AD

گوگل password ها را حذف می کند و passkey ها را به گزینه پیش فرض تبدیل می کند

گوگل password ها را حذف می کند و passkey ها را به گزینه پیش فرض تبدیل می کند
0 373

گوگل با هدف فناوری ایمن تر، در حال تشدید تلاش خود برای دور کردن کاربران از به کار بردن پسوردها، password ها را حذف می کند و passkey ها را به گزینه پیش فرض تبدیل می کند

این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که passkey ها به گزینه پیش فرض در حساب های گوگل تبدیل می شوند. این بدان معناست که دفعه بعد که کاربران وارد جیمیل، یوتیوب یا سایر سرویس‌های Google می‌شوند، پیامی برای ایجاد و استفاده از یک passkey به‌جای password خواهند دید. passkeyگزینه پیش فرض خواهد بود و کاربرانی که استفاده از password را ترجیح می دهند می توانند به رویه قبلی خود ادامه بدهند.

Passkey ها به عنوان جایگزینی برای password ها تبلیغ می شود. با استفاده از اثر انگشت، اسکن صورت یا پین قفل صفحه، به‌طور خودکار وارد برنامه یا وب‌سایتی می‌شوید. این روش اساساً، از دستگاه شما برای اثبات اینکه واقعاً شما هستید استفاده می کند.

شاید بخوانید: ویژگی جدید دستیار هوش مصنوعی گوگل با عنوان Bard Extensions

این روش با تولید یک جفت Passkey کار می کند.  یکی عمومی که در فضای ابری ذخیره می شود و دیگری خصوصی که در دستگاه ذخیره می شود. اگر سروری در معرض خطر قرار گیرد، اکانت ها همچنان محافظت می‌شوند، زیرا هکر هر دو Passkey را نخواهد داشت.

طرفداران این فناوری می گویند که این گزینه بسیار ایمن تر است، زیرا افراد زیادی رمزهای عبور ساده را انتخاب می کنند یا از آن ها در چندین وب سایت استفاده می کنند.

شاید بخوانید: نحوه انداختن پین در نقشه گوگل

گوگل در یک پست وبلاگی نوشت: ما دریافتیم که یکی از فوری ترین فواید passkey ها این است که مردم را از دردسر به خاطر سپردن آن اعداد و کاراکترهای خاص در رمزهای عبور نجات می دهند. Passkey ها همچنین در برابر فیشینگ ایمن هستند.

گوگل تنها شرکتی نیست که بر استفاده از passkey ها اصرار دارد. مایکروسافت، اوبر و ای‌بی این فناوری را فعال کرده‌اند و اپل در ماه ژوئن گفت passkey ها با راه اندازی iOS 17، iPadOS 17  و macOS Sonoma پشتیبانی خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.