AD

نحوه علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت

0 441

فورتنایت از دسته بازی‌های پرطرفدار همچون پابجی در سبک بتل رویال است، که در سال 2017 در ابتدا برای کنسول‌های بازی و سپس برای سایر پلتفرم‌ها طراحی و ارائه شد. کمپانی اپیک گیمز سازنده‌ی این بازی می‌باشد که امروزه جزو پرطرفدارترین بازی‌های سبک بتل رویال است و روزانه حدد 4 میلیون نفر از سراسر جهان به انجام آن می‌پردازند.

این بازی برای کنسول‌های مختلف، کامپیوترها و موبایل ارائه شده است اما کیفیت گرافیکی آن در نسخه‌ی موبایل پایین‌تر است. از آن‌جایی که سبک بازی مبارزه و جنگ برای بقا می‌باشد، شناسایی دشمنان و علامت‌گذاری آن‌ها یکی از عوامل موفقیت در فورتنایت است. به همین سبب ما این مقاله را با عنوان نحوه علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

اگر می‌خواهید مهارت‌هایی را به دست آورید تا با کمک آن‌ها بتوانید در بازی فورتنایت پیروز شوید، این مقاله مخصوص شماست. با ما همراه باشید.

فورتنایتمعرفی بازی فورتنایت

از آن‌جایی که بازی فورتنایت امروزه بسیار معروف و شناخته شده است، اگر شما یک گیمر باشید، حتما آن را تجربه کرده‌اید و یا حداقل نام آن به گوشتان رسیده است. همان‌طور که بیان شد، فورتنایت یک بازی در ژانر بتل رویال است. برای شناخت بهتر این سبک بازی باید گفت که شما در بازی در یک جزیره فرود می‌آیید و باید برای بقا، سایر افراد را از بین ببرید.

همچنین دیگران در تلاشند تا شما را به عنوان یک مانع از سر راه خود بردارند. در نهایت تنها یک نفر برنده خواهد شد. کسی که توانسته با استفاده از سلاح‌ها و منابعی که در مسیر بازی به دست آورده است، سایر رقیبان را از بین ببرد.

سبک تمامی بازی‌های مبتنی بر بتل رویال این است. جنگ برای بقا!

داستان بازی فورتنایت

در ابتدای بازی یک اتوبوس آبی رنگ به کمک یک بالن بر فراز جزیره‌ای قرار گرفته است. شما به همراه 99 نفر دیگر از اتوبوس بیرون می‌پرید و در طول مسیر چتر نجات باز خواهد شد تا فرودی موفقیت‌آمیز داشته باشید.

محدوده‌ای که در آن فرود می‌آیید با یک دایره نمایش داده می‌شود که ناحیه‌ی امن شما خواهد بود. کم کم این ناحیه کوچک و کوچک‌تر م‌شیود تا زمانی که دیگر جایی برای شما امن نیست. شما باید به قسمت‌های مختلف از جمله ویرانه‌ها و یا خانه‌ها پناه ببرید تا هم از گزندها در امان باشید و هم فرصت داشته باشید که برنامه‌ریزی کنید و به جنگ سایرین بروید

در ابتدا تنها سلاحی که همراه شما است، یک کلنگ می‌باشد. البته تنوع سلاح‌ها در این بازی بسیار بالا است و شما باید در محیط بازی آن‌ها را یافته و جمع‌آوری کنید. صندوقچه‌هایی که کمپانی اپیک گیمز در محیط بازی تعبیه کرده‌اند به پیش رفتن در آن کمک شایانی می‌کنند. این استودیو برای ساخت بازی فورتنایت از Unreal Engine 4 که یک موتور پیشرفته محسوب می‌شود، بهره گرفته است. به همین سبب پیش از خرید یا دانلود این بازی باید از کیفیت سیستم خود اطلاع داشته باشید.

گیم پلی این بازی بسیار هیجان‌انگیز طراحی شده است و در هر لحظه ممکن است همه چیز عوض شود. پس لازم است کاملا آماده باشید و از فرصت‌هایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، به بهترین شکل استفاده کنید تا در نهایت پیروز میدان باشید.

فورتنایتشناخت نحوه علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت چه کمکی به ما می‌کند؟

همان‌طور که بیان شد، سبک بازی، مبارزه و جنگ برای بقا و پیروزی است. در نتیجه داشتن قابلیتی برای شناخت مکان دشمنان و علامت‌گذاری آن‌ها برای شما یک برگ برنده محسوب می‌شود. در یک اقدام، بازی امکان تشکیل گروه و بازی در این سبک را نیز برای علاقه‌مندان به انجام بازی‌های گروهی ایجاد کرده است. در نتیجه شما می‌توانید در قالب یک تیم به همراه دوستان خود به انجام این بازی بپردازید و از چالش‌های موجود در آن لذت ببرید.

با شناخت نحوه علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت، هم در بازی تکی و هم گروهی، احتمال پیروزی شما بالاتر خواهد رفت. با علامت‌گذاری دشمنان می‌توانید بهتر برنامه‌ریزی کنید که با توجه به موقعیت مکانی آن‌ها، چه استراتژی می‌تواند بهتر نتیجه می‌دهد. همچنین در بازی گروهی با این اقدام می‌توانید مکان دشمنان را به سایر افراد گروه خود نشان دهید. این قابلیت به ویژه هنگامی که امکان برقراری تماس صوتی با سایر افراد گروه خود را ندارید، کمک کننده است.

نحوه علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت چگونه است؟

حالا که با بازی فورتنایت و اهمیت و لزوم شناخت استفاده از قابلیت علامت‌گذاری دشمنان در آن آشنا شدید، بهتر است چگونگی انجام این کار را بیان کنیم.

برای علامت‌گذاری دشمنان در این بازی چندین روش وجود دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

  • استفاده از دکمه‌ی Place Marker (این دکمه در سمت چپ d-pad برای کنسول‌ها و به صورت پیش‌فرض دکمه وسط ماوس برای کامپیوترها می‌باشد)
  • دریافت امتیاز یا Claiming Capture Points
  • فعال کردن علامت‌گذاری Augments
  • استفاده از Falcon Scout

(قبلا Recon Scanner نیز قابلیت علامت‌گذاری دشمنان را در فورتنایت داشت که در نسخه جدید حذف شده است.)

در واقع می‌توان گفت که هر چیزی در این بازی که قابلیت پینگ کردن و یا علامت قرمز گذاشتن روی دشمنان را داشته باشد، به عنوان یک روش علامت‌گذاری شناخته می‌شود. اگرچه این مورد به شرایط و چالش‌های خاص بستگی دارد که آیا علامت‌گذاری حیوانات و کاراکترها نیز در این دسته قرار می‌گیرند یا خیر. پیشنهاد ما این است که در صورت داشتن مشکل برای علامت‌گذاری دشمنان خود، حداقل می‌توانید این روش را نیز امتحان کنید.

لازم به ذکر است که اگر شما برای یک چالش اقدام به علامت‌گذاری دشمنان کنید، ممکن است کمی با تاخیر در آپدیت شدن روند بازی مواجه شوید.

همچنین علاوه بر چالش‌ها، با توجه به آن چه پیش‌تر نیز بیان شد، در صورتی که در دسته‌های دوتایی، سه تایی و یا گروهی بازی می‌کنید، علامت‌گذاری دشمن بسیار کمک کنند خواهد بود. زیرا علامت قرمز روی دشمن تا مدت زمانی باقی می‌ماند که به شما کمک می‌کند نقشه‌ای برای حمله بکشید و یا فرصتی جهت دفاع به دست آورید.

از میان روش‌های ذکر شده، پینگ کردن دشمنان با دو بار ضربه زدن روی دکمه Place Marker برای علامت‌گذاری دشمنان بی فایده است. بنابراین توصیه می‌شود زمان خود را برای امتحان کردن این روش تلف نکنید.

فورتنایتدو روش جهت علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت به طور مداوم

دو روش برای این کار وجود دارد که بسیار ساده هستند. شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید منطقه را برای خود و سایر هم گروهی‌هایتان اسکن کنید و مکان دشمنان را به دست آورید.

روش اول: استفاده از Falcon Scout

با یافتن Falcon Scout آن را مجهز کرده و با فشردن دکمه تیراندازی آن را مستقر کنید. Falcon Scout می‌تواند تا زمانی که شما بخواهید به مدت نامحدود دشمنان را پینگ کند. تنها باید بدانید که نباید آن را از منطقه زیاد دور کنید. برای علامت‌گذاری دشمنان پس از مستقر شدن Falcon Scout دکمه «اسکن برای دشمنان» را فشار دهید تا دشمنان نزدیک را شناسایی کند. این دکمه R2 در پلی استیشن، RT در ایکس باکس، ZR در سوییچ و دکمه سمت چپ ماوس در کامپیوتر شخصی است.

Falcon Scout را می‌توانید در هنگام چپاول کردن، درون صندقچه‌های معمولی و Oathbound و همچنین در supply drops بیابید.

همچنین بخوانید: سیستم مورد نیاز فورتنایت اندروید + [ ۰ تا ۱۰۰ ]

روش دوم: فعال کردن علامت‌گذاری Augments

برای به دست آوردن یک Augment که دشمنان را برای شما مشخص می‌کند، باید به شانس تکیه کنید، اما می‌توانید گزینه‌ی Augment را یک بار به صورت رایگان در هر مسابقه استفاده کنید. پس از آن، هر بار استفاده از آن حدود 100 شمش طلا هزینه خواهد داشت.

سه نوع Augment وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید دشمنان خود را علامت‌گذاری کنید:

  • Bloodhound

این مورد برای مدت کوتاهی دشمنان نزدیک شما را علامت‌گذاری می‌کند تا هدف تیراندازی قرار گیرند.

  • Storm Mark

از میان این دو گزینه بالا عملکرد Storm Mark در علامت‌گذاری دشمنان در کمی بهتر است. اگرچه در هنگام تغییر Storm، منطقه را برای نشان کردن دشمنان نزدیک شما، پینگ می‌کند.

  • Tracker’s Armory

پس از فعال کردن این Augment، به شما یک Flare Gun و یک Shadow Tracker داده می‌شود که با کمک آن‌ها می‌توانید دشمن را علامت‌گذاری کنید.

باید بدانید که گزینه‌های ارائه شده Augments در هر دور بازی به صورت کاملا تصادفی ارائه می‌شوند. برای همین ممکن است در یک دور نتوانید آن چه را که به دنبالش هستید بیابید. اگرچه با دارا بودن گزینه‌ی reroll می‌توانید این گزینه‌ها را عوض کنید تا موردی که می‌خواهید به دست آورید.

استفاده از قابلیت بالا بردن Capture Point

روش دیگری برای علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت، بالا بردن پرچم Capture Point است که دشمنان نزدیک شما را نشان خواهد داد. Capture Point در هر قسمتی از نقشه بازی قابل یافتن است. فقط بدانید که در هنگام بالا رفتن پرچم، دشمنان نزدیک صدای آن را می‌شنوند، بنابراین در یک مکان شلوغ ممکن است با موانعی در استفاده از آن روبه‌رو شوید.

فورتنایتجمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان «نحوه علامت‌گذاری دشمنان در فورتنایت» برای شما عزیزان ارائه شد، به معرفی این بازی و سبک بتل رویال و همچنین لزوم استفاده از روش‌های علامت‌گذاری دشمنان پرداخته شد. با استفاده از روش‌های معرفی شده در این مقاله می‌توانید چه در بازی تکی و چه گروهی، یک قدم به پیروزی در این بازی مهیج نزدیک‌تر شوید. این بازی طرفداران بسیاری از سراسر جهان دارد و هر روز موارد جدیدی را برای افزایش هیجان به بازی اضافه می‌کند. فراموش نکنید که از هر روشی که استفاده می‌کنید، از محیط اطراف خود آگاه باشید، زیرا هر زمانی که برای علامت‌گذاری دشمنان صرف می‌کنید، ممکن است شما را در معرض آسیب قرار دهد.

دانلود بازی فورتنایت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.