AD

رفع مشکل صفحه نمایش آیفون 15 با به‌روزرسانی iOS 17.1

رفع مشکل صفحه نمایش آیفون 15 با به‌روزرسانی iOS 17.1
0 946

طبق گزارش‌های اولیه،  با به‌روزرسانی iOS 17.1 امکان دارد قابل حل شدن باشد

برای افرادی که در جریان این خبر نیستند باید گفت که برخی از دارندگان آیفون 15 پرو مکس از سوختگی صفحه نمایش یا ماندگاری تصویر روی صفحه نمایش رنج می‌بردند.

دارندگان آیفون در Reddit، انجمن اپل و توییتر/X شکایت کردند.

اپل قول رفع مشکل در iOS 17.1 RC را داده است که در حال حاضر برای آزمایش‌کنندگان بتا در دسترس است و هفته آینده به طور گسترده عرضه خواهد شد. برخی گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که با این روش مشکل سوختگی صفحه ممکن است برطرف شده باشد.

کاربر Reddit u/spriteice که دو روز پیش یک تصویر از سوختگی شدید صفحه نمایش منتشر کرده بود، یک تصویر پس از iOS 17.1  را آپلود کرده است که به نظر می‌رسد مشکل برطرف شده است. یکی دیگر از کاربران u/Srihari_stan مدعی شد که مشکل سوختگی صفحه نمایش آنها پس از آپدیت برطرف شده است.

شاید بخوانید: شناسایی مشکل گرم شدن آیفون ۱۵توسط اپل

این به‌روزرسانی هنوز برای عموم منتشر نشده است، بنابراین بعد از در دسترس قرار گرفتن این به روز رسانی برای عموم خواهیم دید که آیا دیگران در مورد حذف مشکل ماندگاری تصویر موفقیت مشابهی خواهند داشت یا خیر. چیزی که مشخص نیست این است که آیا این مشکل در واقع سوختگی صفحه نمایش است یا یک اشکال ساده نمایشگر. به طور معمول، ماندگاری تصویر یک نقص سخت افزاری است که نیاز به یک صفحه نمایش جایگزین دارد. بسیاری از راه حل‌ها پیشگیرانه هستند، مانند کاهش روشنایی یا خاموش کردن صفحه نمایش همیشه روشن، که احتمال ماندگاری تصویر را کاهش می‌دهد.

سازندگان این مشکل احتمالی را با پنل‌های OLED با کیفیت بالاتر که دارای LED‌های با دوام بیشتری هستند، جبران می‌کنند. برخی روش‌های نرم‌افزاری نیز استفاده می‌شود، که اپل در توضیح نمایشگرهای Super Retina این شرکت توضیح می‌دهد. این روش‌ها شامل الگوریتم‌های ویژه‌ای است که استفاده از پیکسل‌ها را برای تولید داده‌های کالیبراسیون نمایشگر نظارت می‌کند. آیفون شما از این داده‌ها برای تنظیم خودکار سطوح روشنایی هر پیکسل در صورت نیاز استفاده می‌کند تا جلوه‌های بصری ناشی از سوختگی تصویر را کاهش دهد.

در هر صورت، سوختن صفحه نمایش نباید بعد از چند هفته استفاده اتفاق بیفتد. به طور معمول سال‌ها طول می‌کشد تا این مشکل اتفاق بیافتد به خصوص در دستگاه‌های پیشرفته‌ای مانند iPhone 15 Pro Max. راه حل این مشکل اغلب جایگزینی سخت افزاری است، نه به روز رسانی نرم افزاری، که نشان می‌دهد این مشکل ماندگاری تصویر نمایشگر نیست.

Ricky Panesar، بنیانگذار متخصصان تعمیر iCorrect گفت که این واقعیت که مشکل به طور بالقوه با یک به‌روزرسانی نرم‌افزار حل شده است، نشان می‌دهد که این مشکل سوختن صفحه نمایش نیست. به نظر می‌رسد مشکلی در الگوریتمی وجود دارد که مسئول تنظیم مجدد داده‌های روی صفحه است. آنها سیستم عامل جدیدی را معرفی کرده‌اند که صفحه را از اطلاعات جدید پاک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.