AD

برای ورود به حساب Google خود دیگر نیازی به رمز عبور ندارید!

برای ورود به حساب Google خود دیگر نیازی به رمز عبور ندارید
0 144

ورود به حساب Google

درحال حاضر، حساب Google شما از کلیدهای عبور برای جایگزینی رمز عبور و احراز هویت 2FA پشتیبانی می‌کند. اما گام بعدی گوگل به سوی آینده بدون رمز عبور است. گوگل اعلام کرده است که کلیدهای عبور به‌عنوان یک راه‌حل جدید به‌کار گرفته خواهند شد. این کلیدهای رمزنگاری که به یک دستگاه تایید شده از قبل نیاز دارند، در حساب‌های Google در همه سیستم عامل‌های اصلی استفاده خواهند شد. از امروز، کاربران Google می‌توانند هنگام ورود به سیستم، به کلیدهای عبور تغییر کاربری داده و رمز عبور و کدهای تایید دو مرحله‌ای خود را به‌طور کامل حذف کنند.

کلیدهای عبور جایگزین ایمن‌تر و راحت‌تر نسبت به گذرواژه‌هایی هستند که توسط گوگل، اپل، مایکروسافت و سایر شرکت‌های فناوری همسو با اتحاد FIDO ارائه می‌شوند. آنها می‌توانند گذرواژه‌های سنتی و سایر سیستم‌های ورود به سیستم مانند تایید 2FA یا پیامک را با یک پین محلی یا احراز هویت بیومتریک خود دستگاه، مانند اثر انگشت یا Face ID جایگزین کنند. این داده‌های بیومتریک با Google (یا هر شخص ثالث دیگری) به اشتراک گذاشته نمی‌شود، و کلیدهای عبور فقط در دستگاه‌های شما وجود دارد، که امنیت و حفاظت بیشتری را فراهم می‌کند، زیرا هیچ رمز عبوری وجود ندارد که در یک حمله فیشینگ دزدیده شود.

در صورت شناسایی هرگونه فعالیت مشکوک، Google رمز عبور شما را برای ورود به سیستم یا تایید هویت درخواست می‌کند. وقتی یک کلید عبور را به حساب Google اضافه می‌کنید، زمانی‌که وارد سیستم می‌شوید یا زمانی که فعالیت مشکوکی را شناسایی می‌کند که نیاز به تایید بیشتر دارد، پلتفرم شروع به درخواست آن می‌کند. رمز عبور برای حساب‌های Google در هر سخت‌افزار سازگار ذخیره می‌شود، مانند آیفون‌های دارای iOS 16 و دستگاه‌های اندرویدی دارای Android 9. این رمز عبور می‌تواند با استفاده از سرویس‌هایی مانند iCloud یا مدیریت رمز عبور مانند Dashlane و 1Password با سایر دستگاه‌های سیستم عامل به اشتراک گذاشته شود.

همچنین، می‌توانید از دستگاه شخص دیگری برای دسترسی موقت به حساب Google خود استفاده کنید. انتخاب گزینه «استفاده از کلید عبور از دستگاه دیگر» به شما امکان ورود به سیستم برای یک دفعه را ایجاد می‌کند بدون اینکه کلید عبور را به سخت افزار جدید منتقل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.