AD

معرفی بازی Destiny 2؛ بازگشت دوباره گاردین ها

0 1,081

بازی‌ها آنلاین، همیشه آنطور که باید، مورد توجه قرار نمی‌گرفتند اما با ظهور کنسول‌های نسل هشتم، این دیدگاه کمی به سمت اعتدال رفت و عناوین قدرتمندی نیز بر پایه این روش اجرا، ساخته و به بازار عرضه شدند. بازی Destiny 2 یکی از همین عناوین است. این بازی، دنباله داستانی موجود در بسته الحاقی Destiny: Rise of Iron را روایت می‌کند و داستان دقیقا از جایی که لژیون‌های سرخ به آخرین شهر حمله کرده و نور (Light) را مسدود کرده‌اند شروع می‌شود و روایت گر اتفاقات پس از فرار گاردین‌ها است.

داستان بازی Destiny 2

نسخه اول بازی دستینی، یک اکشن بسیار خوب با گیم پلی روان و البته خط داستانی هیجان انگیز بود و توانست مخاطبان را به خوبی به سمت خود بکشاند. همین موضوع؛ دلیلی شد تا استودیو بانجی، بخش دوم آن را 3 سال پس از نسخه اول و برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس و همچنین پلتفرم ویندوز به بازار عرضه کند. بازی دستینی 2، برخلاف نسخه اول، خط داستانی چندان پیچیده‌ای ندارد و صرفا ادامه‌ای ساده بر داستان نسخه اول است که به کمک موسیقی بسیار خوب و صداگذاری حرفه‌ای، توانسته از پس انتظارات مخاطب برآید. البته این خط داستانی کوتاه، کاملا خلاف چیزی است که یک بازی نقش آفرینی باید داشته باشد و بیشتر، دستینی 2 را به یک شوتر بی نقص تبدیل کرده است تا یک عنوان RPG!

پس از مسدود شدن نور توسط لژیون‌های سرخ، گاردین‌ها و گوست‌ها فرار می‌کنند؛ تاریکی به دنبال تسلیم مردم است و به همه پیشنهاد می‌کند که قدرت تاریکی را قبول کنند تا رستگار شوند. گاردین‌ها، این پیشنهاد را نپذیرفته و راهی قمر یخ زده مشتری (Europa) می‌شوند تا منشا قدرت تاریکی را پیدا کرده و آن را نابود کنند. در این قمر، شما در نقش قبلی خودتان یعنی یکی از گاردین‌ها بازی می‌کنید و به مرور زمان، با پیشنهادهای وسوسه انگیز تاریکی مبنی بر اهدای قدرت‌هایی ماورایی به پیروانش روبرو می‌شوید. خط داستانی بازی Destiny 2، دقیقا از پایان همین نقطه می‌شکند و مابقی داستان، در کلاس‌ها و بخش‌های مختلف بازی و در قالب اتمام ماموریت‌ها روایت می‌شود که گاهی برای بازیکن غریبه و البته گیج کننده خواهد بود.

داستان بازی Destiny 2

گیم پلی بازی Destiny 2

اگر دستینی 2 از لحاظ داستانی راضی کننده نباشد؛ در عوض گیم پلی بسیار خوبی دارد. این بازی به صورت تک نفره و دو نفره و کاملا آنلاین است و اگر اینترنت شما سرعت خوبی داشته باشد؛ ساعت‌ها درگیر این بازی خواهید شد. بازی Destiny 2 بیشتر از اینکه یک بازی نقش آفرینی باشد؛ یک شوتر بی نقص است و آنقدر تنوع بالایی در تعداد و شکل و ظاهر دشمنانتان وجود دارد که بعید می‌دانیم خسته شوید.

سازندگان دستینی 2، برای هر قمر و سیاره و محیطی، یک دشمن عجیب و غریب ساخته‌اند که شما را غافلگیر می‌کند و البته از زمین و آسمان هم برای پذیرایی از شما سر می‌رسند! البته باید بگوییم که فقط تعداد آنها بالاست و NPC‌های موجود در بازی Destiny 2، تقریبا هوش درست و حسابی ندارند و فقط می‌خواهند با شلیک چند تیر شما را از پای در بیاورند و چندان حریف‌های قدری محسوب نمی‌شوند.

دستینی 2، از لحاظ سلاح و وسایل نقلیه نیز، بهتر از نسخه اول است و آنقدر تنوع دارید که تقریبا خسته نخواهید شد و هر سلاحی که بخواهید در اختیار دارید. البته این قابلیت، کمی هم به هیجان بازی ضربه زده است و حس ترس ناشی از مواجه شدن شما با دشمنان و نداشتن سلاح مناسب را از بین برده است. شما در این نسخه، مانند عنوان اول، در سه کلاس وارلاک، هانتر و تایتان می‌توانید بازی کنید و به تدریج قدرت‌های موجود در هر یک از این سه کلاس را آزاد کرده و قوی تر شوید.

گیم پلی بازی Destiny 2

موسیقی بازی Destiny 2

دستینی 2، تا حد بسیار زیادی موفقیت خود را مدیون موسیقی بی نقصی است که لحظه به لحظه مخاطب را با خود همراه می‌کند. مایکل سالواتوری، آهنگساز آمریکایی برای این بازی سنگ تمام گذاشته است و با همکاری گروه کوارتت کرونوس، توانستند اثری بی نظیر متشکل از 44 قطعه موسیقی مختلف را خلق کنند. آثاری که با استفاده از المان‌های تک‌نوازی، الکترونیک، آکوستیک و ارکسترال، حال و هوای تک تک سکانس‌های بازی را به بهترین شکل ممکن توصیف کردند و همین موسیقی، تا حد زیادی توانست نقص‌های داستانی بازی را بپوشاند و آن را به بهترین شکل به بازیکن معرفی کند.

انتقال غم، هیجان، درد و حتی محبت در این موسیقی، به حدی استادانه است که حتی با وجود گیم پلی تقریبا طولانی این بازی، از شنیدن موسیقی آن هرگز خسته نخواهید شد. در کنار این موسیقی، صداگذاری‌های بازی نیز، به صورت بسیار خوبی انجام شده است و حتی کوچکترین تغییر نیز، صدایی خاص و واضح دارد و این موضوع، به یک ویژگی بسیار مثبت برای بازی Destiny 2 تبدیل شده است.

موسیقی بازی Destiny 2

گرافیک بازی Destiny 2

اگر از باگ‌های گاه و بیگاه موجود در دستینی 2 به ویژه در بخش The Farm چشم پوشی کنیم، گرافیک کلی این بازی، معرکه است و دقیقا همان چیزی است که از یک عنوان AAA توقع داریم. جزئیات موجود در این نسخه، آنقدر دقیق و با حوصله طراحی شده‌اند که اگر بیخیال برد و باخت در این بازی شوید، قطعا ترجیح می‌دهید که ساعت‌ها به طراحی بی نقص گرافیکی آن نگاه کنید. نورپردازی موجود در بازی Destiny 2، در حد بسیار خوبی انجام شده است و در صحنه‌های حساس، به خوبی می‌توانید این موضوع را متوجه شوید.

گرافیک بازی Destiny 2

سخن پایانی

بازی Destiny 2، علیرغم سبک اصلی که یدک می‌کشد؛ چندان به فکر نقش آفرینی نیست و بیشتر به یک عنوان شوتر شبیه کالاف دیوتی شبیه است که ترکیبی از بازی‌هایی با تم فضایی و آخرالزمانی را نیز در خود دارد. اگرچه خط داستانی موجود در دستینی 2، آنطور که باید، چنگی به دل نمی‌زند و بازیکن را درگیر ماموریت‌های مختلف می‌کند تا به او بگوید ادامه داستان چیست؛ اما با این حال، گرافیک خارق العاده، موسیقی بی نظیر، تنوع بالای سلاح‌ها و قابلیت‌هایی مانند تغییر زاویه دوربین از اول شخص به سوم شخص، ماموریت‌های هفتگی و البته امکان تعامل بازیکنان با یکدیگر در محیط بازی، دستینی 2 را به یک عنوان جذاب شوتر – نقش آفرینی تبدیل کرده است که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند و پیشنهاد می‌کنیم اگر به عناوین شوتر علاقمند هستید، این عنوان جذاب را فراموش نکنید. در مقالات آینده، به معرفی سایر بازی‌های جذاب این سبک نیز خواهیم پرداخت و پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاع از این بازی‌های جذاب، مجله ایموجو را دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.