AD

محصولاتی که اپل در WWDC 2023 معرفی نکرد

0 109

همیشه انتظارات ما در رویداد سالانه WWDC اپل برآورده نمی‌شود و به ناچار برخی از محصولاتی که انتظارش را داریم، معرفی نمی‌شوند؛ در رویداد WWDC 2023 نیز این مساله تکرار شد. نمایشگاه امسال شامل برخی اعلان‌های گسترده، از جمله اعلان در مورد هدست جدید Vision Pro و یک Mac Pro به‌روزرسانی شده بود، اما هنوز محصولات زیادی وجود دارد که اپل به‌روزرسانی‌هایی در مورد آن‌ها ارائه نکرده است که بتوانیم در اواخر سال ببینیم.

آی مک (iMac) 24 اینچی

یکی از قدیمی ترین مک‌های اپل، آی مک 24 اینچی است. دسکتاپی همه کاره که در ابتدا در سال 2020 و زمانی که اپل پردازنده M1  خود را معرفی کرد، راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون هیچ به روز رسانی برای آن انجام نشده است. به جز Mac Pro که در ادامه به آن خواهیم رسید، این تنها مکی است که هنوز پردازنده M1 را به عنوان گزینه پیش فرض خود اجرا می‌کند.

نمی‌شود گفت که چرا هنوز آپدیتی از این محصول ندیده‌ایم؛ اپل با M2 MacBook Air پیش رفته است و در WWDC 2023 حتی نسخه 15 اینچی MacBook Air را با همان پردازنده M2 معرفی کرد. این احتمال وجود دارد که اپل درخواست زیادی برای iMac ندارد، بنابراین بیشتر روی لپ‌تاپ‌ها تمرکز می‌کند. امیدواریم که طرفداران دسکتاپ یک iMac 2023 را پس از عرضه Apple M3  ببینند.

اپل‌ام 3 (Apple M3)

وقتی صحبت از M3 شد، این پردازنده نیز در نمایشگاه ظاهر نشد. خبرنگار Bloomberg، مارک گورمن فاش کرد که اپل قصد دارد این تراشه را در اواخر سال عرضه کند.

ما انتظار داریم که این پردازنده در اواخر سال، شاید همراه با MacBook Pro‌های جدید و شاید یک iMac جدید عرضه شود. شایعات حاکی از آن است که این مورد با 12 هسته CPU، 16 هسته GPU و 36 گیگابایت حافظه عرضه خواهد شد. شایعه شده است که این تراشه از یک فرآیند تولید 3 نانومتری استفاده می‌کند که باید نشان دهنده یک جهش بزرگ در عملکرد باشد. در عوض، ما شاهد پردازنده جدید M2 Ultra بودیم که یک Mac Studio و Mac Pro جدید را تامین می‌کند.

آیفون 15 (iPhone 15) و آیفون 15 پرو(iPhone 15 Pro)

اپل برنامه بعدی در مورد سخت افزار آیفون 15 و آیفون 15 پرو را فاش نکرد. این موضوع قابل انتظار بود زیرا اپل معمولاً رویداد جداگانه‌ای را در پاییز مخصوص آیفون و همچنین اپل واچ برگزار می‌کند.

ما انتظار داریم اگراپل طبق برنامه معمولی عمل کند باید آیفون 15 را در ماه سپتامبر معرفی کند. با آیفون 15، انتظار داریم همه مدل‌ها به Dynamic Island و شارژ USB-C مجهز شوند. انتظار می‌رود که مدل‌های Pro، از سوئیچ mute  قدیمی خلاص شوند و به جای آن دکمه‌ جدید قابل تنظیم  مورد استفاده قرار بگیرد.

علیرغم شایعات فراوان مبنی بر اینکه اپل دکمه‌های ولوم را به تک دکمه تنظیم صدا تغییر می‌دهد که به جای دکمه‌های فیزیکی از لمسی استفاده می‌کند، ممکن است این طرح‌ها انجام نشوند. در حالی که مدل‌های استاندارد آیفون 15 از تراشه A16 استفاده می‌کنند که در حال حاضر در مدل‌های آیفون 14 پرو وجود دارد، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس باید دارای تراشه جدیدتر A17 باشند.

شایعات همچنین حاکی از آن است که تنها مدل آیفون 15 پرو مکس از فناوری لنز پریسکوپ بهره می‌برد که امکان بهبود قابل توجهی در زوم اپتیکال عکس‌ها را فراهم می‌کند.

اپل واچ سری 9 (Apple Watch Series 9)

مانند آیفون 15، اپل واچ سری 9 را تا پاییز نخواهیم دید، زیرا اپل معمولا هر دوی این محصولات را با هم معرفی می‌کند.

با این حال، برای اپل واچ سری 9، نباید انتظار ارتقای بزرگی در سال جاری داشته باشیم، زیرا شایعات حاکی از آن است که این یک به‌روزرسانی تکراری است. در حالی که خوب است که اپل حسگرهای سلامتی جدید یا حتی نظارت غیرمستقیم گلوکز خون را به این محصول خود اضافه کند.

 شایعات حاکی از آن است که اپل به‌روزرسانی‌های قابل توجهی در تراشه سری S که اپل واچ سری 9 از آن استفاده خواهد کرد، انجام خواهد داد. این پردازنده جدید S9 از همان فناوری تراشه A15 فعلی آیفون 14 استفاده خواهد کرد.

آیپدهای جدید

WWDC 2023

مجموعه آی‌پد اپل شامل آی‌پد استاندارد (standard iPad)، آی‌پد مینی (iPad mini)، آی‌پد ایر (iPad Air) و آی‌پد پرو (iPad Pro) است. اگرچه هر یک از این دستگاه‌ها در زمان‌های مختلف سال معرفی می‌شوند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها در جریان سخنرانی WWDC 2023  معرفی نشدند.

 در سال 2022، مدل‌های آی‌پد نسل دهم، آی‌پد ایر نسل پنجم و آی‌پد پرو نسل ششم را به‌روزرسانی شد. آی‌پد مینی آخرین بار در سال 2021 به‌روزرسانی شد. شایعات در مورد آی‌پدهای جدید نسبتاً کم بوده است و بعید است که امسال شاهد مدل‌های جدید آی‌پد باشیم. احتمال اینکه یکی از این آی پدها به‌روزرسانی را ببیند، آی‌پد مینی است.

مدل‌های آی‌پد پرو تاکنون تراشه‌های سری M را دیده‌اند و آی‌پد پروهای فعلی از M2 استفاده می‌کنند. اگر اپل یک آیپد پرو جدید معرفی کند، احتمالاً این مدل از آی پد از M3 استفاده خواهد کرد که هنوز معرفی نشده است.

ایرپاد (AirPod)های جدید

محصولاتی که اپل در WWDC 2023 معرفی نکرد

خانواده ایرپادهای اپل در حال حاضر شامل نسل سوم AirPods، نسل دوم AirPods Pro و AirPods Max هستند. به طور معمول، این لوازم جانبی در کنار آیفون‌های جدید و ساعت‌های اپل به‌روزرسانی و معرفی می‌شود، بنابراین جای تعجب نیست که هیچ AirPods جدیدی در طول WWDC 2023 ندیدیم.

همچنین بخوانید: چگونه Chatgpt را به Apple Watch خود اضافه کنیم

 ایرپادهای استاندارد آخرین بار در سال 2021 به‌روزرسانی شدند و معمولاً بین 2 تا 3 سال بین به‌روزرسانی‌ها فاصله وجود داشت. AirPods Pro  به تازگی در سال گذشته به‌روزرسانی شد، یعنی حدود سه سال پس از عرضه اولیه آن در سال 2019. AirPods Max در سال 2020 عرضه شد، و شایعاتی در مورد اینکه به زودی به‌روزرسانی خواهد شد، وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.