AD

دوال سنس کنترلر جدید برای پلی استیشن 5

0 264

شرکت سونی تصاویر جدیدی از کنترلر آینده پلی استیشن 5 خود دوال سنس و همچنین ویژگی های جدید که به همراه ان آرائه خواهد شد منتشر کرده است که می توانید در این مقاله از سایت رسانه بازی موبایل ایموجو بخوایند. کنسول نسل بعدی خود را که اگر تغییر نکرده باشد در پایان سال 2020 بفرش برساند.

اولین چیزی که فراتر از تصویر جدید تا حدی تیزر آن باعث جلب توجه کنترل کننده می‌شود تغییر نام آن است که برخلاف انتظار دوال شاک 5 نامیده نمی‌شود بلکه همان‌طور که قبلاً نیز ذکر کردیم دوال سنس لقب خواهد گرفت.

تیم طراحی دوال سنس در وبلاگ رسمی پلی استیشن اعلام کرده اند که آن‌ها تصمیم گرفته اند بسیاری از ویژگی های دوال شاک 4 را که گیمرها و توسعه دهندگان دوست دارند حفظ کنند و تنها برخی از ویژگی های جدیدی را به آن اضافه کرده اند.

بازخورد هاپتیک مهمترین ویژگی دوال سنس در پلی استیشن 5

مدت هاست که کنترلر پی اس 5 قصد دارد از باز خورد لمسی استفاده کند که جایگزین ارتعاش سنتی دوال شک خواهد شد (شاید از این رو تغییر نام داده باشد.)

سونی بار دیگر بر روی این مفهوم در اطلاعات جدید کنترل کننده اصرار دارد تا اطمینان حاصل کند این بازخورد آزمایشی انواع حساسیت قدرتمند تری را که هنگام بازی احساس قدرتمندی تری را که هنگام بازی احساس خواهید کرد مانند کندی و لرزشش ماشین هنگام رانندگی در زمین گل الودت را به شما اضافه کند. یکی دیگر از نکات مهم و شناخته شده عوامل تحریک پذیر آر 2 و ال 2 است که به ما امکان می دهد تنش اعمالی مانند کشیدن کمان برای شلیک پیکان را احساس کنیم.

بازخورد هاپتیک مهمترین ویژگی دوال سنس در پلی استیشن 5

تغییرات در طراحی دوال سنس

این ویژگی باعث شده است تا افرادی که مسئول احیای کنترل کننده هستند باید در طراحی نهایی دوال سنس تمام این توابع را در نظر بگیرند. به عنوان مثال برای محرک‌های سازگار تیم طراحی مجبور شده است با همکاری نزدیک با تیم سخت افزاری به درستی موقعیت محرک ها را تعیین کند در حالی طراحان برای ترسیم خطوط از بیرون تلاش کردند تا کنترل ها را کوچک‌تر شوند.

در پایان آن ها تغییراتی را در کنترل کننده و محرک‌ها ایجاد کردند و همچنین در نظر گرفتن روش‌های حفظ عمر طولانی برای باتری قابل شارژ دوال سنس همه درحالی که سعی داشتند وزن کنترلرجدید پی اس 5 (new controller for ps 5) را به حداقل برسانند.

ایجاد دکمه در کنترلر جدید

تغییر جالب دیگر این دکمه شییر با یک دکمه به اسم دریکت جایگزین خواهد شد ویژگی جدیدی که امکاناتی را که شییر به ما داده است برای ایجاد محتوا برای اشتراک گذاشتن با جهان حفظ خواهیم کرد اما این ویژگی های دیگر نیز دارد.

علاوه براین دوال سنس میکروفونی را در اختیار شما قرار می دهد بدون استفاده از هدفون با دوستان خود نیز صحبت کنیم چیزی ایدئال برای مکالمه سریع اگرچه موارد پیشنهادی برای بازی های طولانی تر استفاده از هدفون خودمان است.

ایجاد دکمه در کنترلر جدید

کنترلر دورنگ دوال سنس

با ادامه تغییرات این باری سونی یکی از رسوم خود را که راه اندازه‌ی کنترلرها اصلی خود در یک است نقض کرده است. اکنون آن ها دو سایه متفاوت را انتخاب کرده اند سیاه و سفید. علاوه بر این آن‌ها موقعیت میله نو را نیز تغییر دادند که به جای قرار گرفتن در عقب اکنون به عنوان یک نخ قرار گرفته است که صفحه لمسی دوال سنس را احاطه کرده است.

ادعای شرکت سونی

سونی همچنین ادعا می کند که قبل از این طراحی نهایی مفاهیم و جنبه های زیادی را برای کنترل کننده در نظر گرفته است که با دسته های بسیار متنوع آزمایش شده است تا سعی کند به یک شکل ارگونومیک متناسب به همه افراد برسد.

هدف دوال سنس این است که به بازیکنان این احساس را منتقل کنند که به محض اینکه جعبه را باز کنند به دنیای بازی منتقل بشوند. ما می خواهیم گمیر ها احساس کنند که کنترل کننده هنگام بازی یک پسوند آر خودشان لاست به طوری که آن‌ها فراموش می کنند در دست شماست.

تاریخ انتشار پلی استیشن 5 هنوز در کریسمس 2020 است و سونی امیدوار است که در ماه های آینده بیشتر در مورد این کنسول راز گشایی کند.

صحبت های جیم راین درباره دوال سنس

سرانجام جیم راین یکی از مشهور ترین چهر های شرکت سونی پس از ارائه کنترلر پلی استیشن 5 می خواست چند کلمه را ارائه دهد که در آن او اظهار داشت که تاریخ شروع پیش بینی شده کریسمس سال آینده است و آن‌ها انتظار دارند بیشتر طراحی پلی استیشن 5 در ماه های اخیر بپردازد.

دوال سنس یک تغییر اساسی نسبت به انچه کنترلر های قبلی ما ارائه می دهند را نشان می دهد و احساس می کند که ما برای گرفتن جهش نسلی به پی اس 5 چه احساسی داریم. کنترلر جدید و همچنین بسیاری دیگر از ویژگی های جدید پی اس 5 برای بازی ها با تغییر شکل داده خواهد شد و با مأموریت پلی استیشن برای عبور از مرزهای بازی در حال حاضر و به آینده ادامه خواهد یافت. برای انجمن پلی استیشن من می خواهم از شما برای اشتراک این سفر هیجان انگیز به سمت راه اندازی پلی استیشن 5 در کریسمس 2020 می‌رویم بسیار متشکرم. ما مشتاقانه منتظریم اطلاعات بینش‌تری در مورد پی اس 5 از جمله طراحی کنسول در آینده نزدیک با شما به اشتراک بگذاریم.

صحبت های جیم راین درباره دوال سنس

خلاصه ویژگی های دوال سنس

 Haptic feedback

 Adaptive triggers

 CREATE button replaces PS4 SHARE button

 Built-in microphone

 Light bar now next to touchpad

 Rechargeable battery

باز خورد کنترل کننده پلی استیشن 5

طبق معمول شبکه های اجتماعی در حال جوشیدن هستند ودرمورد کنترل کننده جدید که انواع واکنش های ها را ایجاد می کند اظهار نظر می کنند. حتی کسانی هستند که قبلاً آن را با رنگ سیاه تصور کرده اند و ظاهر زیر را به ما نشان می‌دهند.

و این‌ها فقط سطح کوه های الگوی رفتاری دوال سنس است و طراحی جدیدی را که اینترنت قبلاً دست به دست شده است. از این گذشته بیشتر ما در حصر هستیم و کار زیادی برای انجام دادن نداریم.

در حال حاضر دیگر رنگی تأیید نشده است و همه چیز نشان می دهد که کنسول باید شبیه به هم باشد. بیاید امیدوار باشیم که کنترل کننده نه تنها ظاهر خوبی داشته باشد و هم دارای ویژگی های فانتزی باشد بلکه به عنوان کنترل کننده بازی همان کاری که برای آن طراحی شده است را انجام دهد یعنی به درستی کار کند.

برای دریافت اخبار به روز رسانی ها و مقالات بیشتر در مورد بازی ها به بخش اخبار بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.