AD

بهبودها و ارتقای صفحه کلید iOS 17

0 149

صفحه کلید آیفون عالی نیست. وقتی شروع به نوشتن یک iMessage در iPhone یا یک ایمیل در برنامه Mail خود می‌کنید، برخلاف انتظار مشاهده می‌کنید که پیام‌هایی پر از اشتباه تایپی زیادی ارسال کرده‌اید. همیشه جا برای بهبود وجود دارد.

اینجاست که iOS 17 وارد می‌شود. iOS 17 به‌روزرسانی‌های زیادی را برای آیفون شما به ارمغان می‌آورد، از جمله ارتقاهایی در صفحه کلید که به اندازه سایر ویژگی‌ها پر سر و صدا نبودند.

 

تصحیح خودکار (Autocorrect)

تصحیح-خودکار-صفحه-کلید-ios17

همه ما گاهی از قابلیت تصحیح خودکار آزرده خاطر شده‌ایم، برخی از کلماتی را که نیازی به آن نداشتیم تصحیح می‌شد و برخی از کلماتی را که دوست داشتیم استفاده کنیم را در حذف می‌کرد. اپل وعده داده است که با  iOS 17، فناوری یادگیری ماشین به اندازه کافی بهبود یافته است و تصحیح خودکار شخصی‌تر خواهد شد؛ به این صورت که با گذشت زمان، اولویت‌های شخصی و انتخاب کلماتی که شما انجام می‌دهید را بهتر یاد می‌گیرد، بنابراین کلمات یا عبارات را به طرز ناشیانه‌ای تصحیح نمی‌کند. موتور متن پیش‌بینی‌کننده نیز برای تشخیص مواردی مانند مخفف‌ها، کلمات کوتاه‌شده و اصطلاحات محاوره‌ای بهبود یافته است.

اپل همچنین قول داده است که روش دیگری در مورد کلماتی که به تصحیح نیاز دارند، خواهد داشت. به جای اینکه کلمه را تغییر دهد، یک خط آبی زیر کلمه یا عبارت مشکوک خواهید دید. شما می‌توانید روی کلمه ضربه بزنید و نسخه اصلاح شده را انتخاب کنید یا آن را همانطور که هست رها کنید.

 

تکمیل خودکار (Autofill)

تکمیل-خودکار-صفحه-کلید-ios17

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید تکمیل خودکار (autofill) است. برای وارد کردن کلمه بعدی پیشنهادی، به سادگی روی فاصله ضربه بزنید. این ممکن است فقط پس از تایپ چند حرف اتفاق بیفتد، اما بعد از تایپ چند کلمه اول در یک عبارت رایج، مانند “چه می‌کنی؟ ” بیشتر اتفاق می‌افتد. یا “امیدوارم حالتان خوب باشد”. همچنین با برخی جملات کامل کار می‌کند. درست مانند تصحیح خودکار، تکمیل خودکار هرچه بیشتر از آن استفاده کنید بهبود می‌یابد، بنابراین می‌تواند به شما کمک کند پیام‌ها و محتوا را با سرعت بسیار بیشتری بنویسید.

تصحیح گرامر (Grammar correction)

تصحیح-گرامر-صفحه-کلید-ios17

همه گرامر یک نویسنده حرفه‌ای را ندارند، اما همه دوست دارند در این زمینه حرفه‌ای به نظر برسند. iOS 17 شامل ویژگی‌ها و بهبودهای جدید تصحیح گرامری است که اشتباهات تایپی و گرامری را برای شما برطرف می‌کند.

هنگام نوشتن، اشتباهات هایلایت می‌شوند. اگر مشخص باشد که کلمه مناسب باید چه باشد ممکن است به طور خودکار اشتباه دستوری تصحیح شود. در غیر این صورت، روی کلمه هایلایت شده ضربه بزنید تا ببینید اپل چگونه آن را اصلاح می‌کند. این ویژگی قبلاً در iOS 16 وجود داشت، اما اپل می‌گوید پایگاه داده بزرگ‌تر است و پیشنهادات اصلاحی بیشتری در iOS 17 دارد.

Catch-Up در پیام ها

Catch-Up-در-پیامها-در-ios17

ویژگی Catch-Up در اپلیکیشن پیام‌ها فلشی را نشان می‌دهد که می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا سریعاً به اولین پیام که هنوز آن را نخوانده‌اید بروید. این کار شما را از اسکرول بی‌پایان برای یافتن جایی که مکالمه را ترک کرده‌اید، نجات می‌دهد.

پاسخ به پیام با کشیدن انگشت روی پیام

پاسخ-به-پیام-با-کشیدن-انگشت-روی-پیام

هنگام مکالمه، می‌توانید به راحتی انگشت خود را روی حباب پیام به سمت راست بکشید تا مستقیماً به آن پاسخ دهید. قبلاً باید روی یک پیام فشار وارد می‌کردید تا یک منو ظاهر شود، reply را انتخاب می‌کردید و سپس پیام خود را تایپ می‌کردید. این یک تغییر کوچک اما قابل تقدیر است که کل فرآیند پاسخ به پیام را کوتاه می‌کند.

دیکته کلمات (Dictation)

دیکته-کلمات-در-صفحه-کلید-ios17

ویژگی دیکته قبلاً در iOS وجود داشته است، اما اپل این ویژگی را با iOS 17 بهبود بخشیده است تا ظاهراً بهتر تشخیص دهد که هنگام دیکته کردن شما چه می‌خواهید بگویید. این به ویژه زمانی مفید است که چندین گزینه برای یک کلمه وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در پیامی که در بالا نشان داده شده است، کلمه “gonna” نوشته شده، اما ویژگی Dictation به طور هوشمندانه آن را به “going to” اصلاح کرده است.

استفاده از استیکرها به عنوان ایموجی

استفاده-از-استیکرها-به-عنوان-ایموجی-در-صفحه-کلید-ios17

شما می‌توانید از استیکرها در مکالمات و ایمیل‌ها استفاده کنید. علاوه بر استیکرهای از پیش بارگذاری شده و پک‌های استیکر دانلود شده، استیکرهایی را که با عکس‌ها و ویدیوهای خود می‌سازید نیز قابل استفاده هستند. فقط کافی است روی یک عکس یا ویدیو فشار طولانی دهید و گزینه‌ای را خواهید داشت که آن را به یک استیکر تبدیل کنید.

علاوه بر این، می‌توانید از ایموجی‌های موجود استیکر بسازید. این قابلیت سطح جدیدی از شخصی‌سازی را اضافه می‌کند و گزینه‌های کیبورد بیشتری را فراتر از متن اصلی و ایموجی استاندارد ارائه می‌دهد.

ظاهر جدید صفحه کلید

ظاهر-جدید-صفحه-کلید-ios17

صفحه کلید نیز در Messages طراحی مجددی پیدا کرده است. وقتی روی دکمه + (بعلاوه) ضربه می‌زنید، بسته به برنامه‌هایی که دارید، گزینه‌هایی برای عکس گرفتن فوری، رفتن به کتابخانه عکس، اشتراک‌گذاری یا ایجاد استیکر، ارسال پول، ارسال مکان و موارد دیگر خواهید دید. این کار استفاده از صفحه کلید را بسیار ساده‌تر و تمیزتر می‌کند، بنابراین می‌توانید سریع و آسان به چیزی که می‌خواهید ارسال کنید، برسید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.