AD

Nintendo Switch 2 می‌تواند مشکل Joy-Con Drift را حل کند؟

0 34

خبرهایی از یک درخواست ثبت اختراع توسط نینتندو برای یک کنترلر با استیک‌های آنالوگ مغناطیسی فاش شده است؛ شاید دلیل ارائه این محصول جدید رفع مشکل Joy-Con Drift قبلی نینتندو باشد.

سوئیچ‌های موجود این شرکت که بیشتر به عنوان جوی استیک Hall Effect شناخته می‌شوند، دارای آهنربای کوچکی هستند که به آنها متصل شده و حسگرهایی دارند که ولتاژ تولید شده توسط میدان مغناطیسی را اندازه گیری می‌کنند. معمولا جوی استیک‌های Hall Effect دوام بیشتر و طول عمر بیشتری نسبت به جوی استیک‌های سنتی که از پتانسیومتر استفاده می‌کنند، دارند. در جوی استیک‌های معمولی اتصالات مربوط در نهایت فرسوده شده و باعث تغییر در قرائت ولتاژ و باعث دریفت جوی استیک می‌شود. جوی استیک‌های Hall Effect نیز می‌توانند در طول زمان فرسوده شوند، اگرچه معمولاً در مقایسه با جوی استیک‌های سنتی طول عمر بسیار بیشتری دارند.

شاید علاقه‌مند به مطالعه مقاله رونمایی از نسل بعدی کنسول نینتندو در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ باشید

از زمانی که این کنسول برای اولین بار عرضه شد Joy-Con drift یک مشکل اصلی برای این سوئیچ بوده است. خبرهای زیادی در طول سال‌ها از بازیکنانی که از این مشکل رنج می‌برند منتشر شده است حتی یکی از کارمندان سابق یک مرکز تعمیر که وظیفه تعمیر این کنترلرها را برعهده داشت، ادعا می‌کرد که در این زمینه سخت مشغول هستند. نینتندو در ابتدا جایگزین‌های جدیدی را برای مشتریانی که بین سال‌های 2017 و 2018 این محصول را باز پس فرستاده بودند، ارسال کرد و در حال حاضر نیز نینتندو Joy-Con‌های معیوب را به صورت رایگان تعمیر می‌کند.

در حالی که نینتندو تأیید کرده است که هیچ سخت‌افزار جدیدی برای این سوئیچ قبل از پایان سال مالی جاری خود که در 31 مارس 2024 به پایان می‌رسد، منتشر نخواهد شد، شایعاتی مبنی بر نمایش دموی فناوری برای جانشین این سوئیچ پشت درهای بسته در Gamescom  منتشر شده است. این سوییچ 129.5 میلیون دستگاه در سراسر جهان و 49 میلیون دستگاه در سرتاسر قاره آمریکا فروخته است و در صورت صحت این شایعه به عنوان سومین کنسول پرفروش تمام دوران بازنشسته می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.