AD

نقد و بررسی بازی جومانجی (Jumanji)

0 583

فیلم‌ها و کارتون‌های زیادی بودند که بعداً بعدا به گیم تبدیل شدند و بعضا هم موفق بودند. مثل لاک پشت‌های نینجا که در نوع گیمی و در زمان خود یکی از محبوب‌ترین‌ها بود. بازی جومانجی هم از یک فیلم الگو گرفته است و به نوعی بازی با شخصیت‌های آن فیلم می‌باشد. در دنیای بازی و فیلم اختلافاتی وجود دارد و برخی از ویژگی‌هایی که داشتن آن‌ها در فیلم غیر عادی است، در بازی آپشن حساب می‌شود. به خاطر همین سازندگان بازی فکری جومانجی برخی ویژگی‌ها را به شخصیت‌های خود در بازی داده‌اند، که در فیلم آن‌ها وجود ندارند. به نوعی از فیلم نامه و سایر ویژگی‌های آن زیاد استفاده نشده و فقط از شکل و شمایل شخصیت‌های فیلم استفاده شده است. در ادامه با سایت ایموجو به نقد و بررسی بازی Jumanji می‌پردازیم.

داستان بازی جومانجی

داستان بازی Jumanji به این شرح است که چهار نفر از شخصیت‌های بازی که همان شخصیت‌های فیلم هستند، برای زنده ماندن تلاش می‌کنند. اما زنده ماندن آن‌ها این گونه است که باید یک تکه گنج را به کمک یکدگیر به جای خواسته شده ببرند. اگر اصولی به بازی نگاه کنیم، احتمالا به این فکر خواهیم افتاد که بازی طولانی خواهد بود. به ویژه اگر بازی‌هایی در این سبک را بازی کرده باشید. اما اصلا بازی طولانی نیست و در عرض یک ساعت تمام می‌شود. در دنیای گیم‌ها یک ساعت بازه‌ی زمانی بسیار کوتاهی برای تمام کردن آن است که بازی جومانجی این گونه است.

داستان بازی جومانجی

نقد و بررسی تخصصی بازی جومانجی

اگر به صورت تخصصی بخواهیم این بازی را مورد بررسی قرار دهیم، به هیچ جذابیتی در آن نمی‌رسیم. اگر بخواهیم سطح سختی بازی و استرسی که در آن می‌کشید را با یک بازی نام آشنا بسنجیم، می توانیم انگری برد اندرویدی را مثال بزنیم. چون که دشمنان شما در این بازی از هوش مصنوعی برخوردار نیستند و حتی کشتن آن‌ها از زامبی‌ها هم راحت‌تر است. اما بازی Jumanji مناسب کسانی است که حوصله بازی‌های طولانی و سخت را ندارند و می‌خواهند بازی کم چالشی را انتخاب کنند، که در این صورت گزینه مناسبی است. با این مقدمه به بررسی سایر ویژگی‌های بازی می‌پردازیم. 

شخصیت‌های اصلی بازی Jumanji

شخصیت‌های اصلی در این بازی چهار نفر هستند. سلاح جنگی آن‌ها اسلحه و نارنجک هست. بعلاوه هر چهار شخصیت در بازی جومانجی از یک نیروی فوق‌العاده غیر طبیعی نیز برخوردار هستند که کار راحت شما در این بازی را، راحت‌تر می‌کند.

دشمنان شما در بازی Jumanji

دشمنان شما در این بازی‌ها در حالت تئوری دارای هوش مصنوعی هستند و جوری به نظر می‌رسد که انگار جنگ سختی را پیش رو دارید. اما واقعیت چیست؟ در این بازی دشمنان شما در حد و اندازه‌ی یک زامبی لِول یک هستند و با اسلحه به جلوی شما می‌آیند تا کشته بشوند. البته این ویژگی ممکن است خیلی هم خوب باشد، ولی برای کسانی که گیمر هستند و بازی‌های سطح بالای زیادی انجام داده‌اند، یک مقدار ابتدایی و بدون هیجان است.

مراحل انجام بازی جومانجی

بازی جومانجی چهار مرحله دارد. هر مرحله سه قسمت است و هر سه قسمت هم تقریبا در یک نقشه اتفاق می‌افتد. که اگر هوش مصنوعی دشمنان را به آن اضافه کنیم، بیشتر از یک ساعت نمی‌توان برای آن وقت گذاشت.  به نوعی 12 مرحله از ابتدا تا پایان وجود دارد. همچنین این بازی در سه سطح از یک تا سه ستاره انجام می‌شود.

مراحل انجام بازی جومانجی

نتیجه گیری

بازی جومانجی یک بازی کپی شده از روی یک فیلم است که شخصیت‌ها و گاها برخی مواقع داستان آن با فیلم یکی است. این بازی نامزد دریافت بدترین بازی سال هم بود. آن چیزی که ما در این مقاله به آن اشاره کردیم، شخصیت‌های بازی و مراحل آن بود. شخصیت‌های بازی چه خودی و چه غیر خودی، از سطح هوش مصنوعی بسیار پایینی برخوردار هستند که مسلما هیچ جذابیتی برای گیمرها ندارد. اما در مورد مراحل بازی Jumanji هم باید گفت که کلا چهار مرحله سه قسمتی است، که آن سه قسمت هم تقریبا در یک مپ صورت می‌گیرد. با این تفاسیر نمی‌توان بیشتر از یک ساعت برای آن وقت گذاشت. برای نقد بیشتر بازی‌ها موبایلی و اندرویدی با سایت ایموجو همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.