AD

به روزرسانی سیاست حفظ حریم خصوصی گوگل: استفاده از داده‌های عمومی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی (AI)

0 79

گوگل سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به روز کرده است تا اعلام کند که می‌تواند از داده‌های در دسترس عموم برای کمک به آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خود استفاده کند. این غول فناوری در آخر هفته متن سیاست خود را تغییر داده و «مدل‌های هوش مصنوعی» را با «مدل‌های زبانی» جایگزین است. گوگل همچنین اعلام کرد که از اطلاعات در دسترس عموم نه تنها برای هدف مد نظر خود استفاده می‌کند بلکه از آنها برای محصولاتی مانند Google Translate، Bard  و Cloud AI بهره می‌گیرد. گوگل با به‌روزرسانی خط‌مشی‌های خود، به وضوح به مردم اطلاع رسانی می‌کند که هر چیزی که به صورت عمومی به صورت آنلاین پست می‌کنند، می‌تواند برای آموزش Bard، نسخه‌های آینده آن و هر محصول مولد هوش مصنوعی دیگری که Google توسعه می‌دهد، استفاده شود.

این غول فناوری تغییرات سیاست حفظ حریم خصوصی خود را در آرشیو خود مورد تاکید قرار داده و برجسته کرده است، در اینجا یک کپی از بخش مربوطه آمده است:

بروزرسانی-سیاست-حفظ-حریم-خصوصی-گوگل

منتقدان در مورد استفاده شرکت‌ها از اطلاعات ارسال شده به صورت آنلاین برای آموزش مدل‌های زبانی خود با هدف استفاده از هوش مصنوعی مولد ابراز نگرانی کرده‌اند. اخیراً، یک دادخواهی گروهی علیه OpenAI مطرح شد با این محتوا که داده‌های شخصی از جمله اطلاعات خصوصی بدون مجوز از اینترنت توسط  OpenAI برای آموزش مدل‌های GPT بدون رضایت قبلی جمع‌آوری شده است. همانطور که Search Engine Journal اشاره می‌کند، احتمالاً در آینده شاهد شکایت‌های مشابه زیادی خواهیم بود زیرا شرکت‌های بیشتری در حال توسعه هوش مصنوعی مولد خود را هستند.

صاحبان وب‌سایت‌ها نیز اقداماتی را برای جلوگیری یا سود بردن از رونق هوش مصنوعی انجام داده‌اند. Reddit شروع به دریافت هزینه برای دسترسی به API خود کرده است و توییتر محدودیتی برای تعداد توییت‌هایی که یک کاربر در روز می‌بیند، اعمال کرده است.

جدیدترین اخبار فناوری در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.