AD

باگ بازی Baldur’s Gate 3 مانع از save scumming بازی می‌شود

0 80

برخی از بازیکنان بازی Baldur’s Gate 3 گزارش کرده‌اند که سیستم ذخیره بازی مشکل دارد. یعنی اینکه آنها اصلاً نمی‌توانند بازی را ذخیره یا بارگیری کنند. خبر خوب این است که اگر با این مشکل مواجه شدید، استودیو Larian شما را به یک صفحه راهنما در وب سایت خود هدایت می‌کند که امیدواریم مشکل را حل کند. خبر بد این است که شما هیچ یک از پیشرفت‌هایی را که به خاطر مشکل ذخیره سازی از دست داده‌اید، دریافت نمی‌کنید.

به نظر می‌رسد این مشکل به سرویس همگام‌سازی ابری بازی BG3 بخاطر بازی‌های ذخیره‌شده متعدد آن مرتبط است. بازیکنانی که با این باگ مواجه می‌شوند گزارش می‌دهند که بازی در یک حلقه همگام‌سازی بی‌پایان به دام افتاده است که از ذخیره یا بارگیری آن‌ها جلوگیری می‌کند

صفحه پشتیبانی Larian برای افرادی که قادر به ذخیره کردن بازی نیستند، توصیه می‌کند قبل از راه‌اندازی بازی، همه برنامه‌های غیر ضروری به‌ویژه هر گونه آنتی ویروس و هر برنامه پشتیبان‌گیری را غیرفعال کنید. در این صفحه پشتیبانی به این نکته اشاره شده است که Windows Defender، Bitdefender، Avast و AVG را به عنوان برنامه‌هایی که به مرور در Craw BG3 مانده‌اند، نام می‌برد و به کاربران توصیه می‌کند فایل‌های اجرایی بازی (و پوشه Larian Studios AppData را که می‌توانید در \Users\<UserName>\AppData\Local\Larian Studios پیدا کنید) به لیست این برنامه‌ها اضافه کنید.

اگر هیچ یک از توصیه‌های Larian به شما کمک نمی‌کند، برخی از بازیکنان در انجمن‌های Steam موفقیت خود را در غیرفعال کردن کامل همگام سازی ابری گزارش کرده‌اند. این بازیکنان توصیه می‌کنند قبل از حذف کل پوشه Baldur’s Gate 3 در AppData/Local/Larian Studios، تنظیمات «Cross Save» را غیرفعال کنید. با این کار امیدواریم بازی به مسیر اصلی خود بازگردد. اگرچه اگر در آینده بخواهید در کنسول بازی کنید، ممکن است دوباره این مشکل برای شما ایجاد شود.

استودیو Larian به IGN گفت که از این مشکل آگاه است و Swen Vincke، مدیر عامل Larian توییت کرد که اقدامات لازم برای رفع این مشکل در حال حاضر به خوبی در حال انجام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.