AD

M3 MacBook Air با سرعت SSD بالاتر از مدل های قبلی

M3 MacBook Air با سرعت SSD بالاتر از مدل های قبلی
0 11

اپل این هفته M3 MacBook Air را با عملکرد سریع‌تر،Wi-Fi 6E  و پشتیبانی از نمایشگرهای اکسترنال دوگانه عرضه کرد. همانطور که مشخص است، اپل همچنین به مشکل دیگری که نسل قبلی مدل پایه مک بوک ایر از آن رنج می برد، پرداخت: سرعت ذخیره سازی SSD.

داستان اصلی این است که مدل پایه M2 MacBook Air با 256 گیگابایت فضای ذخیره سازی، سرعت SSD کندتری نسبت به پیکربندی های رده بالاتر ارائه می دهد. این به این دلیل بود که مدل پایه به جای دو تراشه ذخیره سازی 128 گیگابایتی، از یک تراشه ذخیره سازی 256 گیگابایتی استفاده می کرد. این یک پسرفت نسبت به مک بوک ایر پایه M1 بود که از دو تراشه ذخیره سازی 128 گیگابایتی استفاده می کرد.

همانطور که برای اولین بار توسط دوست ما Gregory McFadden در توییتر مشاهده شد،M3 MacBook Air  جدید سرعت SSD  بسیار بالاتری نسبت به M2 MacBook Air قبل از خود ارائه می دهد. باز کردن پلمپ این وسیله و بررسی جزئیات آن که توسط Max Tech  در یوتیوب انجام شد تأیید می کند که این امر به این دلیل است که اپل اکنون از دو تراشه ذخیره سازی 128 گیگابایتی برای مدل پایه MacBook Air به جای یک ماژول 256 گیگابایتی استفاده می کند.

به این ترتیب، دو تراشه NAND 128 گیگابایتی M3 MacBook Air می توانند تسک ها را به صورت موازی پردازش کنند و سرعت انتقال داده را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

تست انجام شده توسط Max Tech نشان داد که M3 MacBook Air می تواند به سرعت رایت 2108 مگابایت بر ثانیه برسد، در حالی که سرعت مک بوک ایر  M2 پایه 1584 مگابایت بر ثانیه است. برای سرعت خواندن، M2 MacBook Air  به 1576 مگابایت بر ثانیه رسید، در حالی که M3 MacBook Air به 2880 مگابایت بر ثانیه رسید.

این نشان می دهد که M3 MacBook Air دارای سرعت رایت SSD تقریباً 33٪ سریعتر و سرعت خواندن حدود 82٪ سریعتر است. این سرعت ها با سرعت M1 MacBook Air مطابقت دارند و گاهی اوقات فراتر از آن هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.