چگونه در بازی فری فایر قوی تر شویم؟

0 138

در بازی فری فایر معمولا ساده ترین تاکتیک‌ها، موثرترین تاکتیک‌ها هستند. ما در این مقاله سعی داریم ساده ترین تاکتیک‌های این بازی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به خوبی در این بازی پیشرفت کرده و به یکی از حرفه‌ای ترین گیمر‌ها تبدیل شوید. چه مبتدی باشید و چه متخصص، توصیه‌های ما به شما کمک می‌کند تا پادشاه جزیره شوید.

چند تاکتیک و ترفند مهم که در فری فایر خیلی موثر هستند

How-to-become-stronger-in-Free-Fire-game

چتر نجات خود را باز نکنید

شما بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی پس از پریدن، میتوانید چتر نجات خود را باز کنید اما بهتر است که این کار را انجام ندهید. باز کردن چتر نجات باعث می‌شود دیرتر از حریفان خود فرود بیایید. بازیکنانی که قبل از شما فرود آمده‌اند میتوانند در آسمان به شما شلیک کنند.

در مقابل نیز، شما میتوانید سعی کنید که زودتر به زمین برسید و بتوانید به بقیه بازیکنانی که هنوز در آسمان هستند، شلیک کنید. در این مرحله لازم نیست نگران باز کردن چتر نجات باشید زیرا وقتی به زمین نزدیک شوید چتر نجات به صورت خودکار باز خواهد شد.

شروع به دویدن کنید و از شهر‌ها دوری کنید

یکی از تکنیک‌های بسیار مهم برای پیروزی در بازی فری فایر، فرار از محیط‌های شهری و شلوغ است. شما باید به محض فرود آمدن بر روی زمین، سریعا شروع به دویدن کنید؛ زیرا زمانی که تازه بازی شروع شده است زمان مناسبی برای وارد شدن به جنگ نخواهد بود. در شهر‌ها همیشه تجمع وجود دارد و خطر‌های بسیاری از سوی دیگر گیمر‌ها شما را تهدید می‌کند بنابراین بهتر است که در ابتدای بازی، از شهر‌ها دوری کنید.

هدف اصلی شما این است که بیشتر از همه در بازی باقی بمانید. پس در ابتدای بازی از دیگر بازیکنان دوری کنید و اجازه دهید یکدیگر را بکشند. همیشه سعی کنید آخرین نفری باشید که از هواپیما می‌پرد تا بتوانید در مکانی آرام فرود بیایید.

در بازی انفرادی، از وسایل نقلیه استفاده نکنید

زمانی که به صورت انفرادی بازی می‌کنید و هیچ هم تیمی ندارید، از وسایل نقلیه استفاده نکنید مگر در زمانی که در شرایط اضطراری قرار داشته باشید. وسایل نقلیه در بازی فری فایر، سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند و حتی از چندین متر دورتر هم قابل مشاهده و تشخیص هستند و با استفاده از آنها، شما خود را کاملا به دشمنان نشان می‌دهید و احتمال کشته شدنتان در این بازی افزایش خواهد یافت.

How-to-play-better-in-freefire-game

اگر مجبور هستید که از وسایل نقلیه استفاده کنید، این کار را برای زمان کوتاهی انجام دهید و پس از پیاده شدن، سریعا از منطقه دور شوید. البته اگر به صورت تیمی بازی می‌کنید، نیازی به نگرانی درباره این موضوع وجود ندارد؛ زیرا هنگامی که یکی از شما در حال رانندگی است، فرد یا افراد دیگر تیم می‌تواند به سمت دشمنان تیراندازی کنند.

به یاد داشته باشید که زره، از اسلحه مهم تر است

در بازی شوتر، چیزی که بیشتر از حمله دارای اهمیت است، توانایی شما در دفاع از خودتان است. اکثر گیمر‌ها در بازی فری فایر، در ابتدا سعی در پیدا کردن اسلحه‌های مختلف دارند، در صورتی که این تصمیم کاملا به ضرر شما خواهد بود و بهتر است ابتدا بر روی یافتن زره مناسب تمرکز کنید. علت اصرار ما بر این موضوع این است که حتی اگر بهترین سلاح‌های بازی را در اختیار داشته باشید، بدون داشتن زره مناسب، تنها یک گلوله تک تیرانداز برای کشتن شما کافی خواهد بود.

در بازی Garena Free Fire، آسیب پذیرترین بخش از بدن شما، سرتان است؛ بنابراین سعی کنید ابتدا یک کلاه ایمنی پیدا کنید. هدشات‌‌ها در این بازی بسیار آسیب رسان هستند و می‌توانند با یک ضربه شما را از بازی خارج کنند. از این رو، حتی اگر هیچ اسلحه‌ای هم بدست نیاوردید، نگران نباشید زیرا با داشتن زره، از آسیب سایر بازیکنان در امان می‌مانید.

حریص نباشید

در بازی‌های بتل رویال، با گذشت بازی، هدایایی شامل سلاح‌ها، زره‌های مختلف یا سایر منابع ارزشمند بازی، در قالب جعبه‌هایی به نام ایردراپ در محیط بازی انداخته می‌شوند. توصیه ما به شما این است که برای برداشتن این جعبه‌ها عجله نکنید؛ زیرا همانطور که شما این جعبه‌ها را می‌بینید، سایر بازیکنان هم آنها را خواهند دید و برای تصاحب این جعبه‌ها تلاش می‌کنند. به جای بدست آوردن جعبه، در نزدیکی آن کمین کنید تا با نزدیک شدن سایر بازیکنان، بتوانید آنها را بکشید و با خیال راحت جعبه را تصاحب کنید. صبر شما و استراتژی که می‌توانید برای کسب ایردراپ‌ها در بازی فری فایر به کار ببرید، بسیار مهم است.

از هدفون یا هندزفری استفاده کنید

در تمامی بازی‌های ویدیویی، صدای محیط بسیار حائز اهمیت است. در بازی فری فایر، نقشه بازی شامل محیط‌های بسته و فضاهای باز است. زمانی که موقعیت شما در یک فضای بسته باشد، کوچکترین صدای ایجاد شده در این محیط مهم است و می‌تواند موقعیت سایر بازیکنان را به شما لو بدهد یا شما را از حمله قریب الوقوع سایز بازیکنان آگاه کرده و از کشته شدن شما جلوگیری کند. از این رو، همیشه این بازی را با هدفون یا هدست قوی انجام دهید.

freefire-game

نقشه بازی را جدی بگیرید

مپ یا نقشه بازی فری فایر، یکی از ابزارهای بسیار کارآمد برای شما است که می‌توانید با استفاده از آن، موقعیت سایر بازیکنان را متوجه شوید. در این بازی، هنگامی که یک بازیکن شلیک می‌کند، مکان او در جزیره، به شکل یک پیکان قرمز بر روی نقشه نمایش داده می‌شود؛ نوک این پیکان نیز نشانگر جهت تیراندازی فرد مهاجم است. شما می‌توانید از این موضوع به نفع خودتان استفاده کنید و با مشاهده فلش قرمز بر روی نقشه، در حمله به این فرد پیش دستی کنید.

در بعضی مواقع ندوید

شناخت موقعیت‌های مختلف، یکی از توانایی‌های گیمرهای حرفه‌ای است. این موضوع که بدانید دقیقا در چه زمانی باید بدوید یا به آهستگی حرکت کنید، یکی از نکات مهم در بازی فری فایر است که می‌تواند مرز میان مردن یا زنده ماندن شما در این بازی باشد. البته ندویدن در بعضی از موقعیت‌ها، به معنای ساکن ماندن شما نیست؛ شما باید به طور مداوم حرکت کنید و بهترین مناطق را برای ضربه زدن به حریفان خود شناسایی کنید. البته دقت داشته باشید که به صورت بی هدف حرکت نکنید زیرا با این کار، توجه سایر بازیکنان را به خود جلب می‌کنید و به یک هدف متحرک تبدیل خواهید شد.

سخن پایانی

برای تبدیل شدن به یک گیمر حرفه‌ای در بازی فری فایر، باید موارد زیادی را رعایت کنید. در این مقاله، 8 مورد از ساده ترین اما مهمترین تکنیک‌هایی را که با استفاده از هر یک از آنها می‌توانید در این بازی موفق شوید، شرح دادیم و به شما اطمینان می‌دهیم که با رعایت این 8 نکته، می‌توانید تا حد زیادی در این بازی موفق شوید و در میان بازیکنان برتر فری فایر قرار گیرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.