AD

استفاده‌های عجیب کاربران از حسگر دمایی Google Pixel 8 Pro

استفاده‌های عجیب کاربران از حسگر دمایی Google Pixel 8 Pro
0 1,033

یکی از شگفت انگیزترین موارد اضافه شده به سخت افزار Pixel گوگل در سال‌های اخیر، حسگر دمایی Google Pixel 8 Pro است. Google Pixel 8 Pro مجهز به یک سنسور دما است که می‌تواند دمای اجسام را به سادگی با اسکن آنها از فاصله بهینه در محدوده پنج سانتی متری اندازه گیری کند. گوگل می‌گوید این حسگر برای نوشیدنی‌ها، ظرف پخت و پز، دمای آب و موارد دیگر خوب است.

با این حال، اگرچه به نظر می‌رسد که انجمن گوشی‌های هوشمند در صدد کم ارزش جلوه دادن این قابلیت هستند اما دارندگان پیکسل 8 پرو در حال یافتن راه‌های جالبی برای استفاده از آن هستند. برای نمونه یکی از کاربران Pixel 8 Pro که در شرایط طوفانی گیر کرده بود و به مدت 36 ساعت برق نداشت با مشکل یخچال خاموش و نگرانی در مورد وضعیت مواد غذایی روبرو شده بود.

شاید بخوانید: مقایسه سه گوشی رده بالا Google Pixel 8 Pro، iPhone 15 Pro Max و Galaxy S23 Ultra

در این پست Reddit توسط این کاربر آمده است: با استفاده از این قابلیت، به راحتی می‌توانم مواد غذایی را که به نقطه ذوب خود نزدیک می‌شوند، شناسایی کنم و این قابلیت به من اجازه می‌دهد در مورد اینکه چه چیزی را دور بریزم و چه چیزی را نگه دارم، تصمیمات آگاهانه بگیرم. کاربر دیگری در بخش نظرات اشاره کرد که خوانش‌های حسگر آنبورد پیکسل 8 پرو در مقایسه با دماسنج مادون قرمز هنگام اندازه‌گیری حرارت تابه و وضعیت داخل یخچال یکی است.

یک پست جداگانه Reddit توضیح می‌دهد که چگونه یک کاربر Pixel 8 Pro قبل از اینکه حیوان خانگی خود را برای پیاده‌روی ببرد، حسگر را برای بررسی میزان گرمای پیاده‌رو به کار برد.

اپلیکیشن رسمی دماسنج که گوگل برای پیکسل 8 پرو منتشر کرده است، اشاره می‌کند که این سنسور برای محدوده دمایی -5 درجه فارنهایت و 302 درجه فارنهایت به اندازه کافی خوب است. با این حال، این برنامه هشدار می‌دهد که دقت ممکن است بر اساس اندازه جسم و میزان نزدیک بودن خوانش دما در مقایسه با حد بالا و پایین سنسور متفاوت باشد.

قبل از اینکه بتوانید مقادیر دما را اندازه گیری کنید، این برنامه به شما امکان می‌دهد از 10 دسته انتخاب کنید که شامل مواد غذایی و ارگانیک، نوشیدنی‌ها و آب، چدن، شیشه، فلز مات، فلز براق و پارچه و غیره می‌شود. تمایز واضحی بین سطوح براق و مات وجود دارد زیرا آنها گرما را به درجات مختلف تابش می‌کنند و خوانش سنسور باید به طور مناسب تنظیم شود.

در یک بررسی کاربری در اتاقی با دمای تنظیم شده روی 23 درجه سانتیگراد، میزان قرائت این سنسور را با خوانش‌هایی که با thermal gun روی وسایل خانه مانند لیوان‌های سرامیکی، کیسه‌ها، مانیتورهای رایانه شخصی، شیشه، پنجره‌ها، سطوح میز، و آداپتورهای شارژ انجام داد  و مشخص شد که اختلاف دما بین یک تا سه درجه است. در مورد اندازه‌گیری دمای پوست افراد با نزدیک کردن سنسور دمای پیکسل 8 پرو به سمت پیشانی، نتایج مشابه بود.

اینها نتایج بدی نیستند. اما به خاطر داشته باشید که این حسگر هنوز توسط سازمان غذا و دارو (FDA) در ایالات متحده تایید نشده است، به این معنی که استفاده از پرچمدار گوگل برای اندازه گیری دمای پوست توصیه نمی‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.