AD

بهترین بازی‌های RPG در سال 2023

0 6,091

به طور کلی ما در سال‌های اخیر با پیشرفت چشمگیر بازی‌های ویدیویی روبه‌رو بوده‌ایم. در این میان، بازی‌های RPG یا همان سبک نقش‌آفرینی نیز سهم عمده‌ای در رشد کلی بازی‌ها داشته و توانسته‌اند توجه بازیکنان زیادی را معطوف خود نمایند. در صورتی که شما به لیست ۱۰ بازی برتر هر سال نگاهی بیندازید، می‌توانيد یک یا چند بازی PRG را در آن مشاهده کنید. از این رو ما هم تصمیم گرفتیم تا بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳ را معرفی نماییم. اگر شما نیز از طرفداران پر و پا قرص این سبک از بازی‌های ویدیویی هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مقاله با ما همراه شده و از آن لذت ببرید.

بازی Sea of Stars

بهترین بازی‌های RPG در سال 2023این بازی RPG داستانی ساده ولی در عین حال پر ماجرا دارد. اگرچه ظاهر این بازی قدیمی و سیستم مبارزه‌ای و نوبتی آن شبیه بازی‌های ۲۰ سال پیش است، اما کشف معماهای بازی هر بازیکنی را جذب خود می‌کند. در این بازی قرار است شما به همراه دوستانتان با کمک قدرت‌های ماه و خورشید دنیا را نجات دهید. طراحی هیولاها در این بازی به شکل بسیار جذابی صورت گرفته و اوج خلاقیت را به بازیکنان نشان می‌دهد.

بازی Avowed

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳بازی معروف Avowed، محصول کمپانی Obsidian و انحصاری ایکس باکس یکی از بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳ است. این بازی در مقیاس بزرگ و به شکل اول شخص طراحی شده است. با توجه به آن که سال‌ها از توسعه این بازی می‌گذرد، شکل فوق‌العاده‌ای از این بازی مورد انتظار خواهد بود.

همچنین بخوانید: 16 مورد از بهترین بازی‌های RPG برای IPhone و IPad در سال 2023

بازی Sengoku Dynasty

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳اگرچه بازی Sengoku Dynasty در سبک RPG معرفی می‌شود، اما در حقیقت چندین سبک مختلف در یک بازی گنجانده شده است. داستان بازی از این قرار است، که شما در دوران فئودالی ژاپن از یک رعیت ساده کار خود را آغاز کرده، شروع به پیشرفت می‌کنید به بالاترین مقام حکومت می‌رسید. وظیفه شما در طول این بازی این است که روستاهای خود را بسازید، از مردم حمایت کنید و در عین حال شخصیت خود را هم پیدا کنید. بازی Sengoku Dynasty ترکیبی موفق از یک شبیه‌سازی زندگی، سیستم مبارزه‌ای، نقش‌آفرینی و ماجراجویی است.

بازی Path of Exiles 2

بهترین بازی‌های RPG در سال 2023در صورتی که با بازی Path of Exiles ناآشنا هستید، بهتر است ابتدا نسخه اول این بازی را تجربه کنید تا شرایط بهتری برای بازی نسخه دوم به دست آورید. بازی Path of Exiles را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳ به شما آورد که نظر هر بازیکنی را به سمت خود جلب می‌نماید.

بازی Lies of P

بهترین بازی‌های RPG در سال 2023یکی از بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳، بازی Lies of P است. این بازی به قدری جذاب است که تنها تریلرهای بازی می‌تواند آن را در لیست بهترین بازی‌های سبک نقش‌آفرینی قرار دهد. داستان این بازی حول قصه پینوکیو می‌چرخد و یک بازی ویکتوریایی تخیلی است که المان‌های متعددی در آن وجود دارد. درحالی که تا کنون اقتباس‌های مختلفی از داستان پینوکیو را مشاهده کرده‌ایم، اما این یکی با تمام نمونه‌های قبلی متفاوت بوده و سطح آن‌ها را بالا برده است. دنیای ترسناک، هیولاهای متعدد، تجهیزات رباتیک و امکان شخصی‌سازی شخصیت‌های داستان، تنها بخشی از جذابیت بالای این بازی به حساب می‌آیند.

بازی Gothik 1 Remake

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳بازی Gothik 1 Remake، مدت‌ها در دست ساخت بوده یک بازی نقش‌آفرینی کلاسیک محسوب می‌شود. قصد و نیت سازندگان این بازی از ابتدا این بوده در کنار مدرنیزه کردن این بازی، شخصیت‌ها و هسته اولیه بازی را حفظ نمایند. به علاوه این بازی مانند بسیاری دیگر از بازی‌های نقش‌آفرینی، امکان شخصی‌سازی شخصیت‌های بازی را فراهم می‌کند.

بازی Persona 3/4

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳هر دو نسخه سوم و چهارم بازی Persona قرار است برای پی سی و کنسول منتشر شود. این بازی‌ها، سیستم مبارزه‌ای جدیدی را در پیش گرفته و موسیقی متنی که برای آن منتشر شده، بی‌نظیر است. داستان این بازی حول محور مدرسه و زندگی می‌چرخد و اگر به بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌شود تجربه این بازی جذاب را از دست ندهید.

بازی Dragon Age Dreadwolf

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳بازی Dragon Age Dreadwolf محصول استودیو EA و Bioware و یکی از بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳ است. این بازی شبیه دیگر مجموعه‌های Drago Age است و داستانی قوی و گیم پلی به شدت جذابی دارد. در صورتی که به دنبال یک بازی متفاوت و هیجان‌انگیز سبک نقش‌آفرینی هستید، به هیچ وجه این بازی را از دست ندهید.

بازی The Lord’s of the Fallen

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳به نظر این بازی، از بازی‌های سولز لایک است که به صورت نقش‌آفرینی اکشن قابلیت شخصی‌سازی  در آن وجود داشته و می‌توان شخصیت‌های ویژه‌ای با ویژگی‌های مخصوص خودشان را ساخت. داستان این بازی از این قرار است که شما در یک سرزمین جهانی قرار دارید و وظیفه شکست دادن حاکم آن که یک هیولای ترسناک است را بر عهده دارید. سیستم مبارزه‌ای در این بازی به سطح بسیار بالایی رسیده و بسیار تاکتیکی‌تر از قبل شده است.

بازی Darkest Dungeon 2

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳این بازی ترکیبی از مبارزات نوبتی و پازل‌های گوناگون است که المان‌های متعدد نقش‌آفرینی نیز در آن به چشم می‌خورد. گرافیک بهتر، شخصی‌سازی بیشتر و هیجان بالاتر از مواردی است که در این بازی به چشم می‌خورد و شما را نیز مجبور به گرفتن تصمیمات مهم‌تر در طول بازی می‌کند. در این بازی شما پس از تشکیل یک تیم، سفرتان را آغاز می‌کنید. در این سفر با هیولاهای مختلفی برخورد خواهید کرد که همگی به خون شما تشنه‌اند و علاوه بر درک هیجانات بالا، مدیریت و رهبری تیم نیز بر عهده شما خواهد بود.

بازی Hogwarts Legacy

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳یکی از بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳، بازی Hogwarts Legacy است که آرزوی تمام عیار طرفداران هری پاتر خواهد بود. بازی شما را در جایگاه یک دانش‌آموز مدرسه هاگوارتز قرار می‌دهد. شما باید طی بازی شخصیت مخصوص خود را ساخته، به ماجراجویی‌های گوناگون پرداخته و جادوهای مختلف را یاد بگیرید. دنیای بزرگ و ماموریت‌های متعدد و سیستم مبارزه‌ای که در درون آن جای گرفته، توانسته این بازی را به یک شاهکار فوق‌العاده در سبک بازی‌های نقش‌آفرینی تبدیل کند.

بازی Starfield

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳بازی Starfield یکی دیگر از بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳ است. این بازی محصول کمپانی مشهور بتسدا است که به تولید بازی‌های نقش‌آفرینی جذاب معروف است. به طور قطع نام بازی‌های اسکایریم و مجموعه Fallout را به خوبی به خاطر دارید. این دو بازی، مجموعه‌هایی هستند که همیشه به خوبی از آن‌ها یاد می‌شود. بازی Starfield یک بازی فضایی بسیار بزرگ است که شما در آن قادرید کشتی فضایی خود را بسازید، مقر خود را طراحی نموده و ماموریت‌های مختلف را به سرانجام برسانید. این بازی به شکلی طراحی شده که مخاطبانش یا عاشق بازی‌هایش شده و یا از آن متنفر می‌شوند.

بازی Baldur’s Gate 3

بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳بازی Baldur’s Gate 3 بسیار بزرگ است و به روش‌های مختلفی می‌توان این بازی را انجام داد. ماموریت‌های مختلفی در این بازی وجود دارد، شخصیت قابل ساختن است و توانایی‌های آن را نیز از ابتدا می‌توان معین کرد. داستان این بازی بسیار گسترده بوده و گیم پلی آن از خلاقیت بالایی برخوردار است.

جمع‌بندی

به طور کلی بازی‌های ویدیویی و از جمله بازی‌های RPG در سال‌های اخیر و به ویژه ۵ سال گذشته، توانسته‌اند روند رو به رشدی را طی نمایند و به بهترین خود تبدیل شوند. این بازی‌ها با وجود محبوبیت بسیار بالا در میان بازیکنان سراسر دنیا و در میان رده‌های سنی مختلف، سازندگان را بر آن داشتند تا آخرین تکنولوژی را در تولید این بازی‌ها به کار گیرند. از این رو ما هم تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی بهترین بازی‌های RPG در سال ۲۰۲۳ که شاید اوج شکوفایی بازی‌های نقش‌آفرینی باشد، بپردازیم.

در حال حاضر و در این سال میلادی بازی‌های زیادی در شرف عرضه به بازارهای جهانی بازی هستند که هر کدام به نوبه خود، می‌توانند دنیای بازی‌های نقش‌آفرینی را زیر و رو کنند. شما نیز با انجام این بازی‌ها قادر خواهید بود بازی‌های هیجان‌انگیز و پرماجرایی را امتحان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.