AD

معرفی بازی Potion Craft Alchemist Simulator

4 2,432

بازی Potion Craft، اثری است که اثبات می‌کند دنیای گیم به شدت در حال تغییر است! تا پیش از این تنها بازی‌های پر زرق و برق و بسیار سنگین مورد پسند پلیرها بودند اما در چند سال گذشته، شاهد این بوده‌ایم که آثار ساده مانند شبیه‌ساز‌های فانتزی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند که این اثر نیز یکی از همین بازی‌ها است. Potion Craft روایت‌گر زندگی یک کیمیاگر در دوران قرون وسطی است که با ترکیب عصاره گیاهان مختلف می‌تواند معجون‌هایی را برای مشتریان خود بسازد و شما در این بازی، کل فرایند ساخت معجون را کنترل خواهید کرد که می‌تواند بسیار جالب و چالش برانگیز باشد.
به هر جهت این بازی در عین سادگی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ بنابراین تا انتهای این نوشته از نام برند با ما همراه باشید تا به صورت کامل به معرفی بازی Potion Craftبپردازیم.

بررسی کلی و داستان بازی Potion Craft

معرفی بازی Potion Craft

بازی Potion Craft حاصل یک ایده خلاقانه و شجاعانه است! در سال 2022 که بازی‌های پر فروش و پر سر و صدای زیادی خودنمایی کرده‌اند، انتشار یک اثر شبیه‌ساز ساده و انتظار موفقیت آن واقعا دل و جرات می‌خواهد که tinyBuild این شجاعت را به خرج داد و Potion Craft را به عنوان اثری تحسین برانگیز روانه بازار کرد. در بند بند ساختار این بازی می‌توان سادگی دلنشینی را لمس کرد که نه‌تنها ناشی از ضعف سازنده نیست، بلکه نشان از زیرکی آنها دارد! بازی ابدا خود را درگیر جزئیات غیر ضروری نمی‌کند و به نحوی درگیرتان خواهد کرد که سرتان به کار خودتان باشد؛ گرچه که شخصیت اصلی بازی نیز دقیقا به همین شکل زندگی می‌کند. بازی در جهان سندباکس جریان دارد و بسیار آرام، اما نه خسته‌کننده ادامه پیدا می‌کند که این موضوع به خودی خود حس خوبی را به کاربر القا می‌کند.

پلیر در بازی Potion Craft دو وظیفه اصلی خواهد داشت؛ جمع آوری گیاهان و عناصر اولیه و سپس ساخت معجون! البته فرایند‌های جزئی بازی نیز مانند داغ کردن ذغال‌ها و جوش آوردن آب و سایر موارد این چنینی نیز باید صورت بگیرند. مشتریان شما با نیازهای مختلفی به سراغتان می‌آیند؛ یک سرباز با درخواست معجون قدرت یا یک فرد با درخواست معجون سمی برای حل مشکل آفت‌های زمین کشاورزی‌اش و یا حتی فردی درخواست معجون‌های شیطانی و تاریک!

به هر جهت می‌توانید مشتریان مورد علاقه خود را انتخاب کنید؛ می‌توانید به عنوان یک صنعت‌گر شریف فعالیت کنید یا به عنوان یک استاد علوم غریبه به ساخت معجون‌های جادویی و شیطانی بپردازید و هر زمان که سفارشات را تحویل دادید، به رخت‌خواب بازگردید و برای یک روز دیگر آماده شوید.

معرفی بازی Potion Craft

بازی Potion Craft را می‌توان چیزی بیشتر از یک شبیه‌ساز دانست؛ چالش‌های این بازی واقعا شما را درگیر می‌کنند به صورتی‌که برخی مواقع واقعا سر در گم می‌شوید. اولین و به نظر من بهترین چالش بازی مشتریان هستند؛ آنها هر بار با نیازهای مختلفی سراغ شما می‌آیند و چانه زدن با آنها می‌تواند بسیار جالب باشد! مشتریان بر سر نیازهای‌شان، کیفیت معجونی که می‌خواهند و قیمت و خیلی چیز‌های دیگر دائما در حال چانه زدن با شما هستند؛ برخی از آنها صبور و برخی دیگر عجله دارند و باید به خوبی بتوانید این شرایط را مدیریت کنید تا مشتریانتان از دست نروند.

چالش جالب توجه دیگر، درگیری با مواد اولیه است! در بازی Potion Craft شما همیشه آن چیز‌هایی که لازم دارید را نمی‌توانید پیدا کنید؛ می‌توانید مواد اولیه را از تجار تهیه کنید و یا در باغ خود رشد دهید. مکانیک جالب کشاورزی موجود در بازی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما زمانی که به هر صورت مشتری به چیزی احتیاج دارد که مواد اولیه آن را در اختیار ندارد، واقعا شرایط برایتان چالش برانگیز می‌شود.

موضوع جالب توجه دیگر این است که برای ساخت معجون‌ها از بازی راهنمایی دریافت نمی‌کنید! بله درست شنیدید؛ خبری از راهنمایی در کار نیست و به جای انتظار برای نوتیفیکیشن‌های راهنمای بازی باید خودتان اسباب سفر بسته و در سرتاسر نقشه وسیع بازی به جستجوی کتب مختلف بپردازید تا فرمول‌های ساخت معجون را از آنها بیرون بکشید. برای سفر کردن پورتال‌هایی وجود دارند که سریعا شما را به مقصد می‌رسانند و همانطور که گفته شد، در این بازی وقت شما برای موارد بی‌اهمیت تلف نخواهد شد.

 

همچنین بخوانید:معرفی بازی Cafe Owner Simulator

گیم پلی

معرفی بازی Potion Craftگیم پلی بازی Potion Craft، یک گیم پلی ساده است اما می‌شود لایه‌ای از پیچیدگی را زیر سادگی آن حس کرد! در ظاهر، بازی چیز خاصی ندارد و تنها باید مواد اولیه را با هم ترکیب کنید اما جزئیات مسیر ساخت معجون مانند تهیه مواد اولیه، پیدا کردن فرمول ساخت و چانه زدن با مشتریان و حتی مدیریت اقتصاد مغازه که پیشتر صحبت‌شان را کردیم می‌توانند به عمیق‌ترین شکل ممکن شما را درگیر کنند به صورتی‌که بسیاری از بازی‌های پر زرق و برق این توانایی را ندارند.

گیم پلی ابدا استرسی را به شما وارد نمی‌کند و انگار هدف سازندگان، تنها القای حس خوب و سرزندگی به شما است که واقعا نیز در این کار موفق بوده‌اند! یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گیم پلی این است که شما واقعا نمی‌دانید با چه چیزی طرف هستید! در سرتاسر نقشه بازی تله‌هایی پیدا می‌شوند که باید حواستان به آنها باشد و بخش‌هایی از نقشه که هنوز به آنها دسترسی ندارید با یک مه غلیظ پوشانده شده‌اند و شما واقعا نمی‌دانید که بعد از این مرحله، چه چیزی را باز می‌کنید.

به نظر من یکی از مهم‌ترین مزایای بازی Potion Craft، عدم دیکتاتوری بازی است! شما تحت سلطه بازی قرار ندارید و قرار نیست که طبق دستوران بازی پیش بروید و حتی فرمول‌ها نیز تنها راه برای ساخت معجون نیستند! می‌توانید با آزمون و خطا فرمول اختصاصی خود را بسازید و یا فرمول‌های موجود را بهتر کنید و به عبارت دیگر، نه به عنوان یک پلیر بلکه به عنوان یک کیمیاگر به تحقیقات خود بپردازید. از طرفی فصل‌ها و مراحل و حتی پروژه‌های مختلفی در بازی وجود دارند و اگر علاقه‌مند به کشف چیز‌های جدید هستید، می‌توانید با ساخت چیزهایی مانند سنگ فیلسوف که هزینه و معجون‌های زیادی را می‌طلبد خود را به چالش بکشید و اگر نه، می‌توانید تنها به ارائه سفارشات به مشتریان بپردازید و از باغ و مغازه خود بیرون نروید.

گیم پلی سعی می‌کند که شما را به خود درگیر نکند؛ مکانیک بازی، چه برای تجارت چه برای ساخت معجون و چه برای کشاورزی بسیار ساده است و پیچیدگی اصلی را در چانه زدن با مشتریان و ساخت ایده‌های جدید خواهید یافت. همچنین گیم پلی از نظر فنی بسیار بهینه شده است و تا کنون، هیچ باگ یا مشکل خاصی در بازی گزارش نشده.

گرافیک و جلوه‌های بصری

معرفی بازی Potion Craft

همانطور که گفته شد، بازی در جهان سندباکس جریان دارد و خبری از گرافیک واقع‌گرایانه نیست اما فضا، فضایی بسیار دلنشین و جذاب است! فضاسازی کلی جهان بازی Potion Craft مربوط به دوران قرون وسطی است و با توجه به اهمیت کیمیاگری در این دوران، ناخودآگاه شما را در خود غرق خواهد کرد.

همچنین ساختار ظاهری ماشین‌های کیمیاگری بسیار جالب هستند و معجون‌ها نیز رنگ و لعاب بسیار جالبی دارند. باغ شما، پر از گیاهان با ظاهر‌سازی جالب و فانتزی است که به خوبی طراحی شده‌اند تا بتوانید در مسیر بازی تمایز آنها را تشخیص داده و ویژگی‌ها و خواص‌شان را از روی ظاهر به ذهن بسپارید.

مکانیک‌های مختلف بازی

بازی Potion Craft بیش از آنکه فکر کنید جزئیات دارد! مکانیک له کردن گیاهان و جوشاندن آنها بسیار جالب است و می‌تواند حس خوبی را به شما القا کند. مکانیک کشاورزی بازی نیز دارای شرایطی جالب است که آزادی عمل زیادی را به شما می‌دهد! مجبور به کاشت یک گیاه خاص نیستید و می‌توانید تجربه‌های مختلفی از کشاورزی در بازی Potion Craft کسب کنید.

اما به نظر من جالب‌ترین مکانیک بازی سیستم اقتصادی است! باید چانه‌زنی را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید با مشتریان بدقلق خود کنار بیایید تا مبادا کالا را با قیمت بیش از اندازه کم از شما تهیه کنند و یا شما را وادار به ساخت معجونی کنند که به زحمت و قیمتش نمی‌ارزد. این سیستم اقتصادی به قدری واقع‌گرایانه تنظیم شده که برخی از اوقات مغازه شما وارد ضرر می‌شود و باید برای جبران این ضرر باید سیاست‌های کاری جدیدی را پیش رو بگیرید.

سیستم مورد نیاز

بازی Potion Craft بازی سنگینی نیست و گرافیک پیچیده و خاصی هم ندارد و می‌توانید از طریق سیستم‌های پایین‌رده هم آن را اجرا کنید. حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی عبارت است از:

⦁ Requires a 64-bit processor and operating system
⦁ OS: Windows 10
⦁ Processor: Intel i3-6100 or equivalent
⦁ Memory: 8 GB RAM
⦁ Graphics: GeForce GTX 670 / Radeon HD 7970
⦁ DirectX: Version 10
⦁ Storage: 2 GB available space

جمع بندی
بازی‌های شبیه‌ساز، معمولا در ایجاد گیم پلی عمیق و درگیر‌کننده خیلی موفق نیستند و بعد از چند بار بازی، پلیر را خسته می‌کنند. اما بازی Potion Craft با ارائه ایده‌های خلاقانه و نوین توانسته به خوبی این ایراد را رفع کند و بازی‌ای را ارائه دهد که به جرات می‌توان گفت که برای سال‌ها خسته‌کننده نخواهد بود و دلیل اصلی این موضوع نیز آزادی عمل فوق العاده، و نیازهای متفاوت در بازی است. Potion Craft را می‌توان یکی از کم‌نقص‌ترین بازی‌های سال 2022 در نظر گرفت که با وجود سادگی خود حرف‌های زیادی برای گفتن در رویداد The Game Awards 2022 داشت.

به صورت کلی، می‌توان نقاط قوت بازی را به شکل زیر بیان کرد:

⦁ چالش برانگیز
⦁ بهینه و کم نقص از نظر فنی
⦁ گرافیک چشم نواز و جالب توجه
⦁ آزادی عمل برای خلق ایده‌های جدید
⦁ مکانیک فوق العاده تمام فرایندهای بازی
⦁ وجود چرخه اقتصادی حساب‌شده در بازی
⦁ پیچیدگی عمیق و در عین حال ظاهر ساده
⦁ بازی همیشه حرف‌های جدیدی برای گفتن دارد (خسته‌کننده نیست)

در مقابل این مزایا، تنها ایراد وارد به Potion Craft گیم پلی آهسته آن است که ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد؛ البته که برخی دیگر آن را می‌پسندند. با وجود همه این‌ها، این تصمیم شما است که خود را وارد پیچیدگی‌های دنیای کیمیاگران کنید یا نه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. طاهره عباسی می گوید

  سلام خسته نباشین میخاستم بدونم حداقل سیستم مورد نیااز برای نصب این بازی چیان ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی برای Windows 10 Memory: 8 GB RAM ⦁ Storage: 2 GB available space

 2. سید شنتیا احمدی می گوید

  سلام دوستان بازی خوبیه / به نظر جالب میاد میشه بیشتر توضیح بدین دربارش میخام نصبش کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   به صورت کلی، می‌توان نقاط قوت بازی را به شکل زیر بیان کرد:
   ⦁ چالش برانگیز
   ⦁ بهینه و کم نقص از نظر فنی
   ⦁ گرافیک چشم نواز و جالب توجه
   ⦁ آزادی عمل برای خلق ایده‌های جدید
   ⦁ مکانیک فوق العاده تمام فرایندهای بازی
   ⦁ وجود چرخه اقتصادی حساب‌شده در بازی
   ⦁ پیچیدگی عمیق و در عین حال ظاهر ساده
   ⦁ بازی همیشه حرف‌های جدیدی برای گفتن دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.