AD

رفع مشکل قطع شدن صدای بازی Hitman 3

مشکل قطع شدن صدای بازی Hitman 3
0 448

مشکل قطع شدن صدای بازی Hitman 3 یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که کاربران این بازی با آن مواجه می‌شوند و به دنبال راهکارهای مختلف برای حل آن می‌باشند. این مشکل امروزه باعث شده است تا کاربران بعضی اوقات نتوانند صدای کاراکترها و محیط را به‌خوبی بشنوند و یا این‌که صداها را به‌صورت ضعیف دریافت کنند. این مسئله می‌تواند به میزان بسیار زیادی روی تجربه شما از انجام این بازی تاثیرگذار باشد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که با این مشکل مواجه شده‌اید مطالعه این مطلب می‌تواند به شما کمک کند تا به‌سادگی هرچه تمام آن را حل کنید.  در این سری از مقالات مشکلات بازی سایت ایموجو با ما همراه باشید.

مشکل قطع شدن صدای بازی Hitman 3

اگر شما هم جز طرف‌داران و کاربران بازی Hitman 3 باشید احتمالا گاهی اوقات برای شما هم پیش‌آمده است که صدای ضعیفی را از آن دریافت کنید یا این‌که به طور کامل صدا برای شما قطع شده باشد. دو دلیل اصلی برای بروز این مشکل وجود دارد که این دو دلیل عبارت‌اند از V-Sync غیرفعال و روشن بودن Spatial Sound در ویندوز که شما با برطرف‌کردن این دو مورد می‌توانید با احتمال بسیار زیادی این مشکل را برطرف کنید. البته باید توجه داشته باشید که گاهی اوقات علاوه بر مشکل قطع شدن صدای بازی هیتمن 3 کاربران با مشکل دریافت صداهایی مانند وزوز نیز مواجه می‌شوند که در ادامه راهکارهای حل آن را نیز برای شما معرفی خواهیم کرد.

مشکل قطع شدن صدای بازی Hitman 3
مشکل قطع شدن صدای بازی Hitman 3

V-Sync غیرفعال و قطع شدن صدای هیتمن 3

همان‌طور که بیان کردیم یکی از اصلی‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث قطع شدن صدای بازی هیتمن 3 شود V-Sync غیرفعال است. امروزه اکثر کاربرانی که با مشکل قطع شدن صدا در بازی Hitman 3 مواجه می‌شوند به‌راحتی با فعال‌کردن V-Sync می‌توانند این مشکل را برطرف کنند. برای فعال‌کردن V-Sync کافی است که مراحل زیر را طی کنید:

  • اگر از کارت گرافیک NVIDIA استفاده می‌کنید وارد کنترل پنل مربوط به کارت گرافیک خود شوید و روی گزینه Manage 3D settings که در پنل سمت چپ شما قرار دارد کلیک کنید. در لیستی که برای شما ظاهر می‌شود گزینه I would like to use the following 3D settings را انتخاب کرده و سپس Vertical sync را نیز روی مقدار Force on قرار دهید. به‌این‌ترتیب V-Sync در کامپیوتر و سیستم شما فعال شده و شما می‌توانید صدای بازی را دریافت کنید.
  • اگر از کارت گرافیک‌های AMD در سیستم خود بهره می‌برید برای فعال‌کردن V-Sync باید از نرم‌افزار Catalyst control center استفاده کنید. در این نرم‌افزار وارد بخش Gaming شده و روی گزینه 3D Application Settings کلیک کنید. حال گزینه Wait for vertical refresh را روی مقدار Quality تنظیم کنید و به این شکل V-Sync در کامپیوتر شما فعال خواهد شد.

آموزش خاموش‌کردن Spatial Sound در ویندوز

درصورتی‌که با استفاده از روش قبلی موفق به رفع مشکل قطع شدن صدای بازی HITMAN 3 نشدید باید بدانید که روشن بودن Spatial Sound در ویندوز نیز می‌تواند عامل مهم دیگری برای بروز این مشکل باشد؛ بنابراین شما می‌توانید با خاموش‌کردن آن این مشکل را حل کنید. برای خاموش‌کردن Spatial Sound در ویندوز کافی است که گام‌های زیر را طی کنید:

  • در نوار جستجوی سیستم خود عبارت sound را وارد کنید و سپس enter بزنید تا وارد صفحه مربوطه شوید.
  • در این صفحه گزینه‌های مختلفی برای شما نمایش داده می‌شود که شما باید وسیله مدنظر خود را از میان آنها انتخاب کنید و روی Properties کلیک کنید.
  • در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود سربرگ‌های مختلفی وجود دارد که شما باید وارد سربرگ Spatial Sound شوید و منوی کشویی که در این سربرگ وجود دارد را روی گزینه off تنظیم کنید.
  • درصورتی‌که از کارت صداهای مختلف برای دستگاه خود استفاده می‌کنید وارد پنجره آخر شوید و سربرگ Enhancements را انتخاب کنید. در این سربرگ گزینه Disable all sound effects را فعال کنید تا تمامی کارت گرافیک‌های مختلفی که روی سیستم شما نصب شده‌اند غیرفعال شوند تا مشکل قطع شدن صدای بازی Hitman 3 حل شود.
 Hitman 3
Hitman 3

بیشتر بخوانید: آشنایی با مشکلات بازی hitman 3 + [ روش‌ های حل آنها ]

برطرف‌کردن شبیه وزوز در بازی هیتمن 3

در بخش‌های قبلی درباره رفع مشکل قطع شدن صدای بازی هیتمن 3 صحبت کردیم و راهکارهای مناسبی را دراین‌خصوص ارائه دادیم. گاهی اوقات مشکل شما از قطع شدن صدای این بازی نیست و مشکل اصلی شما شنیدن صدایی شبیه به وزوز است که در ادامه راهکارهای حل این مشکل را نیز بیان خواهیم کرد. برای حل کردن این مشکل در ویندوز کافی است که اقدامات زیر را انجام دهید:

  • ابتدا دو گام نخست در بخش قبلی را طی کنید.
  • در مرحله بعد به‌جای ورود به سربرگ Spatial Sound، سربرگ Advanced را انتخاب کرده و وارد آن شوید. در ادامه وارد قسمت Default Format شده و تنظیمات صدا را روی حداقل مقداری که می‌توانید تنظیم کنید قرار دهید.

به‌این‌ترتیب شما می‌توانید مشکل شنیدن صدای شبیه وزوز را نیز در هیتمن 3 حل کنید و تجربه‌ای فوق‌العاده را از اجرای این بازی به دست بیاورید.  برای آشنایی با بازی های دیگر  به مجله بازی ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.