AD

گوشی‌‌های Motorola با طرح دستبند

گوشی‌‌های Motorola با طرح دستبند
0 1,536

موتورولا در Lenovo Tech World 23 طرح اولیه‌ای از گوشی‌‌های Motorola با طرح دستبند را به نمایش گذاشت که ممکن است به محصول برسد یا نرسد. این سازنده گوشی‌های هوشمند (یکی از زیرمجموعه‌های لنوو (Lenovo) از سال 2014) از نمونه اولیه نمایشگر تطبیقی (adaptive display) رونمایی کرد که به نظر می‌رسد نسخه پیشرفته‌تری از نمونه اولیه لنوو است که در سال 2016 به نمایش گذاشته شد. علاوه بر این، این شرکت چندین طرح  مبتنی بر هوش مصنوعی را نیز معرفی کرد.

طرح اولیه این نمایشگر به صورت یک گوشی هوشمند قابل تا شدن با صفحه نمایش POLED +FHD است. این شرکت در پست وبلاگ اعلامی خود نوشت: نمونه اولیه بسته به نیاز کاربران می‌تواند خم شود و شکل بگیرد. این دستگاه می‌تواند کاملاً صاف باشد تا به عنوان یک تلفن هوشمند سنتی از آن استفاده کنید، یا می‌توانید آن را تا قسمتی خم کنید تا روی میز بنشینید (شبیه به تلفن‌های تاشو). حتی می‌توانید دستگاه را تا حدودی دور مچ دست خود بپیچید که به چیزی شبیه به یک دستبند هوشمند تبدیل می‌شود.

گوشی موتورولا دستبندی
گوشی های موتورولا بصورت دستبند

نمونه اولیه مفهومی دارای یک صفحه نمایش 6.9 اینچی است و تجربه کامل اندروید، درست مانند هر گوشی هوشمند را اجرا می‌کند (به جز برای آیفون). هنگامی که در stand mode به حالت ایستاده قرار می‌گیرد، آن روی یک بخش 4.6 اینچی از صفحه نمایش خود به فرم کامپکتی از اندروید تغییر می‌کند.

علاوه بر این نمونه اولیه، موتورولا چندین قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی را نیز معرفی کرد. این شرکت در حال بهره‌برداری از قدرت‌ هوش مصنوعی مولد برای تولید والپیپرهای بهتر است.

گوشی های موتورولا با طرح دستبند
گوشی های موتورولا با طرح دستبند

این شرکت نوشت: با این قابلیت، کاربران می‌توانند عکسی از لباس خود آپلود کنند یا از آن عکس بگیرند تا چندین عکس منحصربفرد تولید شده توسط هوش مصنوعی که سبک آنها را منعکس می‌کند، تولید کنند. سپس می‌توانند آن تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی را به یک wallpaper سفارشی برای دستگاه خود تبدیل کنند. ویدئویی که این شرکت در پست وبلاگ خود منتشر کرده است، شخصی را در حال گرفتن عکس سلفی از یک لباس نشان می‌دهد (البته با استفاده از دستگاه نمایشگر تا شونده)، که نرم افزار سپس آن را به گزینه‌های مختلف والپیپر برای گوشی خمیده تبدیل می‌کند.

شاید بخوانید:13 مورد از بهترین گوشی های سال ۲۰۲۳

این شرکت همچنین اعلام کرد که در حال کار بر روی دستیار صوتی / متنی شخصی برای رایانه‌های شخصی و تلفن‌های هوشمند است که بر روی یک مدل زبان بزرگ (LLM) اجرا می‌شود. این شرکت که MotoAI نام دارد می‌گوید این دستیار می‌تواند به سؤالات، پیام‌های پیش‌نویس، برنامه‌ریزی وظایف و موارد دیگر پاسخ دهد. MotoAI  بر حریم خصوصی، پردازش داده‌ها و اجرای وظایف به صورت محلی و نه در فضای ابری تأکید می‌کند. این شرکت می‌گوید این ابزار می‌تواند دستگاه شما را به‌طور منحصربه‌فردی شخصی‌سازی کند، زیرا اطلاعات بیشتری در مورد شما می‌آموزد و با گذشت زمان مفیدتر می‌شود.

موتورولا همچنین ویژگی‌ را معرفی کرد که می‌تواند ناهمواری‌ها و سایه‌ها را هنگام اسکن تصاویر فیزیکی یا اسناد با دوربین گوشی به حداقل برساند. این شرکت نوشت: هدف این نوآوری بهبود کیفیت تصویر نهایی است تا اطمینان حاصل شود که اسناد یا تصاویر تا حد امکان واضح و شفاف به نظر می‌رسند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.