AD

11 GPT-4 Turbo و Dall-E 3 در Microsoft Copilot

11 GPT-4 Turbo و Dall-E 3 در Microsoft Copilot
0 4,101

مایکروسافت در بیانیه‌ای مطبوعاتی روز سه‌شنبه اعلام کرد که Copilot، دستیار هوش مصنوعی که در ویندوز 11 ساخته شده است، در حال دریافت برخی پیشرفت‌ها برای تولید متن و تصویر قوی‌تر است.

GPT-4 Turbo، آخرین مدل هوش مصنوعی توسط  OpenAI، خالق ChatGPT، در هفته‌های آینده به ویندوز 11 عرضه خواهد شد. همراه با GPT-4 Turbo، یک تولید کننده متن به تصویر به نام Dall-E 3 که توسط OpenAI  ساخته شده است، راه خود را به سیستم عامل مایکروسافت باز خواهد کرد. هر دوی این مدل‌های جدید به تولید متن و تصویر هوشمندتر و قوی‌تر با خطاهای کمتر کمک می‌کند. همچنین ایجاد تصویر با هوش مصنوعی در جستجوی گوگل یکی دیگر از راه های استفاده از هوش مصنوعی برا ساخت تصاویر مختلف است که می‌توانید در این بخش از ایموجو با آن آشنا شوید.

غرق شدن عمیق مایکروسافت در هوش مصنوعی پس از آن صورت گرفت که اوایل امسال سرمایه گذاری خود را در OpenAI افزایش داد. سال گذشته، OpenAI  با انتشار ChatGPT، یک چت ربات هوش مصنوعی که می‌توانست به ظاهر هر سوالی را با پاسخی بدیع پاسخ دهد، سرفصل خبرها را به خود اختصاص داد. با سرمایه‌گذاری مایکروسافت در  OpenAI، ChatGPT  به Bing راه یافت و رقابت شدیدی را برای Google ایجاد کرد. گوگل همچنین به سرعت چت ربات هوش مصنوعی خود را به نام Bard منتشر کرد و در حال حاضر در حال آزمایش پاسخ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی در جستجوی گوگل است.

مایکروسافت از آوردن هوش مصنوعی به بینگ راضی نبود، بنابراین از طریق ابزاری به نام Copilot، فناوری مولد را نیز در ویندوز 11 ادغام کرد. این یک دستیار هوش مصنوعی است که می‌تواند به شما در جمع‌بندی اسناد یا نوشتن ایمیل‌ها و بسیاری موارد دیگر کمک کند. با توجه به سرعت نفوذ هوش مصنوعی در فناوری، شرکت‌های فناوری در این زمینه سریعتر اقدام می‌کنند زیرا برآورد می‌شود که هوش مصنوعی مولد سالانه ۴.۴ تریلیون دلار درآمد داشته باشد.

در حالی که OpenAI توجه زیادی را برای فناوری هوش مصنوعی خود به خود جلب کرده است، اما به دلیل تحولات شرکتی خود نیز سرفصل اخبار را به خود اختصاص داده است. OpenAI  اخیراً سام آلتمن، مدیر عامل خود را برکنار کرد تا چند روز بعد، پس از شورش داخلی کارمندان، او را مجدداً استخدام کند. مایکروسافت به سرعت وارد عمل شد تا آلتمن را استخدام کند و به مهندسان دیگری از OpenAI که تهدید به ترک شرکت بودند، پیشنهادهای بهتری داد.

این مهاجرت انبوه احتمالی OpenAI را در موقعیتی نامطمئن قرار داد و هیئت مربوط که می‌گوید منافع انسانی را بر سود منفعت ترجیح می‌دهد، خود را در باتلاق عجیبی دید: یا موقعیت اخلاقی خود را حفظ کند یا استعدادهای کلیدی خود را با یک مجموعه چند تریلیون دلاری از دست بدهد.

بینگ همچنین برخی از پیشرفت‌های جستجو را دریافت می‌کند. به زودی، بینگ می‌تواند Deep Search را انجام دهد. بینگ از GPT-4  برای ارائه نتایج جستجوی بهینه برای موضوعات پیچیده استفاده می‌کند. ابتداBing  به شما کمک می‌کند تا هدف عمیق تری را در پرس و جوهای خود پیدا کنید، سؤالات ساده خود را تفسیر کنید و بفهمید که آیا به اطلاعات عمیق تری نیاز دارید یا خیر. زمانی که این مورد مشخص شد، بینگ پاسخ جامعی به شما خواهد داد.

مایکروسافت می‌گوید Deep Search می‌تواند وب‌سایت‌ها را بهتر رتبه‌بندی کند و اطلاعات را بر اساس مفید بودن و قابل اعتماد بودن مرتب‌سازی کند. از آنجایی که جستجوی عمیق بسیار عمیق است، مایکروسافت می‌گوید که بارگیری یک نتیجه کامل ممکن است تا 30 ثانیه طول بکشد. بنابراین بهتر است برای پرس و جوهای پیچیده تر استفاده شود.

 

Multi-Modal with Search Grounding نسخه پیشرفته تری از جستجوی تصویر است. شما می‌توانید یک تصویر را به Bing وارد کنید و آن می‌تواند تصویر را درک کند و در مورد آن به شما پاسخ دهد.

برای کسانی که در ویندوز 11 نیستند، مایکروسافت همچنین نسخه وب Copilot را دارد که از هر دستگاهی قابل دسترسی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.