AD

معرفی بازی پاپالند: فرار کله ها

8 1,963

بعضی وقت‌ها انسان با گیم‌هایی مواجه می‌شود که حتی به ذهنش هم خطور نمی‌کند که سازنده بازی ایرانی باشد. اما خب امروزه صنعت ساخت گیم ایران پیشرفت خوبی کرده و هرروزه شاهدبازی‌های جذاب مختلفی هستیم. بازی پاپالند: فرار کله‌ها یکی از گیم‌های ایرانی است که توانسته جایزه‌های مختلفی را درو کند.

البته که بازی جذابی است و حقش بود که به این جوایز نیز دست پیدا کند. یک بازی عالی که خلاقیت را چاشنی کار قرار داده و توانسته یک اثر هنری زیبا خلق کند. اگر شما نیز دوست دارید بیشتر با بازی پاپالند: فرار کله‌ها آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

داستان بازی پاپالند: فرار کله‌ها

لازم به ذکر است که این بازی توسط کمپانی ایرانی نووا گیمز ساخته شده است. کمپانی نووا گیمز این بازی را ابتدا در سال 1397 به بازار ایران عرضه کرد. انتظار می‌رود که این بازی با اندکی پیشرفت تغییر بتواند یک گیم بین‌المللی شود که همه دنیامی‌توانند از آن استفاده کنند.داستان بازی در سرزمینی با نام پاپالند روایت می‌شود. یک برگه نقاشی شده با مداد سیاه که درون آن موجوداتی با نام کله‌ها زندگی می‌کنند.

البته کله‌ها سرزمینی یک‌پارچه ندارند. متأسفانه سرزمین پاپالند توسط یک قیچی شرور به قسمت‌های مختلفی تقسیم‌شده که در هر قسمت تعدادی کله زندگی می‌کند.در یکی از روز‌های زیبای پاپالند اتفاقی ناگوار رخ داد. متأسفانه شهر پاپالند مورد هجوم بیگانگان قرار گرفت.بیگانگانی که سعی بر تسخیر این شهر زیبا دارند و قصد دارند تمامی کله‌ها را کشته و از بین ببرند. تمامی آن‌ها مسلح به سلاح‌های گرم بوده و به‌محض دیدن کله‌ها شلیک می‌کنند.در این بازی شما نقش یک کله را بازی خواهید کرد.

بازی پاپالند البته که این بار با یک داستان حماسی طرف نیستیم. داستان کله‌ای شجاع که همه بیگانگان را نابود کرد و شهر پاپالند را نجات داد. برعکس شما نقش یک کله ترسو را بازی خواهید کرد که برای نجات جانش دارد از دست بیگانگان فرار می‌کند.در این بازی شما آزاد هستید به هر طرفی که دوست دارید حرکت کنید و جان خود را نجات دهید. از جهات مختلف بیگانگان به سمت شما شلیک می‌کنند تا شما را نابود کرده و بکشند. لازم به ذکر است که اگر یکی از این تیرها به شما بخورد بازی تمام شده و باید از دوباره گیم را آغاز نمایید.

البته که کله داستان ما آن‌قدر هم بدردنخور و ترسو نیست. شما می‌توانید با کمک یک‌سری حرکات ازپیش‌طراحی‌شده موجب نابودی بیگانگان شوید. البته که این حرکات ریسکی هستند و می‌توانند حتی موجب نابودشدن شما شوند. المان‌هایی مثل درخت گوشت‌خوار در بازی وجود دارند که می‌توانند به کمک شما بیایند و بیگانگان را بخورند. اگر خیلی نزدیک آن‌ها شوید به شما نیز رحم نخواهند کرد.

همچنین بخوانید:معرفی و بررسی 10بازی برتر ایرانی 

گیم‌پلی بازی پاپالند: فرار کله‌ها

گیم‌پلی بازی بسیار ساده، روان و راحت است. تنها کافی است با انگشتان خود کله را تکان دهید. انگشت خود را روی برطرف صفحه که فشار دهید کله به همان سمت خواهد رفت. برای مثال با گذاشتن انگشت روی سمت راست گوشی کاراکتر بازی نیز به همان سمت خواهد رفت. اگر هم زمان یک انگشت سمت چپ و یک انگشت دیگر را در سمت راست قرار دهید کاراکتر به هوا خواهد رفت.همچنین هرچند وقت یک‌بار در محیط بازی کله‌های بادکنکی ظاهر خواهند شد. شما می‌توانید روی این کله‌ها بایستید. البته که این کله پس از چند ثانیه منفجر خواهند شد. هرچقدر بیشتر این کله‌ها را بترکانید امتیاز بیشتری نیز دریافت خواهید کرد و می‌توانید دوستان خود را شکست دهید.
در‌واقع بازی پاپالند: فرار کله‌ها یک گیم رکوردی است. گیم‌های رکوردی پایان خاصی ندارند و هیچ‌وقت هم نیز تمام نمی‌شوند. تنها در صورتی این بازی‌ها به‌پایان خود می‌رسند که گیمر دیگر کلاً از این بازی خسته شده و به سراغ گیم های دیگری می‌روند.اصلی‌ترین دلیل شکست چنین بازی‌هایی یک نواخت شدن بازی پس از چند ساعت است. هر‌چه که شما به رکورد‌های بالاتری برسید بازی پاپالند: فرار کله ها نیز سخت‌تر خواهد شد. همچنین با افزایش رکورد با بیگانه‌های عجیب و قدرتمند‌تری نیز روبه رو خواهید شد که کار را برای شما سخت تر خواهند کرد.

همچنین بازی به شما امکان شخصی‌سازی کاراکتر را نیز داده است. شما می‌توانید به فروشگاه بازی رفته و کاراکتر کله خود را تغییر دهید تا بازی دوباره حال و هوای تازه‌ای به شما بدهد. همچنین بازی دارای یک آیتم اضافه با نام همراه است که می‌توانید آن را آزادکرده و استفاده نمایید.تنها کاری که در گیم‌پلی این بازی باید بکنید فرار است.

آن‌قدر از دست شلیک‌های بیگانگان فرار کنید تا بتوانید امتیاز بالایی کسب نمایید. البته می‌توانید بااستفاده از ابرها و درخت‌های گوشت‌خوار موجود در بازی بیگانگان را نابود کرده و امتیاز بیشتری نیز کسب نمایید.

بازی پاپالندگرافیک بازی

سازنده برای طراحی و ساخت بازی پاپالند: فرار کله‌ها از موتور بازی‌سازی یونیتی استفاده کرده است. یک موتور بازی‌سازی قدرتمند که آیتم‌های مختلفی در اختیار سازنده قرار می‌دهد. البته گرافیک این بازی کمی پیش‌پاافتاده است و نتوانسته از قدرت کامل یونیتی استفاده نماید.در‌واقع محیط بازی پاپالند: فرار کله‌ها یک نقاشی است که بامدادی سیاه نقاشی شده است. حتی اگر به محیط اطراف نگاه کنید می‌توانید به‌راحتی مداد سیاه و قیچی و ابزار دیگر را نیز ببینید. با این کار سازنده به‌وضوح به شما می‌گوید که در حال کنترل و مدیریت یک نقاشی سیاه‌سفید ساده هستید.

البته دراین‌بین یک‌سری سورپرایزها نیز وجود دارد. برای اینکه متوجه این موارد شوید نیازمند این است که شما دقت فراوانی به خرج دهید. برای مثال وقتی که بیگانه‌ها قصد دارند به شما شلیک کنند یکی از چشمانشان را می‌بندند تا بتوانند راحت‌تر عمل نشانه‌گیری را انجام دهند.حتی اگر دقت نمایید آیکون منوی بازی که در بالا سمت راست بازی قرار دارد متحرک است. سازنده آن را به شکل دو چشم درآورده است که اگر به آن دقت نمایید متوجه می‌شوید که هر از چند وقت یک باز این چشم‌ها حتی پلک هم می‌زنند که واقعاً جذاب و جالب است.

بازی پاپالندموسیقی بازی

سازنده دروتخته را به‌خوبی با هم جور کرده است. حیف بود بازی به این خوبی در بخش موسیقی خود ضعف بزرگی داشت. خوشبختانه سازنده از موسیقی‌های خوب و مناسبی برای این بازی استفاده کرده است. پس بهتر است برای لذت بیشتر از گیم بازی پاپالند: فرار کله‌ها را با صدا تجربه نمایید.

صداگذاری‌های بازی نیز خوب و بسیار با‌کیفیت است. هر آیتم و شخصیتی که در بازی می‌بینید دارای صدای مخصوص خودش است. از صدای شلیک تفنگ‌ها تا صدای درخت گوشت‌خوار همگی خوب و باکیفیت است. تنها کافی است که به آن‌ها دقت کنید تا متوجه عمق دقت سازنده شوید.

شخصیت‌های موجود در بازی پاپالند: فرار کله‌ها

به‌طور‌کلی این بازی از دو شخصیت تشکیل شده است که احتمالاً تا اینجای مقاله با آن‌ها آشنا شدید. دسته اول کله‌ها هستند که دائم در حال فرار هستند تا توسط دیگران کشته و شکار نشوند. گروه دیگر نیز بیگانگان هستند که قصد دارند سرزمین پاپالند را گرفته و کله‌ها را نابود کنند.
دراین‌بین شخصیت‌های مختلفی همچون ابر ودر درختان گوشت‌خوار نیز دیده می‌شوند. البته نباید از یاد همراهان نیز غافل شد. موجوداتی که می توانید آن‌ها را انتخاب کرده و به بازی اضافه کنید تا در فرار کردن به شما کمک کنند و امتیاز بیشتری کسب نمایید.

بازی پاپالندنکات مورد نیاز هنگام نصب بازی پاپالند: فرار کله ها

این بازی ساده و روان است بنابراین می توانید آن را روی اکثر گوشی‌های معمولی موجود در بازار نصب کنید. به طور کلی حجم این برنامه 38 مگابایت است و فضای زیادی را در گوشی شما اشغال نمی‌کند. اما با همان فضای کم می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم نماید.

بازی پاپالندجمع‌بندی

در‌نهایت با بازی پاپالند: فرار کله ها آشنا شدیم. یک بازی ایرانی که خلاقیت داخل آن موج می زند. شاید در همان ساعت‌های ابتدایی بازی محو خلاقیت موجود در بازی بشوید و اصلا نفهمید که ثانیه چگونه انقدر زود سپری شدند و ساعت‌ها گذشت. البته که طبیعی است این بازی نیز مانند دیگر گیم‌های هم دسته خود پس از هفته‌ها در روند تکرار بیافتد و دیگر برای شما هیچ جذابیتی نداشته باشد.

شما چطور؟ آیا تا به حال موفق به تجربه این بازی جذاب ایرانی شده‌اید؟ در صورتی که بازی پاپالند: فرار کله ها را تا الان تجربه کرده‌اید خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

لینک های دانلود 

نسخه اندروید 

نسخه ios

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظرات
 1. عابدی می گوید

  سلام وقتتون بخیر بازی خیلی خوبه با این که ساخت ایرانه ولی گرافیک و داستان … عالی داره حتما دانلود کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ممنون از نظر شما دوست عزیز

 2. علی مطهری می گوید

  سلام درباره شخصیت هایی که داخل این بازین یکم توضیح میدین؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام این بازی از دو شخصیت تشکیل شده است دسته اول کله‌ها هستند که دائم در حال فرار هستند تا توسط دیگران کشته و شکار نشوند. گروه دیگر نیز بیگانگان هستند که قصد دارند سرزمین پاپالند را گرفته و کله‌ها را نابود کنند.
   دراین‌بین شخصیت‌های مختلفی همچون ابر ودر درختان گوشت‌خوار نیز دیده می‌شوند. البته نباید از یاد همراهان نیز غافل شد. موجوداتی که می توانید آن‌ها را انتخاب کرده و به بازی اضافه کنید تا در فرار کردن به شما کمک کنند و امتیاز بیشتری کسب نمایید

 3. علی حاتمی می گوید

  سلام این گرافیکش چه جوریه بازیش اوکیه ؟ دوس دارم نصبش کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   فرار کله‌ها از موتور بازی‌سازی یونیتی استفاده کرده است. یک موتور بازی‌سازی قدرتمند که آیتم‌های مختلفی در اختیار سازنده قرار می‌دهد. البته گرافیک این بازی کمی پیش‌پاافتاده است و نتوانسته از قدرت کامل یونیتی استفاده نماید.محیط بازی یک نقاشی است که بامدادی سیاه نقاشی شده است. حتی اگر به محیط اطراف نگاه کنید می‌توانید به‌راحتی مداد سیاه و قیچی و ابزار دیگر را نیز ببینید. با این کار سازنده به‌وضوح به شما می‌گوید که در حال کنترل و مدیریت یک نقاشی سیاه‌سفید ساده هستید.

 4. محمدرضا شریفی می گوید

  نصب کردم بلد نیستم چه جوریه توضیح میدین؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی تنهاکافی است با انگشتان خود کله را تکان دهید. انگشت خود را روی برطرف صفحه که فشار دهید کله به همان سمت خواهد رفت. برای مثال با گذاشتن انگشت روی سمت راست گوشی کاراکتر بازی نیز به همان سمت خواهد رفت. اگر هم زمان یک انگشت سمت چپ و یک انگشت دیگر را در سمت راست قرار دهید کاراکتر به هوا خواهد رفت.همچنین هرچند وقت یک‌بار در محیط بازی کله‌های بادکنکی ظاهر خواهند شد. شما می‌توانید روی این کله‌ها بایستید. البته که این کله پس از چند ثانیه منفجر خواهند شد. هرچقدر بیشتر این کله‌ها را بترکانید امتیاز بیشتری نیز دریافت خواهید کرد و می‌توانید دوستان خود را شکست دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.