AD

نقد و بررسی بازی Duelyst II

16 611

بازی Duelyst II یکی از گیم‌های استراتژیک مطرح دنیا است که طرف‌داران زیادی دارد؛ البته پیش‌بینی می‌شد که طرف‌داران این گیم بیشتر از این باشد؛ اما سیاست‌های غلط کمپانی سازنده باعث شد که بازی Duelyst II خیلی در بازار به چشم نیاید؛ علی‌رغم اینکه نمرات خیلی خوبی از منتقدان گرفته بود و حسابی می‌توانست به اوج برسد و بازار را تسخیر کند. حال شاهد انتشار یک نسخه دیگر از این گیم هستیم تا طرف‌داران بتوانند دوباره این گیم را تجربه کنند زیرا سرورهای بازی نسخه اول چند وقتی هست که آفلاین شده‌اند و امکان بازی‌کردن Duelyst وجود نداشت. در ادامه با ایموجو همراه باشید تا بیشتر درباره این گیم صحبت کنیم.

 

داستان بازی Duelyst II

داستان بازی Duelyst II

در واقع این گیم نیز جزو بازی‌هایی است که خیلی داستان مشخصی ندارد. در واقع اصلاً این گیم هیچ داستانی ندارد. بلکه یک گیم آنلاین است که به شما اجازه می‌دهد با دوستان و دیگر گیمرها به تجربه این بازی بپردازید. پس خیلی دنبال داستان این بازی نباشید و آن را فراموش کنید.

کمپانی سازنده چاره‌ای جز کوچ کردن به گیم Duelyst II باقی نگذاشته است. کمپانی سازنده برای اینکه گیم جدید خود پلیر بیشتری جذب کند چند وقت پیش به طور کل نسخه اول بازی را از دسترس خارج کرد. در واقع می‌توانید این گیم را بازی کنید؛ ولی ازآنجایی‌که سرورهای آن آفلاین است نصب نمودن آن بی‌فایده است.

لازم به ذکر است که نسخه دوم این گیم توسط کمپانی سازنده Dream Sloth Games ساخته شده است. نسخه دوم این گیم همین چند روز پیش در روز 16 دسامبر 2022 منتشر شد. البته این نسخه بتا است و هنوز از نسخه نهایی و رسمی آن رونمایی نشده است و می‌توانید نسخه بتا را نصب نمایید.

یکی از مزایای مهم بازی Duelyst II رایگان بودن آن است. در واقع شما می‌توانید نسخه رسمی بازی را بدون پرداخت هیچ پولی از استور استیم نصب نمایید و این گیم را تجربه کنید. البته تا به امروز نیز چندین آپدیت مختلف برای بهبود نسخه بتای بازی منتشر شده است تا سرانجام نسخه نهایی بدون باگ و پایدار منتشر شود.

 

گرافیک بازی Duelyst II

گرافیک بازی Duelyst II

اگر بخواهیم این بازی را بر اساس گرافیک دسته‌بندی کنیم باید آن را در بین بازی‌های پیکسلی قرار دهیم. البته وقتی حرف از بازی پیکسلی می‌شود نباید به یاد بازی‌های خیلی قدیمی بیفتید. با اینکه این گیم گرافیک پیکسلی دارد؛ اما بسیار خوب و باکیفیت طراحی و ساخته شده است.

این گیم دارای محیط‌های نبرد مختلفی است و تنوع خوبی در این زمینه دارد. به همین دلیل پس از مدتی بازی‌کردن محیط‌های بازی برای شما تکراری نخواهد شد. سازنده برای ساخت این محیط‌ها از انواع رنگ‌ها استفاده کرده که میدان نبرد را زیباتر کرده است.

در واقع شما باید یک نسخه بازی شطرنج را در محیط‌های مختلف تصور کنید. یک زمین شطرنجی که شما می‌توانید بر اساس آن نیروهای خود را حرکت دهید و به دشمن خود ضربه وارد کنید. هر نیرویی شیوه حرکت مشخصی دارد و دست شما برای به حرکت در آوردن نیروها کاملاً باز نیست.

محیط بازی جوری طراحی شده است که انگار هر میدان نبرد مربوط به یک‌فصل خاصی از سال است. در یکی از میدان‌های نبرد شما باید در دل طبیعت به مبارزه بپردازید. اما نکته جالب اینجا است که صفحه شطرنجی نبرد روی یک دریاچه قرار دارد. گویا نیروهای بازی قابلیت راه‌رفتن روی آب را دارند.

دکمه‌های بازی نیز تغییر کرده و به شیوه دیگری طراحی شده‌اند. البته که ظاهر آنها خوب و قابل‌قبول است. در واقع این طراحی به انسان حس مدرن بودن می‌دهد. انگاری که گیم صدسال آینده را روایت می‌کند. عامل اصلی زیبایی‌های دکمه تنها حاشیه‌هایی است که سازنده استفاده کرده است.

آواتار پلیرها نیز در دو گوشه‌های بالای بازی نمایش داده خواهد شد. نوار جان شما نیز در مقابل همان آواتار قرار دارد. اما نوار جان صرفاً یک نوار صاف و دراز نیست و تغییراتی کرده است. نوارهای ساده جای خود را به 6 ضلعی‌ها داده‌اند. هر بازیکن 9 عدد 6 ضلعی جان دارد. اگر تمام 6 ضلعی‌های خود را از دست بدهید خواهید مرد.

 

موسیقی بازی

موسیقی برای یک گیم استراتژیک همه چیز است! زیرا شنیدن موسیقی‌های مختلف می‌تواند روی احساسات افراد تأثیرگذار باشد و همین باعث جذاب‌تر شدن گیم می‌شود. در صورت استفاده‌نکردن از موسیقی خوب پلیر نمی‌تواند به‌خوبی با گیم ارتباط برقرار کند و ممکن است بازی را برای همیشه کنار بگذارد.

کمپانی سازنده بازی در انتخاب موسیقی‌های بازی خوب عمل کرده و بازی خوب از آب درآمده است. موسیقی‌ها از زمانی که گیم را باز می‌کنید همراه شما هستند و در طول مسابقات نیز می‌توانید آن‌ها را گوش دهید. سازنده سعی کرده است موسیقی‌های میدان نبرد با موسیقی‌های لابی بازی متفاوت‌تر باشد.

موسیقی‌های میدان نبرد حماسی‌تر هستند و می‌توانند حس سلحشوری را در شما زنده کنند. نقطه مشترک بیشتر موسیقی‌های ساخته شده برای این بازی طبل جنگی است. در واقع به صدا در آمدن طبل جنگی در بیشتر موسیقی‌های میدان نبرد بازی به گوش می‌خورد و بسیار جالب و جذاب است.

جلوه‌های بازی نیز خوب و سرگرم‌کننده است. به‌هرحال هر نیروی شما دارای یک قدرت خاصی است و این قدرت‌ها نیز صدایی برای خود دارند. سازنده سعی کرده جلوه صوتی بیشتر این قدرت‌ها را درون بازی قرار دهد. از صدای پرتاب آتش‌گرفته تا صدای برخورد شمشیرها در این بازی شنیدنی هستند.

 

گیم پلی بازی Duelyst II

گیم پلی بازی Duelyst II

گیم پلی بازی کاملاً آسان است. شما باید کارت‌هایی که دارید را استفاده کنید و به دشمن ضربه وارد نمایید. البته چینش کارت‌ها تصادفی اتفاق می‌افتد. البته سازنده گفته است در نسخه جدید بازی چاشنی شانس را کمتر کرده و کارت طی الگوریتمی در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

دو پلیر هرکدام شانس دارند که به هم ضربه وارد کنند پس بهتر است از شانس خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. برای مثال وقتی که شما اتک دادید بعد از شما نوبت دشمن است و شما باید بایستید تا دوباره نوبتتان شود. به همین دلیل است که شما باید قبل از هر حرکتی که می‌کنید فکر کنید.

گیم پلی بازی DUelyst II نسبت به نسخه اولیه تفاوت‌هایی نیز داشته است که کاملاً مشهود است. در نسخه اول در پایان نوبت شما تنها می‌توانستید که یک کارت را از دک خود بیرون بکشید. حال در نسخه جدید بازی به شما این اجازه را می‌دهد پس از پایان دو کارت را از دک خود بیرون بکشید.

هدف اصلی در نبرد این است که به ژنرال دشمن اتک بدهید و نیروهای کنار آن اهمیت زیادی ندارد. هر کس که بتواند زودتر ژنرال آن‌یکی را بکشد برنده است. در واقع نوار جان بالای صفحه بازی نیز مربوط به جان ژنرال دو پلیر است که باید آن را به اتمام برسانید.

 

شخصیت‌های موجود در بازی Duelyst II

شخصیت‌های موجود در بازی Duelyst II

این بازی از نظر تنوع شخصیت بسیار خوب است. به گفته سازندگان بازی این گیم بیش از 100 کارت مختلف دارد. هرکدام از این کارت‌ها نیروهای مختلفی دارند و دست شما برای چینش ترکیب خوب بسیار باز است. البته ممکن است در ابتدا به علت زیاد بودن کارت‌ها کمی گیج شوید.

همچنین این بازی در کنار کارت‌های خود 6 عدد فکشن نیز دارد.
6 فکشن موجود در بازی عبارت‌اند از: Lyonar Kingdoms, Songhai Empire, Vetruvian Imperium, Abyssian Host, Magmar Aspects, Vanar Kindred.

 

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی Duelyst II

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب بازی

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 7

CPU: 1.5Ghz dual-core Intel Core i5

رم: 4 گیگابایت

کارت گرافیک: Open GL 3.1+ Compliant

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 2 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده بازی

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: 2.0Ghz dual-core Intel Core i5 or higher

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: NVIDIA Geforce 600 series with 2GB

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 2 گیگابایت

 

جمع‌بندی

در نهایت با بازی Duelyst II آشنا شدیم. یک گیم استراتژیک خفن که می‌تواند شما را سرگرم کند. بازی‌های استراتژیک کارتی طرف‌داران زیادی دارند؛ اما درعین‌حال تعداد آن‌ها کم است. اگر شما نیز به این‌چنین گیم‌ها علاقه دارید بهتر است بازی Duelyst II را نصب‌کرده و آن را تجربه کنید. ازآنجایی‌که این گیم در استیم رایگان است نصب آن برای عموم راحت است و هیچ محدودتی برای تجربه آن وجود ندارد. اگر شما نیز تابه‌حال موفق به تجربه بازی Duelyst II شدید خوشحال می‌شوید از تجربیات خود در قسمت کامنت‌های emojo برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 نظرات
 1. مهربانی می گوید

  سلام وقتتون بخیر گاهی اقات بازی منو به تور کامل از بازی بیرون میکنه برای اینترنت خودمه ؟؟/ی

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر جناب خیر این یه باگ از طرف بازی که که ممکنه پیش بیاد

 2. سدنی می گوید

  سلام کسی از طلا ها استفاده کرده ؟چی میده ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر از طلاها میتونید برای گرفتن گوی ها و کارت های جدید و پاداش استفاده کنید

 3. شموشکی می گوید

  سلام من بازی رو تازه نصب کردم کارتا برای چیه ؟؟؟؟؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر کارت ها برای کمک به ارتقا عرشیه شماست

 4. اسکندری می گوید

  سلام این بازی شبیه Duelyst قبلیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر خیلی تفاوت داره

 5. بهرامی می گوید

  سلام تو بازی قبلی راحت تر میشد پیشرفت کرد انگار بدون پرداخت هیچ کاری نمیشه کرد

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برای ارتقای بازی خود و رسیدن به رتبه های بالا تر بازی نیاز مند خرید های درون برنامه ای است

 6. کاتبی می گوید

  سلام وقتتون بخیر من وقتی نتم قطع میشه بازی به نفع حریف تموم میشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر اگر شما سریع دوباره به اینترنت متصل بشبن مشکلی ایجاد نمیشه ولی اگر این موضوع زیاد طول بکشه بازی بنفع حریف به پایان میرسه

 7. فاتح می گوید

  سلام کسی تا حالا با هر 6 جناح بازی کرده برده باشه ؟؟؟ چی میده ؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر به به شما یک کارت افسانه ای داده میشه

 8. شرکتی می گوید

  سلام بالا رفتن سطح جناح هم تاثیری داره تو بازی؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقتتون بخیر بله برای رسیدن به سطح 2 به شما کارت تعلق میگیره این یعین با انجام این کار 6 بسته رایگان به شما تعلق میگره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.