AD

احتمال رونمایی گوگل از خدمات هوش مصنوعی در رویداد I/O، جهت به چالش کشیدن مایکروسافت!

0 90

انتظار می‌رود گوگل آلفابت در روز چهارشنبه هوش مصنوعی بیشتری را در محصولات خود معرفی کند، تا به آخرین رقابت مایکروسافت پاسخ دهد. زیرا این شرکت در صدر بازار تبلیغات، در مقام تقریبا 300 میلیارد دلاری قرار گرفته است.

گوگل از طریق یک پروژه داخلی با نام رمزی Magi به دنبال این است که موتور همنام خود را با هوش مصنوعی مولد، فناوری که می‌تواند به سوالات با نثری شبیه انسان پاسخ دهد و محتوای جدید را از داده‌های گذشته استخراج کند، تولید کند.

گوگل به‌عنوان برترین پورتال اینترنت، از زمانی که رقبا شروع به بهره‌برداری از هوش مصنوعی مولد به عنوان راهی جایگزین برای ارائه محتوا از وب کردند، موقعیت خود را زیر سوال برده است. ابتدا ChatGPT آمد، ربات چت از OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت تولید شد که کارشناسان آن را مختل کننده گوگل نامیدند.

بعد از آن بینگ، موتور جستجوی مایکروسافت با یک چت ربات ماهرانه مشابه به‌روزرسانی شد،. این موتور جستجو می‌تواند به سوالاتی پاسخ دهد که در آن هیچ نتیجه واضحی به صورت آنلاین وجود ندارد، برای مثال، اینکه چه صندلی ماشینی برای یک خودروی مدل خاص تهیه کنیم؟

رقبای گوگل از مخترع خود پیشی گرفته‌اند و این یک توهین تکنولوژیکی و تجاری برای آن است! ماه‌هاست که تیم‌های گوگل برای عرضه فناوری در رویداد I/O، مانند رقیب ChatGPT، Bard، تلاش می‌کنند تا از این شرکت دفاع کنند.

ساندار پیچای(Sundar Pichai)، مدیر اجرایی آلفابت، امسال گفت که هوش مصنوعی برای تغییر پرس و جوهای پیچیده به جستجوی گوگل اضافه خواهد شد. CNBC گزارش داد که در کنفرانس روز چهارشنبه، انتظار می‌رود که یک مدل هوش مصنوعی قدرتمندتر به نام PaLM 2 معرفی شود. رسانه‌ها هم گزارش داده‌اند که انتظار می‌رود گوگل یک سخت‌افزار جدید را برای مجموعه دستگاه‌های پیکسل خود به نمایش بگذارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.