازی‌های رمز آلود و هیجان‌انگیز بوده و خصوصا به واسطه محبوبیتی که سری چهارم بازی رزیدنت اویل کسب کرد، شرکت کپکام تصمیم گرفت این اثر زیبا را همانند دو نسخه قبلی ریمیک کند.

با وجود اینکه هنوز این بازی به بازار نیامده، اما با توجه به تجربه و قدرت شرکت کپکام و همچنین داستان هالیوودی و بی‌نظیر بازی رزیدنت اویل 4، می‌توان تا حد زیادی ‌امیدوار بود که با یک شاهکار طرف خواهیم بود.

در صورتی‌که شما هم برای این بازی منتظر و صد البته کنجکاو هستید، تا انتهای این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی توسط سایت ایموجو با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

داستان رزیدنت اویل 4

داستان رزیدنت اویل 4

از سال 2005 تا به امروز زمان زیادی گذشته و بهتر است پیش از بررسی رزیدنت اویل 4 ریمیک، قدری خود داستان بازی اصلی را بررسی کنیم. داستان بازی از آنجایی شروع می‌شود که دختر رئیس جمهور آمریکا توسط افرادی ناشناس و مرموز دزدیده می‌شود و در همین حین، لیان (شخصیت اصلی و محبوب رزیدنت اویل) به عنوان اولین ماموریت در شغل جدیدش به یک روستا در اسپانیا فرستاده می‌شود تا اشلی گراهام یا همان دختر رئیس جمهور را پیدا کند.

این سناریو به خودی خود رمز آلود است حال در نظر بگیرید که پای سلاح‌های بیولوژیکی و اتفاقات ترسناک‌تر و تاریک‌تری نیز در میان باشد! چه چیزی بهتر از این برای شخصی که عاشق بازی‌های اکشن است و از کمی ترس و هیجان نیز بدش نمی‌آید؟

داستان بی‌نظیر در کنار شخصیت پردازی و حتی صدا پردازی عالی و تنوع داستانی که به لطف شخصیت‌هایی همچون لوییس و ایدا وانگ را حتی اگر کنار بگذاریم، بازی از نظر فنی یک انقلاب در صنعت گیم به پا کرد.

رزیدنت اویل 4 (نسخه اصلی) بدون شک از هر جهت ستودنی است. توسط بازی رزیدنت اویل 4 یک سیستم تیر‌اندازی جدید ابداع شد. البته موارد زیاد دیگری هستند اما قصد ما در این نوشته معرفی نسخه اصلی نیست و قصد بررسی ریمیک رزیدنت اویل 4: را داریم.

بازی ریمیک رزیدنت اویل 4 فقط یک بازسازی نیست

resident evil 4 remake

کار کمپانی کپکام برای ریمیک این بازی سخت است. چرا که امکان تغییر داستان بازی به واسطه جذابیت بالای داستان وجود ندارد و از طرفی هم نمی‌تواند تنها کیفیت جلوه‌های بازی را بالا‌تر ببرد و به عنوان ریمیک منتشر کند!

طبق گفته‌های خود کپکام، این شرکت برنامه دارد ریمیک رزیدنت اویل 4;را به عنوان یک بازی جدید درسال 2023 منتشر کند. ایجاد جلوه‌های خاص‌تر به صورتی‌که به خط داستانی بازی آسیبی نزند و یا آن را جذاب کند، مهم‌ترین گامی است که تولید‌کننده می‌تواند برای ریمیک بازی بردارد.

تغییرات رزیدنت اویل 4 ریمیک

همچنین قطعاً بازی به صورتی پیچیده‌تر ارائه می‌شود که خب باکی نیست؛ طرفداران رزیدنت اویل عاشق پیچ و خم‌های رمز آلود و ترسناک هستند. در گیم پلی این بازی که توسط خود شرکت منتشر شد، لیان اس کندی اولین حضور خود را در روستا تجربه می‌کند.

اگر نسخه اصلی را به خاطر داشته باشید، لیان پس از رسیدن به روستا خانه اولین Ganado را می‌بیند و به سرعت به آنجا رسیده و با دشمنان خود در گیر می‌شود. اما در تریلر منتشر شده از بازی، ابتدای مسیر لیان از یک جنگل تاریک، ترسناک و مه آلود و به نظر پر پیچ و خم‌تر می‌گذرد.

همچنین در این نسخه شاهد جزئیاتی هستیم که در نسخه اصلی انتظار آن را داشتیم؛ مواردی مانند بررسی بیشتر اتفاقاتی که برای اشلی در روستا می‌افتد و همچنین تأثیرات انگل بر روی او…

تفاوت گیم پلی نسخه ریمیک با نسخه اصلی

تفاوت گیم پلی ریمیک رزیدنت اویل 4

بدون شک کپکام برنامه ویژه‌ای برای گیم پلی رزیدنت اویل 4 ;ریمیک دارد. مهم‌ترین موضوعی که در گیم پلی این نسخه به آن پرداخته شده، طبیعی‌تر بودن گیم پلی است. به صورتی‌که لیان آسیب پذیر‌تر است و مانند نسخه اصلی مقاومت چندانی در برابر ضربه‌ها ندارد.

همین موضوع باعث به چالش کشده شدن پلیر می‌شود و قطعاً با جذابیت‌های خاص خود همراه است. از طرفی، گفته می‌شود که روی قابلیت‌های ضد حمله لیان زمان بیشتری گذاشته شده و هوش مبارزه‌ای لیان بالا‌تر رفته است.

با همه این‌ها، باز هم انگار سازنده میل به بیشتر درگیر کردن پلیر را دارد و با ایجاد مسیر‌های فرعی مختلف و همچنین بزرگ‌تر کردن محیط‌های اصلی بازی مانند خانه‌های روستایی، کار را برای پلیر سخت‌تر و سخت‌تر کرده است.

اما موضوعی که همه ما انتظار بهبود آن درنسخه ریمیک را داریم، ترسناک‌تر شدن بازی است که خوشبختانه کپکام اعلام کرده وقت زیادی برای این موضوع گذاشته. در تریلر و گیم پلی کوتاه منتشر شده از این بازی نیز می‌توان تا حدودی به ترسناک‌تر شدن بازی پی برد.صداگذاری‌ها با کیفیت‌تر و طبیعی‌تر شده و موسیقی دلهره‌آور‌تری انتخاب شده است.

همچنین در جلوه‌های تصویری، علاوه بر با کیفیت‌تر شدن، شاهد اضافه شدن جزئیاتی همچون مه و تاریکی هستیم. البته که طولانی‌تر و رمز آلود‌تر شدن مراحل نیز در این امر بی‌تأثیر نیست و جالب است بدانید که حتی اره برقی دکتر سالوادور هم برای ترساندن بیشتر شما تغییر کرده است.

در یک کلام، کپ کام از هیچ تلاشی برای رساندن شما به اوج وحشت فرو‌گذار نکرده به صورت کلی، می‌توان گفت که سبک گیم پلی تا حد زیادی به نسخه اصلی شبیه است و هنوز هم می‌توانید از لگد‌های محکم لیان به زامبی‌ها لذت ببرید. اما برخی از مشکلات مانند عدم امکان راه رفتن و نشانه گرفتن در گیم پلی نسخه ریمیک برطرف شده است.

نقد و بررسی تریلر ریمیک رزیدنت اویل 4

اطلاعاتی که تا به اینجا به آن‌ها اشاره شد، بیشتر از منابع خود شرکت کپ کام دریافت شده‌اند اما همچنان جزئیات دقیقی در باره بازی وجود ندارد. از طرفی تریلر و گیم پلی بازی به صورتی بسیار هوشمندانه ساخته شده؛‌ به شکلی که نه‌تنها هیچ نکته مهمی از بازی را لو نمی‌دهند، بلکه بینندگان را برای بازی تشنه‌تر می‌کنند.

در تریلر رسمی ریمیک رزیدنت اویل 4; چیزی که بیشتر مشخص است، وضعیت رمز آلود و البته اسفناک روستا بوده و افرادی که در آن زندگی می‌کنند. بعد از شخص لیان،کاراکتر “اشلی” بیشترین حضور را در تریلر بازی دارد و کاملاً شاهد آن هستیم که لیان با تمام توان خود به دنبال نجات دادن اوست اما بدون توجه به اینکه دختر به انگل آلوده شده و “ایدا وانگ” نیز در صحنه‌ای به این موضوع اشاره می‌کتد و از لیان می‌خواهد دست از نجات دختر بکشد.

هیجان انگیز‌ترین قسمت تریلر ریمیک رزیدنت اویل 4;لحظه‌ای است که اشلی بی‌اختیار تفنگ را به سمت لیان نشانه رفته و کاملاً مشخص است که انگل در حال مسلط شدن بر او می‌باشد. البته حضور کوتاه راهبان مرموز نیز نباید نادیده گرفت؛ این راهبان که گمان می‌رود تمام بدبختی‌های روستا زیر سر آن‌ها باشد، در حال کنترل اشلی هستند و حتی در تریلر نیز ترس را به جان شما میاندازند.

تاریخ پخش ریمیک رزیدنت اویل 4

تاریخ پخش رزیدنت اویل 4 ریمیک

تأخیر در زمان پخش بازی‌های ویدیویی و فیلم‌ها، موضوعی طبیعی است و تقریباً همه ما به آن عادت داریم!اما طبق اطلاعاتی که کپکام به صورت رسمی منتشر کرده است، این بازی در 24 مارس 2023 یا 4 فروردین 1402 برای پلی استیشن 5 و 4، کامپیوتر، ایکس باکس سری S و ایکس باکس سری X در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

اطلاعات کلی بازی ریمیک رزیدنت اویل 4

ناشر: Capcom

توسعه دهنده: Capcom

پلتفرم عرضه شده: PS5

در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۲۳ برای کامپیوتر، Xbox Series S/X و PS4/5 عرضه خواهد شد.

 

جمع بندی نهایی

همانقدر که قرار است ریمیک رزیدنت اویل 4 رمز آلود و هیجان‌انگیز باشد، حواشی این بازی نیز به همین صورت هستند. کپ کام از ارائه اطلاعات در رابطه با این بازی امتناع می‌کند و بدیهی است که قصد دارد علاقه‌مندان را بیشتر ترغیب به تهیه این بازی کند.

در این بین، کسب اطلاعات در رابطه با این بازی کاری بس دشوار است و احتمال آن هم وجود دارد که برخی از اطلاعات غلط باشند اما به هر جهت ما در این نوشته تمام تلاش خود را به کار بستیم تا برخی از اطلاعات کلی نسخه ریمیک رزیدنت اویل 4 را با شما در میان بگذاریم و ما بقی نقد و بررسی‌ها، موکول می‌شود به زمانی که بازی منتشر شود.

نظر شما چیست؟ آیا تریلر بازی را مشاهده کردید؟همچنین در صورتی‌که از نسخه اصلی بازی نکات مهمی را در ذهن دارید و یا اطلاعات بیشتری از ریمیک رزیدنت اویل 4;در اختیار شما است، حتماً در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

26 نظرات
 1. ادبی می گوید

  سلام موقع اجرای بازی خطای d3dx9_30.dll میاره چند بار از اول نصب کردم همیشه این خطارو میده

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این خطا مربوط به درایور کارت گرافیک و یا دایرکت ایکس میباشد.
   ابتدا درایور کارت گرافیک خود را آپدیت کنید. سپس نسخه های مختلف دایرکت ایکس را نصب کنید سپس ویندوز را ریستارت کنید و دوباره امتحان کنید.

 2. شاهینی می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت تیم خوبتو. من این بازی رو دانلود استخراج و نصب کردم. ولی هنگام کپی کردن کرک آن از داخل نرم افزار POWER ISO تنها گزینه ی COPY ON CLIPBOARD میومد. لطفا برای کپی کردن صحیح کرک در مکان درست مورد نیاز آن راهنمایی کنید.

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   2 راه برای کپی کردن کرک دارید:
   راه اول: فایل ISO را طبق راهنما در درایو مجازی قرار دهید. سپس وارد درایو مجازی شوید و کپی بگیرید.
   راه دوم: ابتدا محتویات فایل ISO را استخراج کنید (توسط نرم افزار Power ISO) و سپس فایل کرک را کپی کنید.

 3. فرشاد می گوید

  سلام خسته نباشید آقا رو گوشی شیائومی میاره یا فقط مال من مشکل داره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این بازی برای کامپیوتر است

 4. شهودی می گوید

  سلام ببخشید من جایی که مجسمه پسربچه دنباله لیون راه میفته روگیرکردم به دره که میرسم هرچی باتیرمیزنم قفله نمیشکنه نکنه بخاطره اینکه چن بارهمونجامردم اینجوری شده اره چاره چیه باید چیکارکنم؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر یا با چاقو بزن یا با پا.
   با چاقو یکبار میشه با پا هم 3 بار.

 5. شهپری می گوید

  ببخشید میشه بگید این ارور یعنی چی:The program can t start because d3dx9_30.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this probem

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر یه فایل حذف شده. فکر کنم بخاطر آنتی ویروسه. بازیو کلا حذف کن، آنتی ویروسو غیرفعال کن، بازیو دوباره نصب کن.

 6. الهام می گوید

  سلام ببخشید اون مرحله که باید به کامیون شلیک کنی تا بترکه من هرچی بهش شلیک میکنم نمیترکه مشکلش چیه لطفا یک راه حل بزارید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید به راننده شلیک کنی تا بمیره، بعدش کامیون چپ میکنه و چند تا روستایی ازش میان بیرون.

 7. کامرانی می گوید

  سلام داداش میشه بگی این ارور چیه و چرا بازی باز نمیشه
  bio4.exe – System Error
  The program can’t start because steam_api.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بازی شما نیاز به کرک داره.
   احتمال زیاد کرکش تو DVD بازی هست و فقط باید تو محل نصب بازی کپیش کنی.
   اگرم نبود باید دانلودش کنی.

 8. صالحی می گوید

  سلام اقا ببخشید من اویل4 نصب کردم موقعی که تو لول 1 سنگ دنبالت میافته را تو بازی مربع را 5 نشون میده بعدشم دکمه 6 و 8 میده برا جاخالی این جریانش چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید 6 و 8 رو با هم . دقیقا وقتی نشون میده بزنی که جاخالی بده

 9. الیاس می گوید

  سلام ببخشید اون مرحله که باید به کامیون شلیک کنی تا بترکه من هرچی بهش شلیک میکنم نمیترکه مشکلش چیه لطفا یک راه حل بزارید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید به راننده شلیک کنی تا بمیره، بعدش کامیون چپ میکنه و چند تا روستایی ازش میان بیرون.

 10. حسنی می گوید

  سلام وقت بخیر من بازی رو رسوندم به یه جایی که واگن ها میفته و بعد باید لیان بپره وقتی میپره دکمه ها رو نمایش نمیده چیکار کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام از ابتدای اون مرحله رو با کیبورد برید

 11. چمانه می گوید

  سلام کلید climb یا همون بالارفتن تو صفحه کلید کدوم کلیده؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام space ( فاصله ) هستش برا من که این بود

 12. رضایی می گوید

  سلام من بازی رو نصب کردم ولی وقتی رو ایکون بازی کلیک میکنم علامت loadingمیاد ولی یهو ایکون بازی از روی لپ تاپ میره

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام بازی رو حذفو دوباره نصب کنید

 13. خلیلی می گوید

  سلام…ببخشید من تازه بازی رو نصب کردم ولی تا جایی که مینویسه لودینگ بیشتر نمیاد..میشه خواهش کنم بگید جریان چیه؟؟پوشه کرک کدومشه؟؟باید کجا کپی بشه ممنون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر رو ایکون بازی کلیک کنید و تو قسمت properties برید و open file location رو بزنید تا وارد محل نصب بشید بعد از اون دنبال پوشه crack بگردید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.