AD

Mass Effect 5 – هر آنچه در مورد BioWare’s RPG می‌دانیم

Mass Effect 5 - هر آنچه در مورد BioWare's RPG می‌دانیم
0 458

Mass Effect 5 بازی بعدی است که BioWare اعلام کرده است روی آن کار میکند. به نظر می‌رسد این RPG دارای خط داستانی است که میتواند دنباله‌ای مستقیم برای خطوط داستانی در  Mass Effect 3 و Mass Effect: Andromeda باشد.همچنین شاید علاقه مند به آشنایی با بهترین بازی‌های RPG باشید.

از انجایی که Mass Effect: Andromeda مدت هاست که منتشر شده است. به نظر می‌رسد BioWare کاملا روی هر دو نسخه تمرکز دارد، Mass Effect 5 و Dragon Age Dreadwolf. در این محتوا همه چیزهایی را که در حال حظر درباره Mass Effect 5 می‌دانیم، مرور میکنیم، که مسلما آنقدرها هم زیاد نیست.

تاریخ انتشار Mass Effect 5

BioWare هنوز تاریخ انتشار Mass Effect5 را اعلام نکرده است. با توجه به اینکه اطلاعات کمی درباره Dragon Age آینده داریم و با توجه به اینکه این بازی دوسال قبل منتشر شد، فرض میکنیم که BioWare به زودی آن را منتشر خواهد کرد.

از طرفی در روز N7 2023 یک تیزر بسیار کوتاه از Mass Effect بعدی توسط BioWare منتشر شد و طبق گزارش جف گراپ از Giant Bomb، جدول زمانی توسعه این بازی مشابه Dreadwolf خواهد داشت. این بدین معنی است که احتمالا زمان زیادی تا انتشار بازی مانده است. و با این تفاسیر ممکن است تا سال 2028 یا حتی 2029 وارد بازار نشود.

آنچه ما میدانیم!

ما اطلاعات زیادی در مورد بازی Mass Effect 5 نداریم و بیشتر مواردی که بدست ما میرسد از تریلرهای انتشار یافته است. در تریلری که منتشر شده است دو کهکشان مختلف به نمایش گذاشته شده است و این نظریه را ترویج می‌کند که  Mass Effect 5 ممکن است دنباله‌ای از Mass Effect 3 و Mass Effect: Andromeda  باشد و داستانی را روایت می‌کند که دو کهکشان جداگانه را در بر می‌گیرد.

حداقل، به نظر میرسد این موضوع دنباله‌ای مناسب برای  Mass Effect 3 باشد، زیرا می‌توانید  Reapers مرده و  Liara T’Soni مسن تر را در تریلر ببینید. لیارا در  Mass Effect 3 سنی برابر 109 سال دارد و گونه او، آساری،   میتواند نزدیک به 1000 سال زندگی کند، بنابر این  Mass Effect 5 میتواند تا 900 سال پس از وقایع سه گانه رخ دهد.

برنون هولمز، تهیه کننده BioWare تایید کرده است که  Mass Effect 5 از طریق یک آگهی شغلی از  Unreal Engine نیز استفاده می‌کند و از برنامه نویسانی با تجربه در  Unreal Engine 4 و Unreal Engine 5 درخواست همکاری میکند تا روی Mass Effect 5 کار کنند.

Mary DeMarle نویسنده Deus Ex و Guardians of the Galaxy Marvel نیز به عنوان کارگردان ارشد داستان Mass Effect 5 به  BioWare پیوسته است و در این پروژه آنها را همراهی میکند.

پلتفرم‌های این نسخه از Mass Effect هنوز فاش نشده است، اگر چه ما بر این فرض هستیم که برای نسل فعلی کنسولهای ایکس باکس سری X/S و Playstation 5 و همچنین رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. البته هنوز چند سال مانده است و ما شک داریم که برای سویچ یا مایکروسافت و سخت افزارهای نسل‌های گذشته سونی مانند ایکس باکس وان و PS4 منتشر شود. اما هیچ چیزی هنوز رسما تایید یا رد نشده است.

مشخصات سیستم کامپیوتر Mass Effect 5

در ارتباط با سخت افزار بازی Mass Effect 5 نیز هنوز هیچ سخت افزاری بررسی و تایید نشده است و این مورد شامل کامپیوترهای شخصی نیز می‌شود.

تریلر Mass Effect 5

تا کنون یک تریلر برای Mass Effect جدید داریم .

video
play-sharp-fill
جزئیات چند نفره بازی Mass Effect 5

BioWare در ارتباط با چند نفره بودن بازی جدید Mass Effect نیز صحب خاصی نکرده است و مشخص نیست این سری از بازی چند نفره باشد یا خیر. البته امیدواریم که اینطور باشد. زیرا Mass Effect 3 و Mass Effect Andrmeda هم یک بازی چند نفره آنلاین و بسیار سرگرم کننده حالت Horde را ارایه کردند که بر کار تیمی و استراتژی تاکید داشت.

جزئیات DLC/Microtransaction

هیچ خبری از BioWare یا ناشر EA در مورد اینکه  آیا Mass Effect جدید از DLC یا Microtransaction پشتیبانی میکند، وجود ندارد. البته هر دو Mass Effect 3 و Mass Effect Andromeda دارای ریز تراکنش‌ها در حالت‌های چند نفره بودند و سه گانه اصلی نیز دارای DLC‌های پولی بود که هم تیمی‌های اضافی، ماموریت‌های جانبی مبتنی بر داستان و سلاح‌ها و زره‌های اضافی را برای گیمیر اضافه می‌کرد. تا به امروز هم Mass Effect 2 و Mass effect 3 دارای برخی از بهترین DLC‌ها پس از عرضه در بین RPG‌ها در Lair of the Shadow Broker و Citadel هستند. بنابر این اگر BioWare هزینه‌های DLC را برای Mass Effect 5 فعال کند بدمان نمی‌آید پرداخت کنیم.

Mass Efffect 5 هنوز در دسترس نیست و این محتوا پیش زمینه‌ای بود از اولین اخبار در مورد نسخه جدید این بازی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.