AD

نقد و بررسی بازی Life is Strange

0 216

بازی Life is Strange یک بازی ماجراجویانه است که شما باید بازی را همراه فردی به نام ویلسون که یک دانشمند همه چیز تمام است و زندانی شده است، اداره کنید. البته میتوانید شما یک شخصیت دیگر که بازی برای شما در نظر گرفته را با ویژگی‌هایی که خود در نظر دارید را انتخاب کنید. ویلسون در یک بیابان هولناک و مخوف می‌باشد که باید تلاش کند از آن محیط و هرچیزی که در اطراف خود وجود دارد، نهایت استفاده را ببرد تا بتواند از زندان رهایی یابد و به خانه خود بازگردد.

معرفی بازی

گیم پلی بازی

شما هنگام شروع بازی Life is Strange وارد دنیایی از چیزهای ناشناس میشوید که تا به حال آنهارا ندیده‌اید، و همانطور که گفته شد باید از آنها برای ادامه حیات خود استفاده کرد. و با پیشرفت بازی به رازهای جدیدی پی میبرید.

یک روز شما به سه قسمت روز، غروب وشب تقسیم میشود. تا قبل از شب باید غذای خودرا پیدا کنید، حتی ممکن است که لازم باشد و به شکار بروید. اما هنگامی که شب شد و تاریکی همه جارا فرا گرفت، میتوانید با کلیک کردن در جاهای مختلف اطرافتان، مواد اولیه را به دست آوردید؛ شما باید وسایل اطراف را به ابزارهایی تبدیل کنید که به زنده ماندن شما کمک میکند. و از آنجا که هر فرد برای زنده ماندن به نور هم نیاز دارد شما باید به دنبال یک منبع نور نیز باشید، و جان خودرا از دست موجودات عجیب حفظ کنید.

برای مثال یکی از ابزار‌هایی که شما باید با موادی که در دست دارید بسازید، این است که وسیله‌ای باشد تا شما بتوانید با آن مبارزه کنید چیزهایی مثل چاقو، نیزه و….. اما به یاد داشته باشید که سنجش یاب گرسنگی و سلامت شما همیشه به خوبی عمل کند.

گیم پلی بازی

 ابزارهایی که در اطراف شما وجود دارد شامل علف‌ها و شاخه‌های درختان هستند تا ابزارهای ماشینی جدید الخلقه و….. داشتن ابتکار در بازی Don’t Starve حرف اول را میزند، میتوانید نحوه عملکرد انوع ابزار را کشف کنید یا هر چیزی که متحرک می‌باشد اعم از جاندار و بی جان را از آن خود بکنید. یا حتی کشاورزی و یافتن علف را ترجیح دهید. و یک بازیکن موفق کسی است که در همه جوانب این بازی، بازی کند. اما هدف اصلی زنده ماندن این بازی این است که گرسنگی شما را از پای در می‌آورد.

شما باید سعی کنیددر بازی Life is Strange  با برخی از جانداران این بازی تعامل داشته باشید؛ برای مثال در ارتباط با عنکبوت‌ها، ابریشم و ماده‌ای از غدد آنها در اختیار شما قرار میگیرند که در داروسازی برای حفظ سلامتی شما کمک میکند.

ویژگی‌های بازی

بازی Life is Strange ویژگی خاصی که دارد این است، که همانند بازی‌های معمولی دیگر نیست که شما با گذراندن مراحل مختلف آن را به پایان برسانید، بلکه ممکن است با ابهامات و سردرگمی که بازی ایجاد میکند، شما را از این بازی دل زده بکند، پس اگر اهل نقش آفرینی و ابداع‌های مختلف هستید و ذهن خلاقی نیز دارید به سراغ این بازی بروید. از ویژگی‌های دیگر این بازی این است که شما به هیچ وجه متوجه نمیشوید که در یک جزیره‌ای ساکن هستید بلکه با هوش بالایی که دارید از روی آب وهوا و تغیرات آب وهوایی میتوان این را تشخیص داد.

شخصیت‌های دو بعدی عجیب و غریبی که در این بازی ماجراجویانه ظاهر میشوند؛ و با استفاده از کاردستی‌هایی که در طول بازی باید انجام دهید و زندگی خودرا همچون زندگی همیشگی بگذرانید از دیگر ویژگی‌های این بازی به حساب می‌آید.

متاسفانه این بازی ماجراجویانه بدلیل عدم وجود هیچ جلوه‌های صوتی بازی را یکنواخت کرده است و میتوانست با افزودن یک موسیقی به عنوان پس زمینه بازی را مهیج تر از الان کرد.

تا زمانی که کاملا بازی را در یاد بگیرید امکان دارد چندین بار با مرگ مواجه شوید اما این در حالی است که با کشف کردن و پیروز شدن در نبردهای مختلف بازی، شما از این دستاوردهایتان خوشحال شوید.

ویژگی‌های بازی

گرافیک بازی

بازی Life is Strange با طراحی ساده و بدون هیچ جلوه‌های بصری ممکن است برای برخی بازیکنان خسته کننده باشد اما محیط ترسناک بازی آن هم در تاریکی شب بسیار خوب طراحی شده است، همچنین طراحی انیمیشن بازی نیز قابل قبول است. دوربین بازی به صورت ثابت قرار دارد.

سسیستم مورد نیاز اجرا

حداقل سیستم مورد نیاز

  • پردازنده: Dual Core 2.0GHz or equivalent
  • رم: 2 گیگابایت
  • کارت گرافیک: ATI or NVidia card w/ 512 MB RAM (not recommended for Intel HD Graphics cards)
  • ویندوز: ویستا
  • حافظه مورد نیاز: 5 گیگابایت

سیستم پیشنهادی

  • پردازنده: Dual Core 3.0GHz or equivalent
  • رم: 4 گیگابایت
  • کارت گرافیک: ATI or NVidia card w/ 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 260 or ATI HD 4890)
  • ویندوز: ویندوز 7
  • حافظه مورد نیاز: 14 گیگابایت

جمع بندی

در ابتدای بازی Life is Strange، شما وارد دنیایی پیچیده میشوید که  تجزیه و تحلیل آن بسیار سخت است اما پیوستن به ویلسون و ادامه بازی شما را قوی تر میکند. آنقدر قوی که آرام آرام شما به آن بیابان نا آشنا و عجیب تسلط پیدا میکنید. اگر شما هم به این دسته بازی ها علاقه مند هستید تجربه این بازی میتواند بسیار برای شما جذاب باشد. نظرات خود را در مورد بازی برای ما کامنت کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.