AD

انویدیا پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی خود را به شرکت داده ابری Snowflake می‌آورد

0 131

Snowflake (SNOW.N) یک شرکت آنالیز داده‌های ابری، با شرکت محاسباتی Nvidia (NVDA.O) همکاری می‌کند تا به مشتریان اعم از موسسات مالی گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی و خرده فروشی اجازه دهد مدل‌های هوش مصنوعی را با استفاده از داده‌های خود بسازند.

این دو شرکت روز دوشنبه در Snowflake Summit 2023 همکاری خود را اعلام کردند.

جنسن هوانگ (Jensen Huang)، مدیر اجرایی انویدیا به رویترز گفت: در گذشته، در محاسبات داده‌های تعداد کم، داده‌ها به رایانه منتقل می‌شدند. اما هنگامی که شرکتی مانند  Snowflakeمقادیر عظیمی از داده‌های بسیار ارزشمند دارد، آنگاه باید محاسبه را به داده‌ها منتقل کرد.

به گفته هوانگ، در این مورد، انویدیا در حال انجام یک حرکت نسبتاً مهندسی فشرده برای تعبیه پلتفرم NeMo خود برای آموزش و اجرای مدل‌های هوش مصنوعی در Snowflake Data Cloud است.

این همکاری در حالی صورت می‌گیرد که ربات چت ChatGPT بسیاری از شرکت‌ها را وادار کرده است تا استراتژی‌های هوش مصنوعی خود را پیدا کنند و انویدیا را که سخت‌افزار اصلی هوش مصنوعی را فراهم می‌کند، به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل کرده است.

فرانک اسلوتمن (Frank Slootman)، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل Snowflake گفت: این یک هدف قدیمی بود که ما 40 سال منتظر آن بوده‌ایم. او درباره اهمیت امروز داده گفت: هر صنعتی با موضوع داده درگیر است. روزی همه بر این باور بودند که نرم‌افزار دنیا را می‌خورد، حالا داده‌ها نرم‌افزار می‌خورند.

اسلوتمن گفت شرکت‌هایی که از Snowflake برای مدیریت داده‌های خود استفاده می‌کنند، اکنون می‌توانند از داده‌های خود برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی جدید برای کسب مزیت در تجارت بدون ریسک از دست دادن کنترل آن استفاده کنند.

هیچ جزئیات مالی از این همکاری فاش نشده است، اما هوانگ گفت انویدیا سود خواهد برد زیرا مشتریان بیشتری از محاسبات برای کارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

هوانگ گفت: ما تراشه‌های بیشتری می‌فروشیم و یک سیستم عامل برای هوش مصنوعی به نام Nvidia AI Enterprise داریم. این سیستم عامل این امکان را برای تراشه‌های ما فراهم می‌کند تا هوش مصنوعی را پردازش کنند. Nvidia برای استفاده از نرم افزار Nvidia AI Enterprise از مشتریان هزینه دریافت می‌کند.

جدیدترین اخبار روز دنیای فناوری در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.