AD

دانلود بازی برای کودکان 5 ساله

0 20,569

بازی برای کودکان 5 ساله و زیر ده سال، خوشبختانه از تنوع و کیفیت زیادی برخوردار است. در واقع فرصتی برای آموزش کودکان این گروه سنی با بازی‌های خلاقانه مناسب فراهم شده تا ضمن سرگرم شدن کودکان، بتوانند فکر و ذهنشان را پرورش داده و نکات علمی را هم یاد بگیرند. رسانه بازی موبایل ایموجو در این مقاله، شما را با فهرستی از بهترین بازی‌های قابل دانلود رایگان برای کودکان 5 ساله آشنا می‌کنیم.

اگر شما مخاطب گرامی ایموجو، تجربه دانلود و نصب و بازی این نرم افزارهای اندرویدی برای کودکان دارید، نظرات و دیدگاه های خود را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: معرفی ۱۰ بازی آنلاین دخترانه برتر سال ۲۰۲۰

لیست جدیدترین بازی برای کودکان 5 ساله + لینک دانلود

1- بازی مزرعه کودک

بازی برای کودکان 5 ساله

بازی مزرعه کودک یکی از بازی‌های مناسب برای کودکان پنج ساله است. این بازی تلاش کرده تا با گرافیک خیلی جذاب، رنگارنگ و زیبایش، یک مزرعه واقعی را برای کودکان به تصویر بکشد.در بازی مزرعه کودک، کودکان قادر هستند که به تنهایی یک مزرعه واقعی را مدیریت کرده و چیزهای زیادی یاد بگیرند.

مثل اینکه چطور مواظب حیوانات خانگی باشند، چگونه سبزی ها و گیاهان و میوه ها را پس از رسیدن، چیده و آن‌ها را داخل کامیون قرار داده و با آفات گیاهی، مقابله کنند.اینها اقداماتی است که در شغل باغبانی، مسئولیت‌های همیشگی کشاورزان بوده و اکنون این بازی به زبان ساده و موسیقی جذاب، روایتی خلاقانه به منظور آموزش اصول مدیریت و باغبانی به کودکان دارد.

سعی کنید اگر به دنبال دانلود رایگان بازی های اندرویدی برای کودکان زیر 5 سال هستید، حتما بازی جنبه آموزشی و نوآورانه داشته باشد تا کودکان با چیزهای جالب که در زندگی آن‌ها نیز بروز پیدا می‌کند، آشنا شوند.این بازی بیش از 10 میلیون بار نصب فعال را تجربه کرده و ماجراجویی با حالی را یک کودک در کنار حیوانات مزرعه، تجربه خواهد کرد. بازی‌هایی چون: FARM FRIENDS-KIDS GAMES و الفبای شادی نیز در لیست بازی برای کودکان 5 ساله بهمراه دانلود رایگان هستند.

دانلود بازی مزرعه کودک از گوگل پلی (اندروید)

2- بازی پازلی پازینگو

بازی برای کودکان 5 ساله

اگر در جست‌وجوی بهترینبازی برای کودکان 5 ساله; هستید، بازی هیجان‌انگیز و جذاب TODDLER KIDS PUZZLES PUZZINGO را توصیه می‌کنیم که کلکسیونی از انیمیشن های جذاب با گیم پلی زیبا و موسیقی دلنشین است تا ساعت ها فرزند دلبند شما را در یک بازی با حضور کاراکترهای حیوانات، سرگرم کند.

این بازی جورچینی، نصب فعال های بسیاری را تجربه کرده و به نظر می رسد یک بازی عالی برای ارتقا خلاقیت و هوش کودکان خواهد بود. یک فعالیت آموزشی را در قالب بازی سرگرم کننده به کودکان یاد می‌دهید و کودک در جریان بازی، دایره ای از لغات را فرا خواهد گرفت.

کودکان با بازی های پازلی و جورچینی، چیزهای زیادی را با حس ماجراجویی خود، یاد می‌گیرند و چه بهتر در قالب یک بازی خوش رنگ و لعاب باشد. بیش از 100 لغت در قالب 8 جورچین در این بازی آموزش داده می شود.

بازی‌های مشابه این اپ را بایستی: KIDS LEARNING, PRESCHOOL LEARNING و ABC MOUSE و ENDLESS ALPHABET دانست. این بازی های پازلی که معرفی کردیم برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان 5 ساله مناسب خواهد بود.

دانلود بازی پازینگو از گوگل پلی (اندروید)

3- بازی ببر کوچولو به نام دنیل

بازی برای کودکان 5 ساله

این بازی برای کودکان 5 ساله یک بازی اندرویدی زیبا و قابل نصب رایگان است، کودک شما وظیفه دارد که از یک توله ببر حفاظت کند. بازی DANIEL TIGER’S NEIGHBORHOOD بازی خوبی است تا به کودکان یاد بدهیم که باید با محیط زیست به خصوص حیوانات مهربان بود و مراقبت از آن ها را یک وظیفه و مسئولیت شهروندی دانست.

در این بازی، ببر کوچولوی قصه ما که دانیل نام دارد، مرتب با کودک شما بازی می کند. فعالیت های روزمره دارد که کودک شما با آنها با حضور این ببر کوچولوی زیبا، آشنا می‌شود. کودک شما در کنار دانیل، چیزهای خوبی یاد می گیرد و این فرصت خوبی برای آموزش خلاقانه به کودک است.

کودک شما با دانیل به دکتر می رود و این سبب کاهش ترس کودکان در زمان مراجعه به پزشک می شود. لذا تداوم بازی های اندرویدی آموزشی که کودکان، زندگی و همراهی با حیوانات را یاد می گیرند، در ارتقا مهارت های زندگی آن ها نیز تاثیر خوبی خواهد داشت.

شست و شوی دانیل در طول روز، از جمله کارهایی است که کودک در این بازی یاد می گیرد و این موضوع، حمام کردن  کودک شما را آسان تر از قبل می کند.دانیل بایستی در یک زمان خاص بخوابد. کودک یاد می گیرد که خوابیدن هم زمان خاصی دارد و باید به خواب توجه داشته باشد. این بازی اندرویدی 43 مگابایت حجم دارد و سبک است.

سعی کنید بازی هایی که کودکان در کنار حیوانات و گیاهان، مهارت های زندگی را یاد می گیرند، دانلود کنید و در اختیار آنها قرار دهید.

دانلود بازی ببر کوچولو از گوگل پلی (اندروید)

4- آموزش الفبای زبان انگلیسی

بازی برای کودکان 5 ساله

یکی از بازی های خوب برای کودکان 5 ساله ، آموزش زبان انگلیسی است. تعداد بازی برای کودکان 5 ساله; جهت یادگیری زبان انگلیسی بسیار است که یکی از بهترین‌های آن، بازی اندرویدی رایگان قابل دانلودی به نام اندلس آلفابت است.

در واقع با بازی ENDLESS ALPHABET ، کودک شما در فضای بازی دوست‌داشتنی و مهیج، الفبای زبان انگلیسی را فرا گرفته و جذب انیمه های با حال بازی می شود. 55 مگابایت حجم دارد.این بازی، آسان و ساده و روان است و گیم پلی عالی و موسیقی دلپذیر و گرافیک جذاب برای کودکان دارد. رابط تعاملی اپ با کودک ، به طرز خوبی طراحی شده تا کودک به راحتی با آن، ارتباط برقرار کند.

شما می توانید در کنار آموزش الفبای زبان انگلیسی به کودک خود، یک صد کلمه  را در حین بازی آموزش داده و با بازی با  کلمات، حروف را یاد بگیرد. انیمه های به کار رفته در بازی، حتی برای بزرگسالان که به زبان انگلیسی آشنا نیستند، نیز مناسب خواهید بود.

دانلود بازی ENDLESS ALPHABET از گوگل پلی 

5- بازی استارفال

بازی برای کودکان 5 ساله

از دیگر بازی های اندرویدی رایگان قابل دانلود بازی برای کودکان 5 ساله به منظور آموزش زبان انگلیسی، بازی STARFALL ABC است. این بازی که توسط بنیاد آموزشی استارفال طراحی و راه اندازی شده است، می‌توانند با شنیدن و تماشای صداها و جمله ‌هایی که در بازی وجود دارد، زبان انگلیسی را در محیط یک بازی با انیمه های زیبا و رنگارنگ، یاد بگیرند.

اگر قصد آموزش زبان انگلیسی به کودک تا 5 سال دارید، این بازی را در نظر داشته باشید. روانشناسان کودک نیز این بازی را برای آموزش زبان انگلیسی به این گروه سنی، توصیه کرده اند. یادگیری زبان انگلیسی با این اپ، آسان است و اعتماد به نفس کودک شما را برای یادگیری انگلیسی در مدرسه، افزایش خواهد داد.

این بازی تا سال 2022 میلادی بیش از 1 میلیون نصب فعال را تجربه کرده است و 40 مگابایت حجم دارد. کودک در این بازی، با کارکرد کلمه در جملات ساده زبان انگلیسی هم آشنا خواهد شد و صرفا با یک کلمه و معنی آن آشنا نمی شود.

دانلود بازی استارفال از گوگل پلی

بازی برای کودکان 5 ساله

از کودک بخواهید در حین بازی، جملاتی که در انیمه های این بازی آموزشی دلپذیر شنیده است را تکرار کند و شما نیز در تکرار جملات به کودک، او را یاری کنید. از دیگر بازی های خوب برای یادگیری تلفظ حروف انگلیسی  در قالب بازی، بازی STARFALL LEARN TO READ است.

به کودکان یاد می دهد که با حضور شخصیت های کارتونی زیبا و دوست داشتنی، اصول خواندن جملات ساده زبان انگلیسی را فرا بگیرد. تلفظ کلمات و تن صداها را یاد خواهد گرفت. رابطه بین جمله گفته شده و زبان نوشته را تشخیص داده و با این بازی، ذهن کودک آماده یادگیری زبان انگلیسی در مهدکودک و مدرسه می شود.حجم این برنامه نیز 54 مگابایت است.

دانلود بازی STARFALL LEARN TO READ از گوگل پلی

بازی برای کودکان 5 ساله

برای یادگیری نوشتن حروف انگلیسی نیز یک بازی خوب معرفی می کنیم که ABC KIDS-TRACING & PHONICS است. این بازی محیط آموزشی رنگی داشته با کودک خسته نشده و از طریق انیمه های جذاب و خوش طرح و رنگ، نوشتن حروف انگلیسی را در کنار حیوانات یاد بگیرد. تبلیغی در بازی وجود ندارد و رایگان است.

دانلود بازی ABC KIDS-TRACING & PHONICS از گوگل پلی

6- بازی لگو

بازی برای کودکان 5 ساله

برای ارتقا مهارت خلاقیت در کودک، می توانید با بازی LEGO JUNIORS CREATE & CRUISE، به کودکتان ساخت ماشین و شخصیت های مختلف را یاد دهید. گیم پلی مطلوب و محیط شاد و موسیقی دلچسبی داشته و 73 مگابایت حجم دارد. کودک را ساعت ها با خود همراه خواهد کرد و می تواند با بازی ارتباط برقرار کند. هیچ تبلیغی هم در برنامه وجود ندارد و رایگان است.

دانلود بازی LEGO اندروید از مایکت

7- بازی اندرویدی مناسب برای کودک پرخاشگر

بازی برای کودکان 5 ساله

اگر کودک به نسبت عصبی یا پرخاشگر دارید، بازی های اندرویدی خوبی برای آموزش به این کودکان در دسترس است. بازی BREATHE, THINK. DO WITH SESAME بازی مناسبی برای آموزش یک کودک عصبی  است. نفس بکش، فکر کن و انجام بده، یک بازی اندروید خوب که با اصول روانشناسی کودک طراحی و ساخته شده و در دسترس والدین گرامی قرار دارد.

در این بازی که گیم پلی عالی و انیمه های دوست داشتنی خنده دار دارد، کودک به شخصیت های بازی کمک می کند تا نفس بکشند، حباب ها را بترکاند و با چالش های جدید روزانه آشنا می شود که انجامش نیاز به صبر و حوصله و دقت دارد. این بازی برای کودکان 5 ساله بسیار مناسب است. این بازی 22 مگابایت حجم دارد.

دانلود بازی نفس بکش، فکر کن و انجام بده از گوگل پلی

8- بازی آموزش جمع و تفریق به کودک

بازی برای کودکان 5 ساله

اگر به دنبال یک بازی آموزشی به منظور یاد دادن جمع و تفریق و دسته بندی چیزهای مختلف به کودک هستید، بازی MOOSE MATH BY DUCK MOOSE را در نظر داشته باشید. در این بازی، کلکسیونی از انیمه های خوش رنگ و لعاب طراحی شده تا اصول جمع و تفریق به کودکان 2 تا 5 سال آموزش داده شود و 54 مگابایت حجم دارد.

موسیقی زیبا و انیمه های با حال، فضای شاد و  مفرحی را برای کودکان دلبند شما خلق می‌کند تا در یک فضای سرگرم کننده، مبانی اقتصاد را یاد بگیرند. هر چقدر کودک، پاسخ بیشتر به چالش های بازی بدهد، امتیاز بیشتر جمع آوری خواهد کرد.

در این بازی، اعداد و واحد ها به کودکان آموزش داده می شود و کودک می تواند شمارش 1 تا 100 را یاد بگیرد. اشکال هندسه مثل مربع و دایره و مستطیل را یاد گرفته و با جمع و تفریق اعداد نیز در محیطی مملو از انیمه های خوشگل و کاراکترهای عروسکی از گیاهان تا جانوران، آشنا می‌شود.

دانلود بازی آموزش جمع و تفریق از گوگل پلی

9- بازی برای آموزش نقاشی به کودکان 5 ساله

بازی برای کودکان 5 ساله

اگر به دنبال یک بازی اندرویدی به منظور آموزش اصول و مبانی نقاشی به کودک  زیر 5 سال هستید، بازی PEPPA PIG PAINTBOX را توصیه می کنیم. کشیدن خط و تغییر رنگ پس زمینه و ابزارهای مختلفی برای نقاشی با حال توسط کودکان وجود دارد.

شما در این بازی، هفت قلم رنگی داشته و می توانید در کنار ده ها شخصیت و برچسب و  انیمه های با حال، مهارت نقاشی کردن  را به کودک خود یاد دهید. این بازی چند ابزار جادویی داشته که در حین بازی، با آن روبرو خواهید شد و فقط 36 مگابایت حجم دارد.رابط کاربری خوبی داشته و کودک می تواند به راحتی با نرم افزار ارتباط برقرار کند.

دانلود بازی آموزش نقاشی

10- بازی آشنایی با نام و صدای حیوانات

چه چیزی بهتر از اینکه بتوانید کودک خود را با اسم و صداهای متفاوت حیوانات آشنا کنید؟ در بازی ANIMAL SOUND FOR BABY، کودک شما قادر است تا با نام حیوانات و صدای هر یک آشنا شود. انیمه های دوست داشتنی و رنگارنگ بازی که با موسیقی متن دلنشینی هم همراه شده است، امکان یادگیری این چیزها را برای کودک فراهم می کند. رابط کاربری آسان و ساده ای داشته و 58 مگابایت حجم دارد.

دانلود بازی صدای حیوانات از گوگل پلی

2 بازی برای کودکان 5 ساله که حتما باید نصب کنید

  • بازی ساعت انیشتن یا EINSTEIN’S CLOCK برای یادگیری ساعت و کاربرد آن در زندگیست. بازی ساعت انیشتین یک برنامه کاملا رایگان و ساده بوده و کاملا مناسب بازی برای کودکان 5 ساله است و نیازی به اشتراک یا ثبت نام هم ندارد و می توان آن را به صورت آفلاین (بدون اتصال به اینترنت) بازی کرد.

بازی برای کودکان 5 ساله

دانلود بازی ساعت در گوگل پلی

دانلود بازی ساعت در اپ استور

  • بازی ابرقهرمانی LEGO DUPLO MARVEL که کار گروهی را به کودک زیر 5 سال آموزش می دهد. کودک باید بتواند سازه‌هایی ساده اما شگفت انگیزی بسازد و چالش های بسیار جذاب و سرگرم کننده‌ای دارد که در جهت رشد و یادگیری کودکان طراحی شده است.

بازی برای کودکان 5 ساله

دانلود بازی Lego Marvel در گوگل پلی

پیشنهاد شما چیست؟

اگر بجز لیست بازی‌هایی که معرفی کردیم تجربه نصب و دانلود و بازی اپلیکیشن های معروف و محبوب دیگری داشتید، نظرات و دیدگاه های خود را از طریق بخش کامنت در انتهای مطلب به اشتراک بگذارید.

لینک این مطلب را از طریق کانال‌ها و گروه‌های خانوادگی به اطلاع والدین که کودکان زیر 10 سال دارند برسانید تا از برنامه‌های مفید شاد و آموزشی برای ارتقا خلاقیت و یادگیری و مهارت های ذهنی فرزندان دلبند خود، استفاده کنند.

اگر می خواهید به صورت کامل با آموزش این بازی ها آشنا شوید تا از بازی کردن بیشتر لذت ببرید کافی است که به دسته آموزش بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.