AD

حذف اکانت‌های غیرفعال Google از اول دسامبر

حذف اکانت‌های غیرفعال Google
0 490

اگر اکانت قدیمی Google دارید حذف اکانت‌های غیرفعال Google به زودی شروع می‌شود، لاگین شوید و کاری ساده مانند خواندن یا ارسال ایمیل یا تماشای ویدیوی YouTube انجام دهید. اگر این کار را نکنید، احتمالا این اکانت در اول دسامبر حذف شود.

این سیاست در مورد اکانت‌های غیرفعال Google چندین ماه است که عمومی شده است، اما تاریخ شروع آن اول دسامبر است.

شاید این قابلیت ایجاد تصویر با هوش مصنوعی در جستجوی گوگل  برای شما جذاب باشد و بخواهید بخوانید.

دلایل منطقی در پس این اقدام یعنی بسته شدن اکانت‌هایی که بیش از دو سال غیرفعال بوده‌اند، وجود دارد. اکانت‌های قدیمی‌تر و به‌ویژه آنهایی که پسوردهای ضعیفی دارند در معرض خطر سرقت هویت و کلاهبرداری‌های فیشینگ قرار دارند. همچنین احتمال کمتری وجود دارد که این اکانت‌ها از اقدامات امنیتی اضافی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنند. همچنین یک یا دو اگزابایت از فضای ذخیره سازی گوگل را به خود اختصاص داده‌اند.

اگر اکانت شما بسته شود دسترسی به همه چیز از جمله محتوای Gmail، Drive، YouTube  و برنامه‌های فضای کاری را از دست خواهید داد. هر محتوای با ارزش ذخیره شده در فضای ابری برای همیشه از بین خواهد رفت. از دست دادن یک حساب جیمیل می‌تواند اثرات دیگری مانند از دست دادن سایر اکانت‌هایی که از Gmail به عنوان ورود استفاده می‌کنند داشته باشد.

توجه داشته باشید که بسته شدن فقط برای اکانت‌های شخصی تنظیم شده است. حساب‌های تجاری تحت تأثیر این سیاست قرار نمی‌گیرند.

گوگل به کاربران در مورد تعطیلی اکانت هشدار می‌دهد. اما این اطلاع رسانی چقدر امکان پذیر است؟ تلاش‌های گوگل برای تماس با شما فقط به اندازه اطلاعاتی است که در اختیار دارد. اگر از حساب کاربری خود استفاده نکنید، چگونه می‌دانید که ایمیل اطلاع رسانی دریافت کرده‌اید؟ داشتن اکانت ثانویه می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد. همچنین شاید ویژگی مخفی گوگل برای شناسایی و حذف اطلاعات شخصی نیز جذاب باشد.

توصیه می‌شود که از فعالیت‌های آنلاین خود آگاه باشید و اقداماتی را برای کنترل اطلاعات و امنیت خود انجام دهید. در صورت امکان از 2FA استفاده کنید، از رمزهای عبور قوی استفاده کنید و به فضای ابری به عنوان تنها پشتیبان داده‌های ارزشمند خود متکی نباشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.