AD

طراحی یک دکمه مرموز در کناره آیفون 15!

طراحی یک دکمه مرموز در کناره آیفون 15
0 116

طراحی آیفون 15

به‌تازگی شایعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه اپل در حال اضافه کردن یک دکمه مرموز جدید در کناره آیفون 15 آینده خود است. این دکمه قرار است به‌عنوان جایگزین سوئیچ بی‌صدا عمل کند، این سوییچ در حال حاضر در بالای کناره گوشی قرار دارد، اما بر اساس یک سری از اخبار فاش شده درمورد آیفون 15، این سوییچ جای خود را به یک دکمه مخفی می‌دهد.

البته هنوز مشخص نیست که این دکمه برای چه چیزی استفاده خواهد شد. اما به نظر می‌رسد که این چیزی شبیه به یک “دکمه عمل” باشد که به کاربران امکان می‌دهد تا آنچه را که می‌خواهند انجام دهند، انتخاب کنند. احتمالا این دکمه می‌تواند عملکردهای دیگری مانند مزاحم نشوید، فعال کردن دوربین، روشن یا خاموش کردن چراغ قوه، یا گزینه بی‌صدا و صدادار را داشته باشد.

اپل در اواخر سال گذشته یک دکمه عمل مشابه را با اپل واچ اولترا ارائه کرد. کاربران می‌توانند به کمک آن، عملکردهایی مانند شروع تمرین را انتخاب کنند. طبق برخی شایعات، دکمه جدید ممکن است به آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس محدود شود. بدون شک، اپل با درنظر گرفتن ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جدید به دنبال متمایز کردن نسخه‌های Pro این گوشی از برادران مقرون‌به‌صرفه‌تر خود خواهد بود.

مدتی است که شایعاتی درمورد تغییرات احتمالی در دکمه‌های آیفون 15 منتشر شده‌اند، اگرچه هنوز اهداف پشت این تغییرات مشخص نیستند. دکمه‌های این آیفون بحث‌های داغی ایجاد کرده است، البته این بحث‌ها تنها به دکمه اکشن محدود نمی‌شوند. برخی گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که اپل ممکن است برای دکمه‌های حالت جامد برای کلیک‌کننده‌های صدا در کنار گوشی اقدام کند. دکمه‌های حالت جامد مانند دکمه‌های سنتی به فشار نیاز ندارند، بلکه در آنها از حسگرهای ارتعاشی کوچک استفاده می‌شود تا بدون نیاز به فشار، احساس کنند. اپل از فناوری مشابهی در ترک‌پد روی مک‌های خود استفاده می‌کند و همچنین برای دکمه هوم در آیفون‌های بعدی از این فناوری استفاده می‌شد تا اینکه به‌کارگیری آن در آیفون X به اتمام رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.