AD

پیشنهاد رئیس OpenAI برای اهدای مجوز اجباری به شرکت‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT

اهدای مجوز اجباری به شرکت‌های هوش مصنوعی
0 86

اهدای مجوز اجباری به شرکت‌های هوش مصنوعی

رئیس OpenAI در کنگره آمریکا پیشنهاد می‌کند تا برای شرکت‌هایی که هوش مصنوعی قدرتمند شبیه به ChatGPT می‌سازند، اهدای مجوز اجباری به شرکت‌های هوش مصنوعی صادر شود. آلتمن (Altman) در اظهارات آماده شده گفت: “قوانین هوش مصنوعی ضروری هستند.”

اوپن‌آی، استارت‌آپ پشتیبان ChatGPT، از ایالات متحده می‌خواهد که برای شرکت‌هایی که در زمینه توسعه هوش مصنوعی قدرتمند مانند ربات‌های چت فعالیت دارند، مجوز اجباری درنظر بگیرد. شهادت مکتوب مدیر اجرایی این شرکت نشان می‌دهد که در اولین حضور خود در مقابل کنگره، قرار است از الزامات مجوز یا ثبت نام برای هوش مصنوعی با قابلیت‌های خاص حمایت کند. به این ترتیب، ایالات متحده می‌تواند شرکت‌ها را به رعایت استانداردهای ایمنی، مانند سیستم‌های آزمایش قبل از انتشار و انتشار نتایج، مجاب کند.

برای ماه‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک رقابت کرده‌اند تا هوش مصنوعی را به بهترین شکل به بازار عرضه کنند. برای این چالش، داده‌های بی‌پایان و میلیاردها دلار صرف شده است. برخی از منتقدان می‌ترسند که این فناوری آسیب‌های اجتماعی، از جمله تعصب و اطلاعات نادرست را ترویج کند، در حالی که برخی دیگر هشدار می‌دهند که هوش مصنوعی می‌تواند حتی به خود بشریت پایان دهد!

کاخ سفید مدیران ارشد فناوری از جمله آلتمن را برای رسیدگی به هوش مصنوعی دعوت کرده است، چراکه قانونگذاران ایالات متحده به دنبال اقدامی برای پیشبرد مزایای فناوری، افزایش امنیت ملی و محدود کردن استفاده نادرست از این فناوری هستند.

رویترز گزارش داده است که یکی از کارکنان OpenAI اخیرا پیشنهاد ایجاد یک آژانس صدور مجوز در ایالات متحده برای هوش مصنوعی را ارائه کرده است. این آژانس می‌تواند به نام Office for AI Safety and Infrastructure Security یا OASIS نامیده شود. کارشناسان فناوری گفته‌اند که در صورت پیشرفت سریع هوش مصنوعی، ارائه مجوزها خطر حذف بازیکنان کوچک‌تر یا از دست دادن ارتباط آنها را به همراه خواهد داشت، اگرچه این موضوع به ایالات متحده کمک می‌کند تا به‌صورت متمرکز نظارت کند و سوء استفاده‌ها را در این زمینه کاهش دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.