AD

نقد و بررسی بازی Code of war

0 1,624

بازی Code of war را می‌توان جانشین کانتر برای اندروید در نظر گرفت! این بازی در سبک شوتر و با فضاسازی‌ای شبیه به بازی خاطره انگیز کانتر می‌تواند ساعت‌ها مبارزه شما و دشمنان‌تان را میزبانی کند و تجربه‌ای لذت بخش در اختیارتان قرار دهد. این بازی هم اکنون در گوگل پلی به صورت رایگان منتشر شده و بسیاری از کاربران، با دیدن فضاسازی آن تصور کردند که با یک کپی بی‌کیفیت از کانتر رو به رو هستند اما باید بدانید که این بازی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت Code of war شجاعت مثال زدنی آن در ایجاد تغییرات بنیادین در ساختار بازی‌های شوتر است که علاوه بر تازگی، سر در گمی‌هایی نیز برای پلیرها به همراه دارد. در صورتی‌که برای نصب بازی Code of war دودل هستید، تا انتهای این نوشته با ایموجو همراه باشید.

بررسی کلی بازی Code of war

بازی Code of war، توسط Extreme Developers ارائه می‌شود و در مدت زمانی نه‌چندان طولانی، توانسته تعداد بسیار زیادی از کاربران را به خود جذب کند! فضا‌سازی و عناصر این بازی تا حد زیادی شبیه به کانتر است اما عنصر مهمی که Code of war را متفاوت می‌سازد، گرافیک بسیار جذاب با وجود اجرا در بستر موبایل و همچنین ماموریت‌های متنوع است. به صورت کلی در این بازی باید هدفمند ظاهر شوید و نمی‌توانید خیلی آزادی عمل زیادی داشته باشید. این رویکرد ممکن است برخی از پلیر‌ها را آزرده خاطر کند اما روی این بازی به خوبی جواب داده و هیجانی که تلفیق شده با تک تک لحظات بازی است باعث شده تا پلیر‌ها به خوبی غرق در انجام ماموریت‌ خود شوند و خیلی به دنبال گرفتن ایراد از رویکرد بازی نباشند!

Code of war یک بازی بتل رویال است و به همین واسطه داستان خاصی ندارد که بخواهیم به آن بپردازیم. این بازی به نحوی ساخته شده که شما را در یک جنگ تمام عیار قرار دهید؛ بعضی مواقع باید پاتک بزنید و حملات غافلگیر‌کننده انجام دهید و در برخی مواقع دیگر باید در لاک دفاعی فرو رفته و سعی کنید که از موضع خود دفاع کنید. جنگ شکل گرفته در بازی Code of war در سراسر جهان جریان دارد و افراد زیادی در آن شرکت می‌کنند. جدا از این در خود بازی نیز باید به مکان‌های مختلف دنیا سفر کنید تا ماموریت خود را به اتمام برسانید.

بازی Code of warالبته که این بازی بی‌هدف نیست و مانند پابجی قرار نیست تنها رو به روی هم قرار بگیرید و به یکدیگر شلیک کنید؛ بلکه ماموریت‌های زیادی به شما ارائه می‌شوند که باید از طریق هوش نظامی خود آن‌ها را پیش ببرید. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این بازی، این است که دقیقا مانند بازی کانتر، رقابت‌ها بسیار نفس‌گیر هستند با توجه به محدودیت‌های فضایی موجود در نقشه‌ها، امکان ندارد که بتوانید مخفی شده و یا فرار کنید؛ بلکه باید مانند یک جنگجوی شجاع بایستید و بجنگید! به صورت کلی، می‌توان گفت شرایط بازی Code of war به واسطه وجود اسلحه‌های متنوع و تعداد پایین پلیرهای یک بتل، جذاب و مهیج است.

در چنین شرایطی، بیشتر از اینکه نیازمند به استفاده از تفنگ باشید، به فکر کردن احتیاج دارید! در این بازی نباید به صورت بی هدف به سمت دشمنان خود شلیک کنید؛ بلکه باید به برخی اصول استراتژیک بازی‌های شوتر پایبند باشید تا بهترین نتایج برای شما حاصل شوند.

گیم پلی بازی Code of war 

بازی Code of warهر تجربه‌ای که از بازی‌های شوتر دیگر دارید را کنار بگذارید! کالاف دیوتی موبایل یا پابجی یا هر بازی دیگری که می‌شناسید، شباهتی با این بازی ندارد. بازی Code of war به صورت سوم شخص است چیزی که کمتر در بازی‌های شوتر می‌بینیم! همچنین مکانیک کلی بازی بسیار متفاوت‌تر از هر چیزی است که می‌شناسید و با توجه به سوم شخص بودن، قطعا هدف‌گیری و شلیک نیز تفاوت‌هایی با بازی‌های اول شخص رایج دارد! گیم پلی به طرز خلاقانه‌ای سعی می‌کند که واقع‌گرایانه باشد و خبری از فضا و اتفاقات فانتزی برخی از بازی‌های شوتر نیست!

این گیم پلی متفاوت یک ویژگی بسیار جالب را برای بازی به ارمغان می‌آورد؛ اینکه هم افراد با تجربه در بازی‌های شوتر و هم افراد تازه کار، هم‌تراز هستند و در شرایط یکسانی قرار می‌گیرند! این موضوع می‌تواند برای هر دو طرف بسیار چالش برانگیز باشد.

جلوه‌های تصویری و گرافیک بازی Code of war 

گرافیک بازی Code of war به شدت تحسین بر انگیز و کم نقص است؛ البته فراموش نکنید که درباره یک بازی موبایل صحبت می‌کنیم. این بازی از نظر گرافیکی نیز شباهت زیادی به بازی کانتر دارد و می‌تواند در جایگاه بالاتری هم قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که این بازی تقریبا جوان است و هنوز بسیاری از بهینه سازی‌ها و توسعه‌ها بر روی آن انجام نشده؛ بنابراین می‌توان انتظار شرایطی بهتر مخصوصا از نظر گرافیکی را برای این بازی داشت. جلوه‌های بصری بازی همگی به‌جا هستند و شاهد هیچ عنصر گرافیکی اضافه‌ای در سرتاسر بازی نیستیم و طراحی ظاهری کاراکترها نیز به شکلی متفاوت از هم و با جزئیات و دقیق زیاد است.

صدا گذاری جلوه‌های صوتی Code of war 

بازی Code Of Warدر بازی Code of war، مانند هر بازی شوتر دیگری، بیشترین صدایی که با آن مواجه هستیم صدای پا، صدای انفجار و صدای گلوله است و دیالوگ خاصی وجود ندارد. جالب است بدانید که صدای اسلحه‌های مختلف وجود در این بازی تا حد زیادی شبیه به نمونه واقع اسلحه است و در کل می‌توان گفت که با صداگذاری مناسبی طرف هستیم.

جمع بندی 

بازی‌های بتل رویال زیادی در سبک شوتر برای موبایل ساخته شده‌اند که هر کدام با شرایطی تقریبا مشابه با فضا سازی‌های متفاوت دارند! در این بین جای خالی یک بازی متفاوت حس می‌شد که خوشبختانه استودیو Extreme Developers با ارائه بازی Code of war این جای خالی را به خوبی پر کرده است. این بازی یکی از معدود بازی‌های شوتر سوم شخص است که چالش‌های زیادی را برای افرادی که بازی‌های اول شخص عادت دارند ایجاد کرده و مکانیک متفاوتی نیز دارد. جدا از متفاوت بودن، این بازی دارای مزایای زیادی است که برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

  • هیجان بسیار
  • تنوع بالای آیتم‌های بازی
  • گرافیک بالا و فضاسازی جالب
  • رویکرد متفاوت با گیم پلی سوم شخص

در مقابل تمام این مزایا، تنها ایراد وارد به Code of war برخی محدودیت‌ها مانند محدودیت تعداد و کمتر بودن آزادی عمل پلیرها است که البته برخی از پلیرها این موضوع را نه تنها یک ایراد نمی‌دانند، بلکه آن را مهم‌ترین نقطه قوت بازی معرفی می‌کنند. در یک کلام، اگر قصد دارید دقایق خود را با هیجان بالا در یک بازی پر زد و خورد و خشن بگذرانید، بازی Code of war یکی از بهترین پیشنهاد‌ها برای شما است. تجربه خود از گیم پلی این بازی را در قسمت نظرات ایموجو برای ما بنویسید.

لینک های دانلود

نسخه اندروید بازی Code of war 

نسخه ios بازی Code of war

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.