AD

آموزش از صفر تا صد بازی Gin rummy (جین رامی)

0 4,884

بازی Gin rummy به پیشرفت تمرکز، حافظه و مهارت های تفکر استراتژیک کمک می کند. هدف بازی Gin rummy این است که به صورت استراتژیک با کارت های خود، یک ست ایجاد کنید و در عین حال به همان اندازه کارت های Deadwood (کارت هایی که هیچ حالتی درست نمی کنند) را از بین ببرید.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

معرفی بازی Gin rummy

بازی Gin rummy یک بازی قدیمی است که در اوایل دهه 1900 اختراع شد. این بازی نه تنها سرگرم کننده است، بلکه به پیشرفت تمرکز، حافظه و مهارت های تفکر استراتژیک کمک می کند. جین رامی و رامی بازی های مرتبط با کارت هستند، اما جین رامی فقط برای دو بازیکن در نظر گرفته شده است و خیلی سریعتر از بازی رامی چند نفره است. قبل از شروع بازی حتما از آموزش بازی جین رامی استفاده کنید تا بتوانید به تمامی مراحل بازی تسلط پیدا کنید.

هدف بازی Gin rummy

هدف بازی Gin rummy این است که به صورت استراتژیک با کارت های خود، یک ست ایجاد کنید و در عین حال به همان اندازه کارت های Deadwood (کارت هایی که هیچ حالتی درست نمی کنند) را از بین ببرید. نکته اصلی بازی این است که درک کنید که کارت های ایجاد کننده ی یک ست و کارت های Deadwood، کدام ها هستند. ست، یک مجموعه ی سه تا چهار کارتی است که شماره ی یکسانی دارند. یک نمونه از مجموعه ها 5 تا دل، 5 تا خشت و 5 تا پیک است. نمونه دیگر 10 تا گشنیز، 10 تا پیک، 10 تا خشت و 10 تا دل است.

هدف بازی Gin rummy

نحوه شروع بازی جین رامی

به هر کدام از بازیکنان ۱۰ کارت داده می شود. کارتهای باقیمانده بین بازیکنان قرار می گیرد و یکی از آن ها به رو گذاشته می شود. هر بازیکن باید یکی از کارت های وسط زمین یا کارتی که به رو گذاشته شده است را انتخاب کند و یکی از کارت های خود را با یکی از کارت های رو شده عوض کند. هر بازیکن باید سه یا چند کارت از یک نوع با دنباله ای از اعداد متوالی را جمع آوری کند. یک نمونه می تواند خشت 2 ، 3 ، 4 و 5 باشد. مثال دیگر اجرای یک سرباز، بی بی و شاه است زیرا کارت های چهره از یک نوع با اعداد متوالی هستند.

امتیاز کارت های Deadwood در بازی جین رامی

اگر کارت های Deadwood شما 10 امتیاز یا کمتر از ۱۰ امتیاز باشد، می توانید دور را تمام کنید. نمونه ای از Deadwood که 10 امتیاز یا کمتر از آن است به این صورت است که 2 تا کارت خشت و 6 تا کارت دل داشته باشید که برابر با 8 امتیاز باشند. اگر شما کارت Deadwood نداشته باشید، یک دست gin دارید و با انتخاب گزینه Knock، امتیازات خود را برای آن دور دریافت کنید. یک بازی چندین دور انجام می شود اما وقتی امتیازات بازیکن بر اساس گزینه های امتیازدهی، به 100 امتیاز برسد، بازی به پایان می رسد.

 


ورژن ۲۰۲۰ بازی کلش اف کلنز

  • ۴ ,اردیبهشت, ۱۳۹۹
  • 139

 


آموزش به روز رسانی بازی پابجی موبایل

  • ۱۷ ,خرداد, ۱۳۹۹
  • 13

 


فصل ۱۳ پابجی (PUBG) به همراه به روز رسانی جدید

  • ۲۴ ,خرداد, ۱۳۹۹
  • 89

امتیاز دهی در بازی Gin rummy

شما می توانید یک سیستم امتیاز دهی ساده را در بازی های جین رامی داشته باشید، یا می توانید به عنوان روشی برای جالب تر شدن بازی، تغییراتی در امتیاز دهی ایجاد کنید. در اینجا چند گزینه را توضیح می دهیم:

اگر شما کارت های Deadwood، نداشته باشید، با انتخاب گزینه Knock زودتر از حریفتان، 25 امتیاز کسب خواهید کرد و حریف شما حتی اگر کارت های Deadwood نداشته باشد، نمی تواند هیچ امتیازی کسب کند.

اگر شما و طرف مقابلتان داراي Deadwood مساوی باشید و شما Knock را بزنید، در این حالت، حریف شما به دلیل کمبود امتیاز، 10 امتیاز اضافی کسب می کند.

اگر Knock را بزنید، امتیازهایی برابر با تفاوت بین کارت های Deadwood شما و کارت های Deadwood حریفتان، دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال، اگر شما Knock را بزنید، در حالی که پنج کارت Deadwood دارید و حریف شما نیز 10 امتیاز Deadwood دارد، در اینصورت پنج امتیاز دریافت خواهید کرد (تفاوت بین پنج تا 10).

گزینه Going gin در بازی جین رامی

اگر کارت های Deadwood شما به 10 یا کمتر برسد، می توانید Knock را بزنید. همچنین اگر امتیاز Deadwood بازیکن به عدد صفر برسد و تمام کارت های شما دنباله ای از اعداد پشت سر هم را تشکیل می دهند، می توانید گزینه Going Gin را انتخاب کنید تا پایان بازی اعلام شود و حریف دیگر فرصتی نداشته باشد.

برای آموزش سایر بازی های کارتی شما می توانید به رسانه بازی موبایل ایموجو مراجعه کنید و به صورت اصولی با این بازی ها و مراحل انجام آن ها آشنا شوید.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.