AD

نقد و بررسی بازی فکری و جذاب جالیز

0 488

بازی‌های ایرانی در سال‌‌های اخیر توانسته‌اند جایگاه خوبی را بین بازیکنان ایرانی کسب کنند، بازی جالیز هم یکی دیگر از بازی‌های دورهمی و سرگرم کننده است که می‌توانید در هر لحظه آن را بازی کنید و از ماجرای آن نهایت لذت را ببرید. در این مقاله قصد داریم تا بازی جالیز را بررسی کنیم و سپس در نقد و بررسی به ابعاد مختلف این سرگرمی هیجان انگیز بپردازیم، پس در ادامه با ایموجو همراه باشید.

داستان بازی جالیز 

بازی جالیز در نگاه اول شاید خیلی ساده و بی مزه به نظر برسد اما اگر با سبک بازی هی دی آشنا باشید و به کشاورزی و مزرعه ‌داری علاقه‌مند باشید نمی‌توانید از کنار این بازی به سادگی بگذرید. در این بازی شما نقش یک کشاورز را به عهده دارید که باید محصولات‌تان را بکارید و به خوبی از آن‌ها مراقبت کنید تا در مدت زمانی معین آن‌ها را به فروش برسانید.

ممکن است در این راه محصولات‌تان از بین برود و نتوانید آن‌ها را به فروش برسانید، اما سعی کنید تا جایی که امکان دارد، سود کنید و بازار گرمی داشته باشید و به این فکر کنید که باید سرمایه‌تان را افزایش دهید. این بازی در سه مرحله انجام می‌شود و هر بازیکن باید به نوبت یک فعالیت را انجام دهد. خوبی بازی جالیز این است که حوصله‌تان سر نمی‌رود و در هر لحظه مشغول فعالیت هستید.

در قدم اول باید دو کارت را به عنوان ذخیره داشته باشید و حتما یکی از آن‌ها را در مزرعه بکارید تا در مواقعی که بازیکن حساب گری نیستید، بتوانید دسته کارت‌های سوخته را پر کنید. در کل این بازی که ظاهراً آسان به نظر می‌رسد، اما استراتژی‌های خاص خودش را دارد که باید برای موفق شدن آنها را رعایت کنید.

ویژگی های بازی جالیز

بازی جالیز هم از نظر کیفیت در تولید و هم در محتوای بازی، توانسته با قیمت مناسب در بین بازی‌های کارتی جایگاه خوبی را کسب کند. این بازی حدود 160 تا کارت دارد که همه آن‌ها از کیفیت بالا و همچنین گرافیک جذابی برخوردار هستند. البته ممکن است در حاشیه کارت‌ها خرده ریزهای کارت قبلی وجود داشته باشد که کمی از جلوه زیبای کارت کم می‌کند.

ورقه‌های متراکم شده بازی کارتی جالیز خبر از عمر طولانی این کارت‌ها می‌دهد، نوع نقاشی و طرح‌های کارت این بازی اصلا شبیه کارت‌های بچگانه و قدیمی را نیست و اتفاقا تم جذاب آن باعث می‌شود تا برای ادامه دادن بازی انرژی بیشتری داشته باشید. گیم پلی بازی هم همانطور که گفته شد یک داستان عامه پسند است که باید برای سود کردن تلاش کرد و زحمت کشید.

به هر تعدادی که دوست دارید می‌توانید با این کارت‌ها بازی کنید، اتفاقا در بازی جالیز هرچه تعداد بازیکنان بیشتر باشد ذوق و شوق برای ادامه دادن بیشتر می‌شود. البته چون بازی رقابتی بین بازیکنان ایجاد نمی‌کند، هیجان را رفته رفته کم می‌کند و بخاطر اینکه روند بازی یکنواخت است نقطه حساسی در بازی حس نمی‌شود.

ویژگی های بازی جالیز

موقعیت‌هایی که در بازی جالیز وجود دارد

موقعیت‌های زیادی در بازی وجود دارد که برای بازیکنان چالش برانگیز است، از کارت‌های با ارزشی که دست یک عده از بازیکنان می‌افتد تا شانس‌هایی که باید در مدت زمان کم از آن‌ها بهترین استفاده را ببرید. علاوه بر کارت‌های بازی جالیز، توکن‌های آن نیز از کیفیت بالایی برخوردار است و این باعث شده تا جذابیت بازی افزایش پیدا کند. اما باید در نقد و بررسی بازی فکری جالیز به این نکته توجه کنیم که آیا این بازی از روی بازی خارجی bohnanza ساخته شده است؟

اصلا این مقایسه درست نیست چون هم از نظر کیفیت و هم از نظر محتوا، بازی جالیز دو هیچ از bohnanza جلو است. در بازی جالیز شما حق انتخاب زیادی دارید در صورتی که در bohnanza بازی از محدودیت‌های بالایی برخوردار است. البته در بازی محدودیت‌های گزینه‌ای وجود دارد که استفاده از استراتژی‌های حرفه‌ای را سخت‌تر می‌کند.

جمع بندی

بازی جالیز توانسته است در بین بازی‌های کارتی جایگاه خوبی و در نتیجه رتبه قابل قبولی را نیز کسب کند. این بازی با استفاده از طراحی و کیفیت بالا و همچنین قیمت پایین دیگر حرفی برای انتقادها و برچسب‌های متعصّبانه باقی نمی‌گذارد. در کل اگر خواهان یک بازی با استراتژی‌های خفن و دست و دلباز هستید، جالیز بهترین انتخاب برای شما است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.