AD

بهترین بازی های ترسناک رایگان استیم

بهترین بازی های ترسناک رایگان استیم
0 24

بسیاری از معروف‌ترین تایتل ها و فرنچایزهای ژانر ترسناک، به صورت بازی‌های مستقل و رایگان، همانند بهترین بازی های ترسناک رایگان استیم در دسترس هستند و این مزیتی برای طرفداران این سبک از بازی ها است. استیم اکنون یکی از بهترین پلتفرم ها برای آن دسته از توسعه‌دهندگان بازی های مستقل است که می‌توانند کار خود را در آن به نمایش بگذارند. همچنین ما در مطلبی دیگر بهترین بازی‌های Co-Op در استیم را برای شما معرفی کرده ایم که آشنایی با این عناوین نیز حتما برای شما جذاب خواهد بود.

عملکرد استیم در مورد بازیکنان نیز خوب است و تضمین می کند که همیشه تعداد زیادی بازی رایگان جدید وجود دارد. از جمله بازی های رایگان در استیم می توان به بازی های ترسناک اشاره کرد که تعداد آنها در استیم رو به افزایش است. برای کمک به علاقمندان این ژانر برای داشتن یک انتخاب بهتر، در این مقاله به تعدادی از بهترین بازی های ترسناک رایگان استیم اشاره می کنیم.

لیست بهترین بازی های ترسناک رایگان استیم

 • A Place, Forbidden
 • After Hours
 • Alien Swarm
 • Alpha Polaris
 • Ann
 • At Home Alone Final
 • BABBDI
 • Cry of Fear
 • Cursed
 • Dagon: by H. P. Lovecraft
 • Dark Deception
 • Dark Fracture: Prologue
 • Deathly Stillness
 • Deceit
 • Dissonance
 • Doki Doki Literature Club
 • Don’t Be Afraid – The First Toy
 • Empty Shell: Prologue
 • Entropy: Zero 2
 • Estigma

 

بازی A Place, Forbidden

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

A Place, Forbidden که در ژوئن 2020 منتشر شد، از جلوه های بصری low poly خود برای تأثیرگذاری عالی استفاده می کند. بسیاری از پس‌زمینه‌ها یادآور بازی‌های ترس بقا قدیمی مانند Resident Evil و Alone in the Dark هستند.

بازی A Place, Forbidden

این بازی پازلی ترسناک اول شخص باید برای طرفداران بازی‌های ترسناک دوران PS1 یا کسانی که به دنبال یک نمونه پیشرفته در طراحی فضای ترسناک هستند، جذاب باشد. داستان این بازی در کتابخانه Ouroboros اتفاق می افتد، کتابخانه ای به ظاهر بی خطر که طبق شایعات حاوی دانشی است که برای چشم انسان فانی در نظر گرفته نشده است. مانند جلوه های بصری، گیم پلی بازی فوق العاده ساده است و معماها نیز چندان چالش برانگیز نیستند.

 

بازی After Hours

رتبه بندی استیم: اکثرا مثبت (همه نقدها)

بازی After Hours

این بازی به لطف تفکر و توجه دقیق به جزئیات که در طراحی محیط آن و استفاده عالی از صدا می‌تواند ترسناک باشد. داستان این بازی در بیمارستانی متروکه اتفاق می‌افتد. بازیکنان باید به کاوش و فرار از این ساختمان متروکه بپردازند، در حالی که به طور همزمان توسط موجودی مرموز که در آنجا ساکن است تحت تعقیب قرار می گیرند. حرکت آهسته و بی سر و صدا برای زنده ماندن ضروری است، البته در این حالت نیز، هیچ چیز تضمین شده نیست.

 

بازی Alien Swarm

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

علیرغم اینکه اکنون بیش از یک دهه از عمر بازی Alien Swarm می گذرد، این بازی تیر اندازی فوق العاده مانند همیشه لذت بخش است. این بازی حتی دارای ویژگی کو-آپ چند نفره است که این قابلیت در میان بازی های رایگان کمیاب است.

بازی Alien Swarm

در این بازی موارد زیادی برای علاقمندان به این سبک وجود دارد از جمله حمله بیگانگان، تعداد زیادی اسلحه، مودهای زیاد بازی و کارگاه استیم که این قابلیت را به بازیکن می دهد تا مراحل زیادی ایجاد کند و آنها را به اشتراک بگذارد. این بازی برای کسانی که در جستجوی یک بازی تیراندازی ترسناک خوب هستند، واقعا ارزشمند است.

 

بازی Alpha Polaris: A Horror Adventure Game

رتبه بندی استیم: اکثرا مثبت (همه نقدها)

ژانر ماجراجویی اشاره و کلیک در سال‌های اخیر مجدد رواج پیدا کرده است. Alpha Polaris: A Horror Adventure Game که درست به موقع برای هالووین سال 2015 منتشر شد، نمونه بارز یک ماجراجویی اشاره و کلیک بعد از سال 2000 است و دارای داستانی عالی، معماهای تفکر برانگیز و سبک هنری است که کاملاً مناسب با این ژانر هستند.

شما در این بازی در نقش یک مترجم نروژی در یک نیروگاه نفتی در قطب شمال هستید. یکی از اعضای تیم ناپدید شده است و شما به دنبال یافتن دلیل این اتفاق هستید. تاریکی و ترس آمیخته با صداهای وهم آور محیط این بازی را برای شما ترسناک می سازد و این در حالی است که باید معماها و چالش هایی را نیز حل کنید.

 

بازی Ann

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Ann

Ann که از برخی از بازی‌های ترسناک RPG Maker الهام گرفته شده است، یکی از پرطرفدارترین پروژه‌های سرگرم کننده رایگان برای بازی در Steam است. این بازی به نظر فوق العاده است و انیمیشن هایی با کیفیت بالا و گیم پلی سنتی مبتنی بر روح یا موجود خیالی دوبعدی را با هم ترکیب می کند تا بازی به طرز شگفت انگیزی افکت خوبی داشته باشد.

 

بازی At Home Alone Final

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی At Home Alone Final

همانطور که ممکن است از عنوان بازی متوجه شوید، بازی At Home Alone Final مدت زیادی قبل از انتشار نسخه فعلی در ابتدای سال 2022، در حال توسعه بوده است. نتیجه نهایی، بازی‌ای است که جایگاهش را در رده‌های بالای ژانر ترسناک رایگان تضمین می‌کند.

این بازی بازیکنان را از دید یک دختر جوان به سفری در خانه می برد، وقتی در خانه تنهاست چه می کند؟ در این فرآیند با چه چیزهای عجیبی روبرو خواهید شد و در حین کاوش، چه رازهای عجیب دیگری ممکن است کشف کنید؟

 

بازی BABBDI

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی BABBDI

شهر BABBDI که در یک منطقه متروکه در حومه یک کلانشهر وسیع واقع شده است، ناشناخته و عجیب است. خیابان‌های متروک و موجودات انسان‌نما که در آنجا زندگی می‌کنند وحشتناک و وهم آور هستند. بسیاری از مکان‌های پنهان شهر، بازیکنان را تشویق می‌کند تا با وجود احساس ترس و وحشت، به این مکان ها سر بزنند و آنها را بررسی کنند.

در این بازی هیچ مبارزه ای به معنای سنتی وجود ندارد و بازیکنان فقط باید راهی برای فرار پیدا کنند؛ البته این به معنی ساده بودن بازی نیست.

 

بازی Cry of Fear

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Cry of Fear

یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ترسناک در تمام دوران به لطف ترکیب منحصربه‌فرد Silent Hill و Half-Life ، بازیCry of Fear  است که می توان گفت یکی از بهترین بازی‌های رایگان در سراسر جهان است. این بازی دارای یک تجربه triple-A adjacent، با یک کمپین 8 ساعته و سناریوهای پایانی متعدد، تجربه کو-آپ و جامعه مودینگ متنوع است.

Cry of Fear از دنیای ماورایی سایلنت هیل ایده می گیرد و آن را در یک شوتر بقا اول شخص قرار می دهد. در حالی که اضافه شدن سلاح‌های سنگین به نظر می‌رسد که ممکن است تجربه ترس را کاهش دهد، این بازی همچنان با داشتن منابع محدود و ترس‌های نامشخصی که در هر گوشه‌ای پنهان شده‌اند، برای ایجاد احساس درماندگی در بازیکن فوق العاده عمل می کند.

 

بازی Cursed

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Cursed

احتمالاً اکثر گیمرها هرگز درباره سه گانه Cursed از توسعه دهنده Disaster Squad Productions چیزی نشنیده اند. اگرچه این سه بازی اشاره و کلیک با وجود مضامین و موتیف های ترسناک زیادی که در سرتاسر آنها یافت می شوند، به ندرت ترسناک به نظر می رسند، اما این باعث نمی شود که آنها برای بازیکنان لذت بخش و هیجان انگیز نباشند.

همیشه دیدن پیشرفت یک توسعه دهنده مستقل خوب است و این در مورد Cursed بسیار صدق می کند. نه تنها جلوه های بصری از یک بازی به بازی دیگر بهبود می یابد، بلکه گیم پلی نیز بهبود می یابد.

 

بازی Dagon: by H. P. Lovecraft

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Dagon: by H. P. Lovecraft

Dagon: by H. P. Lovecraft که توسط سازندگان آن به عنوان یک تجربه روایی سه بعدی در جنون توصیف شده است، یکی از جذاب ترین بازی های ترسناک رایگان برای بازی در استیم است که بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است. در این بازی شما نقش یک افسر کشتی را خواهید داشت که وارد جزیره ای می شود و شروع به کاوش در این جزیره می کند.

این بازی دارای مود VR است یعنی علاوه بر صفحه نمایش معمولی می توانید این بازی را با هدست واقعیت مجازی نیز انجام دهید. مود VR این بازی قابلیتی است‌ که اکثر توسعه‌دهندگان مستقل، تنها می‌توانند رویای پیاده‌سازی آن را در عناوین خود داشته باشند، به‌ویژه بازی هایی که به صورت رایگان ارائه می‌شوند. کل این بازی را می توان در کمتر از نیم ساعت تکمیل کرد.

 

بازی Dark Deception

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Dark Deception

Dark Deception کمی شبیه به Pac-Man است. در این بازی مجبور به حرکت در مسیری پر پیچ و خم با هیولاهای ترسناک هستید؛ هیچ جایی برای پنهان شدن و نفس کشیدن وجود ندارد؛ تنها راه خلاص شدن شما از این هزار توی ترسناک پیدا کردن راه خروج است.

در این بازی بازیکنان مجبور هستند در تمام مدت بازی مراقب خود باشند. ممکن است یکی از میمون‌های شیطانی  درست در گوشه‌ای در کمین باشد و این واقعاً بسیار ترسناک است.

 

بازی Dark Fracture: Prologue

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Dark Fracture: Prologue

هنوز هیچ صحبتی در مورد زمان دقیق انتشار کامل Dark Fracture اعلام نشده است، اما اگر Dark Fracture: Prologue نسخه نهایی باشد به نظر می رسد یکی از بهترین بازی های اول شخص رایگان است.

Dark Fracture: Prologue یک تجربه ترسناک روانشناختی است که در آن دنیایی را کشف می کنید که همیشه در حال تغییر است و در آن واقعیت ها و کابوس ها در کنار هم هستند. در حالی که به تاریک ترین اعماق روان انسان فرو می روید، در قالب یک روح رنجور، روی لبه جنون قدم بزنید و هر چیزی را که می بینید زیر سوال ببرید.

 

بازی Deathly Stillness

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Deathly Stillness

به گفته سازنده آن، بازیDeathly Stillness  هرگز قرار نبود به صورت یک بازی رسمی منتشر شود. این بازی تنها در 17 روز گردآوری شد و قرار است به عنوان یک نوع آموزش برای دیگر سازندگان بازی باشد. این امر باعث نشده که ده‌ها هزار نفر از دانلود و لذت بردن از آن منصرف شوند، چرا که این عنوان اکنون یکی از بهترین بازی‌های ترسناک رایگان در استیم از نظر امتیازات مثبت است.

طبق توضیحات خود بازی،Deathly Stillness  یک تیراندازی سوم شخص خسته کننده بدون طرح است. اما می توان گفت همانطور که فرنچایزهای معتبرتری مانند Dead Rising نشان داده اند، هیچ چیز خسته کننده ای در مورد نابود کردن زامبی ها با سلاح های قدرتمند وجود ندارد و این چیزی است که این بازی رایگان Steam به خوبی انجام می دهد. در این بازی مکانیزم‌های شخصی‌سازی بسیار مناسب نیز برای کاراکتر وجود دارد.

 

بازی Deceit

رتبه بندی استیم: اکثرا مثبت (همه نقدها)

بازی Deceit

داستان این بازی مربوط به ویروسی است که انسان را به زامبی تبدیل می کند. در این بازی در محیطی ناشناخته به هوش می آیید که کنار شما چند زامبی وجود دارد. شما مجبور به فرار هستید تا این زامبی ها شما را با ویروس آلوده نکنند. باید به در خروجی برسید و از این مهلکه جان سالم به در ببرید. محیط اسرارآمیزی که در آن بازی اتفاق می‌افتد، حال و هوای فوق‌العاده‌ای ترسناکی دارد. همه چیز به‌طور باورنکردنی سریع اتفاق می‌افتد و بازیکنان مجبورند که سریع تصمیم بگیرند، به‌ویژه زمانی که با یک فرد آلوده مواجه می‌شوند.

گیم پلی این بازی اطمینان می دهد که کنترل یکی از افراد آلوده به همان اندازه سرگرم کننده است که بازی کردن به عنوان یک بازمانده و بالعکس.

 

بازی Dissonance

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Dissonance

همانطور که توسط Dissonance از استودیوی Resonance نشان داده شده است، فضای بازی به تنهایی می‌تواند مسیر طولانی برای خلق یک بازی ترسناک عالی را کوتاه کند. این به هیچ وجه به این معنی نیست که فضای بازی تنها فاکتور تاثیر گذار در ساخت یک بازی است، اما مرکز تحقیقاتی متروکه ای که این بازی در آن اتفاق می افتد قطعا یکی از قوی ترین دارایی های این بازی است.

نحوه استفاده از ابزارهای مختلف هنگام مواجهه با موجودات مختلف، بازیکنان را وادار می کند تا به اقدامات خود در حین بازی فکر کنند. هم از نظر مکانیکی و هم از نظر بصری، این یک بازی نسبتاً ساده است، اما می‌تواند بازیکنان را به راحتی به دنیای الهام‌گرفته از SCP خود بکشاند.

 

بازی Doki Doki Literature Club

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Doki Doki Literature Club

این بازی به سبک رمان تصویری است که از آن به عنوان ترسناک ترین بازی روانشناسی یاد می شود. در این بازی شما در نقش کسی هستید که وارد باشگاه ادبیات مدرسه می شود و در جهت پیشرفت باشگاه با  چهار عضو آن تعامل پیدا می کنید.

این بازی شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما در حین انجام بازی ناگهان با موضوعات تاریک و روانی روبرو می شوید که باعث می شود بازیکنان را عمیقا به فکر فرو ببرند و شوکه کنند.

 

بازی Don’t Be Afraid – The First Toy

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Don't Be Afraid - The First Toy

بازی های ترسناک رایگان زیادی در استیم وجود دارد که برای ایجاد ترس در بازی از طراحی های هوشمندانه استفاده کرده اند، اما Don’t Be Afraid – The First Toy واقعاً یکی از آنها نیست. تقریباً تمام عناصر این بازی به‌گونه‌ای ترسناک طراحی شده‌اند.

در این بازی بازیکن به جای Jamie نقش ایفا می کنند، پسر جوانی که توسط یک روان پریش ربوده شده است. همانطور که بازیکن خانه ای را که اکنون در آن زندانی شده اند بررسی می کنند، با تصاویر وحشتناک زیادی روبرو می شود.

 

بازی Empty Shell: Prologue

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Empty Shell: Prologue

Empty Shell: Prologue یک بازی ترسناک رایگان در استیم است که به لحاظ ایجاد وحشت در بازی بیشتر متکی به فضای بازی است. سبک هنری آن به گونه ای است که کمک می کند تا آنچه را که ممکن است یک تجربه نسبتاً عمومی باشد به یک ماجراجویی که پر از تنش است تبدیل شود. این بازی دارای دشمنان عالی و معماهای گیج کننده است.

این بازی شما را در یک محیط صنعتی تاریک، یک مرکز مخفی در یک جزیره ژاپنی قرار می دهد. هر داوطلب بدون اطلاع از جزئیات، قراردادی را برای عملیات بازیابی امضا کرده است.

 

بازی Entropy: Zero 2

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Entropy: Zero 2

Entropy: Zero 2 که در آگوست 2022 منتشر شد، یک ماد Half-Life 2 رایگان است که دارای دشمنان و سلاح‌های جدید، سیستم جنگی اصلاح‌شده و پشتیبانی کامل از Achievement است. این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در تلاش برای دستگیری Judith Mossman، گروه‌هایی از سربازان را فرماندهی کنند.

این ماد توسط Breadman توسعه داده شده است و از زمان اجرای لایو در Steam بازخورد بسیار مثبتی دریافت کرده است. اگرچه به طور دقیق ممکن است به خودی خود یک بازی رایگان برای بازی نباشد، اما واقعاً ممکن است تعداد زیادی از افرادی که قبلاً نسخه‌ای از Half-Life 2 را در اختیار دارند، به خود مشغول کند.

 

بازی Estigma

رتبه بندی استیم: بسیار مثبت (همه نقدها)

بازی Estigma

Estigma ترکیبی نادرست بین Q-Bert و Pacman با زیبایی شناسی وحشتناک سورئالیستی است که در آن هر چیزی می تواند شما را بکشد.

Estigma تایتل نسبتاً ساده با یک گیم پلی ساده و در عین حال رضایت بخش است. جلوه‌های بصری واقعاً کاملاً چشمگیر هستند و گیم‌پلی سریع این پتانسیل را دارد که واقعاً قلب را به تپش بیاندازد.

 

منبع: Gamerant

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.