AD

شناخت بازی های منچ آنلاین

بازی منچ آنلاین
0 1,648

اگر بخواهیم از قدیمی‌ترین بازی‌هایی که برای همه سنین مناسب است نام ببریم، می‌توان به منچ اشاره کرد. این بازی چند نفره است به همین دلیل محبوبیت بیشتری نیز دارد. افزایش کاربران اینترنت و گوشی موجب شد تا برنامه‌نویسان به فکر اجرای بازی منچ آنلاین در پلتفرم‌های مختلف بیفتند. در این مقاله سعی داریم چندین مورد از این بازی‌ها را معرفی کنیم.در این مطلب از سری مقالات نقد و بررسی بازی سایت ایموجو با ما همراه باشید.

بازی منچ چگونه انجام می‌شود؟

بازی منچ بر روی صفحه‌ای با خانه‌های کوچکی که توسط فلش مشخص شده است انجام می‌شود. این بازی را تک نفره نمی‌توان انجام داد اما تا 4 نفر می‌توانند هم‌زمان رقابت کنند. چهار رنگ آبی، زرد، قرمز و سبز روی صفحه وجود دارد و هرکس صاحب یک رنگ می‌شود. شروع این بازی از طریق استفاده از تاس است. به گفته مستندها منچ از یک بازی هندی گرفته شده است و مردم هر کشور با نام متفاوتی این بازی را انجام می‌دهند.

شناخت برنامه‌های معروف منچ که می‌توانید به ‌راحتی دانلود کنید

  • منچ آنلاین

این برنامه برای اندروید قابل نصب است و امکان بازی 4 نفره، 3 نفره و 2 نفره وجود دارد. داشتن اتاق چت در برنامه‌های بازی برای مخاطبین مهم است از این‌رو این قابلیت جذاب در منچ آنلاین قرار داده شده است. شما می‌توانید 6 اتاق چت ایجاد کنید. این برنامه به‌صورت آفلاین نیز قابل استفاده است.

  • سوبرا

برنامه سوبرا گروهی از بازی‌های چند نفره است که کار شما را راحت‌تر می‌کند. به‌جای نصب چندین برنامه، با نصب سوبرا به ‌صورت یک‌جا چندین برنامه در دسترس خواهید داشت. این برنامه برای بازی منچ آنلاین خود امکان چت قرار داده است و برای پیشروی از دیگر برنامه‌ها امکان چت خصوصی را در ورژن‌های بعدی ارائه داد. پروفایل خود را اختصاصی کنید و به صورت هفتگی در لیگ‌های موجود شرکت کنید.

در برنامه سوبرا وقتی با افرادی آشنا می‌شوید و می‌خواهید بعداً هم در دسترس باشند تا دوباره بازی کنید، لیستی از دوستانتان را می‌توانید برای خود بسازید. کافی است روی نام مخاطب کلیک کنید و گزینه اضافه شدن به لیست مخاطبین را انتخاب کنید.

بازی منچ آنلاین
بازی منچ آنلاین
  • منچرز

Mencherz یکی از معروف‌ترین برنامه‌های بازی منچ آنلاین محسوب می‌شود که بر روی گوشی‌های آیفون و اندروید قابل نصب است. این برنامه امکان تغییرات ظاهری را فراهم کرده تا مهره و صفحه را خودتان طراحی کنید. این برنامه بدون اینترنت نیز قابل استفاده است و در این صورت با دوستان یا ربات خودِ برنامه باید بازی کنید.

  • منچ هواپیمایی

Ludo Battle King جزو برنامه‌های ساده و رایگان است که به‌صورت آفلاین توسط ربات یا کاربران واقعی امکان بازی را فراهم می‌کند. برنامه منچ هواپیمایی در کامپیوتر نیز قابلیت بازی کردن را دارد و علاوه بر این از قابلیت‌های متفاوتی نسبت به دیگر برنامه‌ها برخوردار است. به عنوان مثال در صفحه ستاره‌هایی وجود دارد که با ایستادن بر روی آن خانه‌ها امکان حذف شما توسط رقیبتان وجود ندارد.

  • بورد دایس رول (Board Dice Roll)

این بازی منچ آنلاین برای گوشی‌های قدیمی و افرادی که نمی‌خواهند حجم زیادی برای دانلود آن مصرف کنند گزینه بسیار مناسبی است. این بازی به‌ صورت آنلاین و آفلاین برای تعداد افراد 2 الی 4 نفر قابل استفاده است.

  • منچ سام اپز

اگر به زیبایی صفحه منچ اهمیت می‌دهید و خواستار تغیر دادن آن با سلیقه خود هستید، این برنامه برای شما مناسب است. منچ سام اپز به صورت تخصصی‌تر روی بازی کار کرده به گونه‌ای که هر 4 مهره را می‌توانید مشخص کنید چه کسی بازی کند. مثلاً مهره قرمز ربات و مهره زرد کاربر واقعی باشد. در حالت آفلاین اگر بخواهید با دوستان خود بازی کنید باید از یک دستگاه استفاده کنید.

  • منچ کینگ آف دایس (King of Ludo Dice Game with Free Voice Chat 2021)

King of Ludo Dice  یکی از بهترین برنامه‌های ساخته شده برای بازی منچ آنلاین است. در این برنامه مانند بقیه می‌توانید آفلاین نیز برای سرگرمی بازی کنید. برای رقابت‌های آنلاین امکان چت صوتی وجود دارد. کینگ آف دایس  برای کاربران خود رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد که برای بالا بردن آن باید در لیگ‌های هفتگی شرکت کنید.

  • بازی منچ

این بازی امکان تغیر رنگ مهره و نام را می‌دهد. گذاشتن نام برای مهره‌ها باعث می‌شود هیچ‌کس مهره خود را گم نکند. در داخل برنامه خانه‌های ستاره‌دار مانع حذف شما توسط رقیب می‌شود و اگر در یک خانه 2 مهره داشته باشید، رقیب می‌تواند هر دو را حذف کند.

  • Ludo Bird Champion : Knight Riders champion

طراحی ساده‌ای که در این بازی منچ آنلاین وجود دارد برای کودکان نیز مناسب است. در ابتدا مراحل شروع را به کودکان خود بیاموزید تا با دوستانشان به آسانی بازی کنند. این بازی فکری است و باعث می‌شود همه درگیر حساب کتاب باشند. در نتیجه نگران آسیب رسیدن به فرزندانتان نباشید.

کدام برنامه را دانلود کنیم بهتر است؟

این یک سؤال کلی است و نمی‌توان پاسخ یکسانی برای همه داد. شما نسبت به فضا، نوع گوشی و میزان اینترنتی که می‌خواهید مصرف کنید گزینه‌های متفاوتی دارید. برخی برنامه را برای کودکانشان نصب می‌کنند و برخی دیگر به دنبال رقابت و به دست آوردن رتبه‌های بالا هستند. از این‌رو نمی‌توان نسخه‌ای یکسان برای همه پیچید. شرایط و خواسته خود را بررسی کنید و بر اساس آن یکی از برنامه‌های معرفی‌شده را نصب کنید.

بازی منچ آنلاین
بازی منچ آنلاین

شروع بازی آنلاین منچ چگونه است؟ و چگونه به پایان می‌رسد؟

شروع بازی تفاوتی با روش نوستالژی قدیمی روی تخته ندارد. هر فرد در داخل برنامه تاس می‌اندازد و کسی که عدد 6 در بیاورد، یک مهره از بین مهره‌ها را داخل تخته به بازی می‌آورد. 3 مهره بعدی نیز نیازمند تاسی با شماره 6 است. هر کس باید در تلاش باشد مهره‌های خود را در جهت عقربه‌های ساعت رو به‌ جلو ببرد تا به انتها برسد. فردی که اولین نفر تمامی مهره‌ها را به انتها برساند برنده است و برای رتبه‌های 2 تا 4 نیز باید بازی ادامه داشته باشد.

سخن آخر درباره بازی منچ آنلاین

بازی منچ آنلاین خاطرات قدیمی را دوباره زنده کرده است. افزایش گوشی‌ها و بالارفتن درگیری‌های روزمره همه را از رقابت‌های چند نفره دور کرده است و به همین علت بازی‌های آنلاین هر روز بیشتر از قبل در بین مردم محبوب و پرطرفدار می‌شود. در این مقاله سعی کردیم بهترین برنامه‌های منچ در دسترس را برایتان معرفی کنیم و هر یک را به طور مختصر توضیح دادیم. بهتر است نسبت به مدل گوشی خود، برنامه‌ای را دانلود و نصب کنید و از آن لذت ببرید. امیدواریم از این مطلب مجله بازی ایموجو لذت برده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.