AD

به لطف Steam Deck لینوکس دومین سیستم عامل پرکاربرد Steam

0 80

به لطف Steam Deck لینوکس به عنوان دومین سیستم عامل پرکاربرد Steam از Mac پیشی گرفت

بر اساس آخرین نظرسنجیSteam Hardware & Software  در ماه ژوئیه، لینوکس از macOS به عنوان دومین سیستم عامل پر استفاده در Steam پیشی گرفته است. در حالی که لینوکس در جایگاه دوم نسبت به ویندوزهای برتر باقی مانده است، هنوز هم شاهد افزایش پذیرش آن در میان کاربران Steam هستیم که این افزایش تقریباً به طور کامل به Steam Deck مبتنی بر لینوکس نسبت داده می شود.

همانطور که وبسایت Ars Technica اشاره می کند، نسخه SteamOS Deck لینوکس 42 درصد از کاربران لینوکس گزارش شده در Steam را به خود اختصاص می دهد، در حالی که Arch Linux با 7.94 درصد پذیرش در جایگاه دوم و بسیار عقب است. ویندوز هنوز هم با 96.21 درصد از کاربران، با تمام نسخه‌های لینوکس با 1.96 درصد و macOS با 1.84 درصد، بر حوزه کلی تسلط دارد.

برای افراد علاقمند به لینوکس، چشم‌انداز Steam Deck برای بهبود گسترده‌تر بازی‌های مبتنی بر لینوکس امیدوارکننده است؛ سازگاری Proton که برای Deck توسعه داده شده است، یک مبدل بازی برای بازیکنان Gaming on Linux  است و باعث اجرای بازی های ویندوزی روی Deck می شود. دوستداران لینوکس انواع گزینه‌های جدید را با Proton دریافت می‌کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.