AD

نگاهی به اپ ارتقا یافته دوربین Google Pixel 8

0 592

تمام اطلاعات فاش شده از Google Pixel 8 و 8 Pro تاکنون درباره جزئیات ارتقاء سخت افزاری هستند که برای لاین اپ امسال برنامه ریزی شده‌اند. سری Pixel 7 سال گذشته با حداقل بهبودهایی در دوربین همراه بود، اما ظاهراً امسال اینطور نخواهد بود. شایعه شده است که این شرکت از یک سنسور بزرگتر (و جدیدتر) 50 مگاپیکسلی سامسونگ GN2 استفاده می‌کند و برای قابلیت تصویربرداری بهتر، به یک شاتر 64 مگاپیکسلی ultra-wide در Pixel 8 Pro روی می‌آورد. با این حال، پیشرفت‌ها فقط به سخت‌افزار محدود نمی‌شوند. گوگل قصد دارد یک رابط کاربری جدید دوربین را در پیکسل‌های 2023 خود معرفی کند.

اسکرین شات‌هایی که توسط Android Authority به اشتراک گذاشته شده‌اند، رابط کاربری جدید دوربین گوگل را نشان می‌دهند. بلافاصله متوجه خواهید شد که رابط کاربری جدید مودهای عکس و فیلم را از هم جدا می‌کند. یک سوئیچ جداگانه برای جابجایی بین دو مود وجود دارد.

دوربین-گوگل-پیکسل-8

سمت چپ: رابط کاربری فعلی دوربین Google. وسط: رابط کاربری جدید دوربین Google در Pixel 8 در مود عکس. سمت راست: رابط کاربری جدید دوربین Google در Pixel 8 در مود ویدئو

گوگل در نظر دارد موقعیت سوئیچ دوربین و دکمه گالری را به عنوان بخشی از باز طراحی عوض کند. باز طراحی باید با یک تغییر خوشایند همراه باشد و این ممکن است کاربران قدیمی Pixel را ناامید کند،؛ زیرا در بیشتر موارد زدن دکمه سوئیچ دوربین آسان تر است. بعلاوه، سامسونگ و آیفون نیز از چیدمان یکسانی برای کنترل‌ها پیروی می‌کنند.

در دوربین کنونی  Google، انگشت خود را روی منظره یاب (viewfinder) به پایین می‌کشید تا منوی تنظیمات را بیاورید. این حرکت نیز تغییر می‌کند برای دسترسی به منوی تنظیمات باید انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت بالا بکشید.

دوربین-google-pixel-8

با دوربین آینده Google برای سری پیکسل 8، مود‌های مختلف دوربین مانند Long Exposure و Action Pan  به طور جداگانه در مود عکس نشان داده می‌شوند. در طراحی قدیمی آنها در داخل تب Motion قرار دارند. به طور مشابه، Cinematic Pan  به عنوان یک گزینه اختصاصی به نام Pan در مود ویدیو ظاهر می‌شود.

در نهایت، گزینه‌های لرزشگیر ویدیو یک منوی پاپ‌آپ دریافت می‌کنند، اگرچه گزینه‌های استاندارد، قفل شده و فعال طبق گزارش‌ها یکسان باقی می‌مانند.

گوگل از زمان معرفی Pixel 4 در سال 2019، رابط برنامه دوربین خود را به روز نکرده است. بنابراین این یک ارتقا به اصطلاح دیر شده است، مخصوصا به این دلیل که گوشی‌های پیکسل از ان زمان مودها و ویژگی‌های جدیدی به دست آورده‌اند. چیزی که در حال حاضر نامشخص است این است که آیا این رابط کاربری جدید دوربین Google برای تلفن‌های قدیمی‌تر پیکسل عرضه می‌شود یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.