AD

کامپیوتر مبتنی بر نور مایکروسافت

0 95

مایکروسافت با ارائه یافته های خود تحت عنوان “باز کردن قفل آینده محاسبات” با Analog Iterative Machine (AIM) به فناوری محاسبات فوتونی نزدیک تر شده است. در حال حاضر، ماشین مبتنی بر نور برای استفاده در موسسات مالی مجوز گرفته است تا به محاسبات داده های پیچیده بی پایان کمک کند.

در وبلاگ تحقیقاتی مایکروسافت آمده است که محققان مایکروسافت در حال توسعه نوع جدیدی از کامپیوترهای نوری آنالوگ هستند که بر خلاف کامپیوترهای دیجیتال امروزی که از ترانزیستورها برای پردازش داده های باینری استفاده می کنند، از فوتون ها و الکترون ها برای پردازش داده های پیوسته استفاده می کنند.

به عبارت دیگر،AIM محدود به یک ها و صفرهای باینری یک رایانه استاندارد نیست. به جای آن، کل طیف نور برای پردازش داده‌های پیوسته و حل مسائل دشوار بهینه‌سازی، استفاده شده است.

مایکروسافت توضیح می‌دهد که رایانه‌های معمولی با حجم انبوهی از داده‌هایی که برخی شرکت‌ها به پردازش روزانه نیاز دارند، دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی با وجود قدرت پردازش چشمگیر پردازنده‌های سطح بالا، وجود محدودیت‌های سخت‌افزاری انجام چنین کارهای پیچیده‌ای را با کارآمدی کافی و بدون هزینه‌های جهانی تقریباً غیرممکن می‌سازد.

اکامپیوتر مبتنی بر نور مایکروسافتاینجاست که AIM مطرح می شود. این “کامپیوتر نوری آنالوگ” می تواند کارهای بیشتری با سرعت بیشتر در واقع با سرعت نور انجام دهد.

از آنجایی که فناوری‌های مبتنی بر نور می‌توانند عملیات خطی قدرتمندی را انجام دهند و اجزای الکترونیکی می‌توانند بر روی عملیات غیرخطی کار کنند، محققان توانسته‌اند هر دو فناوری آنالوگ نوری و الکترونیکی را ترکیب کنند تا کامپیوتری را تشکیل دهند که در محاسبات نیازی به استفاده از تراشه های دیجیتال ندارد.

جدیدترین اخبار دنیای فناوری وتکنولوژی در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.