AD

غیر فعال کردن قابلیت اندروید روی ویندوز 11

غیر فعال کردن قابلیت اندروید روی ویندوز 11
0 7

استقبال کم کاربران از قابلیت اندروید ویندوز منجر به غیر فعال کردن قابلیت اندروید روی ویندوز 11 در نسخه دسکتاپ شد.

در یک اطلاعیه غافلگیرکننده، مایکروسافت اخیراً از متوقف شدن Windows Subsystem  ویندوز 11 برای اندروید خبر داد. این قابلیت به شما این امکان را می داد برنامه های اندروید را مستقیماً روی رایانه شخصی ویندوز خود اجرا کنید، در حال حاضر منسوخ شده است، اما دلیل آن را بدانید، متوقف شدن آن منطقی به نظر می رسد. به زبان ساده: دریافت برنامه‌های Android در سیستم‌عامل دسک‌تاپ (مانند ChromeOS یا Windows) کار می‌برد و به افرادی نیاز دارید که از آن استفاده کنند تا کار معنا پیدا کند.

 

نحوه عملکرد برنامه های اندروید روی ویندوز

Windows Subsystem برای اندروید (WSA) که با ویندوز 11 ارائه شد، یک قابلیت بسیار جالب برای کسانی بود که از آن استفاده کرده بودند. این ویژگی با همکاری فروشگاه Appstore آمازون، به کاربران اجازه می داد تا برنامه های اندروید را به راحتی بر روی رایانه خود دانلود و اجرا کنند. با این حال، به نظر می رسد انتخاب محدود برنامه ها این ویژگی را متوقف کرده است.

 

چرا مایکروسافت قابلیت نصب برنامه اندروید روی ویندوز را متوقف می‌کند؟

از نظر مایکروسافت، عدم استفاده از این ویژگی دلیلی است که آن را متوقف کرد. به گفته یکی از کارمندان مایکروسافت در X پول ایجاد شده توسط فروشگاه Appstore آمازون به تامین مالی کارکنان مورد نیاز برای حفظ WSA کمک می کرد. از آنجایی که تعداد کمی از افراد از این ویژگی استفاده می‌کردند، درآمد کمتری داشت و از نظر مالی برای حفظ این قابلیت توسط مایکروسافت به صرفه نبود. WSA ممکن است به دلیل هزینه‌های مربوطه بازنگردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.