AD

ویژگی های مخفی ایرپادها

ویژگی های مخفی ایرپادها
0 601

ایرپادها وارد اکثر خانه ها شده اند و مورد استفاده قرار گرفته اند. احتمال وجود اکثر ما ویژگی های مخفی ایرپادها را هرگز سعی نکرده‌ایم بررسی کنیم. در این مقاله به این دسته از ویژگی‌های پنهان ایرپادها می پردازیم.

 

با ایرپاد به مکالمه ای که در اتاق دیگری انجام می شود، گوش دهید

با ایرپاد به مکالمه ای که در اتاق دیگری انجام می شود، گوش دهید

AirPods دارای ویژگی Live Listen است که می توانید از آن برای گوش دادن به مکالمه ای که در اتاق دیگری انجام می شود، استفاده کنید. این ویژگی بدون توجه به مدل AirPods شما قابل استفاده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات آیفون خود بروید، به بخش Control Center بروید و روی نماد سبز رنگ کنار Hearing در لیست ضربه بزنید.

سپس AirPods خود را روشن کنید، روی نماد Hearing در Control Center خود ضربه بزنید و دکمه Live Listen  انتخاب کنید. این کار امکان گوش دادن زنده را برای شما فراهم می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تلفن خود را در اتاق مورد نظر خود قرار دهید. با استفاده از این ویژگی می توانید در جلساتی که در اتاق دیگری برگزار می شود، شرکت کنید.

 

با ایرپاد همراه دوست خود به موسیقی گوش دهید

با ایرپاد همراه دوست خود به موسیقی گوش دهید

این ویژگی در همه مدل‌های AirPods پشتیبانی می‌شود. شما و یکی از دوستانتان می توانید دو جفت ایرپاد را به یک آیفون (یا آیپد) متصل کنید تا با هم به موسیقی گوش دهید.

AirPods خود را به iPhone یا iPad خود وصل کنید (هر برنامه ای که در حال گوش دادن به موسیقی هستید)، روی دکمه AirPlay ضربه بزنید و سپس روی Share Audio ضربه بزنید. بعد، ایرپاد دوستتان را با budهای داخل قاب و درب باز به دستگاهتان نزدیک کنید. وقتی AirPods دوستتان روی صفحه نمایش شما ظاهر شد،Share Audio  را بزنید.

این ویژگی، ایرپادهای شما را به یک آیفون متصل می کند و راهی سرگرم کننده برای اشتراک گذاری موسیقی یا موارد دیگر است.

 

Siri همه پیام های شما را در ایرپاد اعلام کند

Siri همه پیام های شما را در ایرپاد اعلام کند

Siri می تواند تمام مخاطبانی که پیام ارسال می کنند و متن پیام و تماس های شما را از طریق AirPods اعلام کند. همچنین شاید علاقمند به آشنایی با قابلیتهای جدید siri در ios 17  داشته باشید.

برای پیام‌ها، به بخش Settings  > Notifications > Announce Messages with Siri بروید و این گزینه را فعال کنید.  Siri نام مخاطب و به دنبال آن پیام را اعلام می کند.

برای تماس ها، به بخش Settings > Phone > Announce Calls > Headphones بروید. وقتی کسی با شما تماس می گیرد، Siri نام مخاطب را در AirPods شما اعلام می کند.

 

تست ear tip fit را در ایرپاد انجام دهید

تست ear tip fit را در ایرپاد انجام دهید

برای اطمینان از تجربه شنیداری ایده آل، می توانید یک تست سریع ear tip fit در آیفون خود انجام دهید. این تست به شما می گوید که آیا اندازه سری ایرپادها که استفاده می کنید مناسب گوش شما است یا خیر. اگر نه، می توانید آنها را با سایز دیگری که در جعبه قرار دارد، جایگزین کنید.

به بخش Settings > Bluetooth بروید و AirPods خود را در لیست جستجو کنید. روی نماد اطلاعات (info icon) در کنار نام آنها ضربه بزنید و Ear Tip Fit Test را بزنید. برای شروع تست روی Continue کلیک کنید.

آیفون شما موسیقی پخش می‌کند، چند ثانیه طول می‌کشد و به شما اطلاع می‌دهد که آیا اندازه‌ای که سری که استفاده می کنید برای شما مناسب است یا خیر.

 

قابلیت پیدا کردن ایرپاد گمشده

قابلیت پیدا کردن ایرپاد گمشده

وقتی ایرپادهای خود (هر مدلی) را گم می‌کنید، می‌توانید ببینید دقیقاً کجا هستند و اگر ایرپاد پرو نسل دوم دارید، می‌توانید قاب شارژ آن‌ها را نیز پیدا کنید.

کافی است به اپلیکیشن Find My در آیفون خود بروید و AirPods خود را از لیست دستگاه های متصل انتخاب کنید. برای موقعیت‌هایی که یک bud را از دست می‌دهید (که اغلب اتفاق می‌افتد)، می‌توانید با توجه به اینکه bud چپ یا راست را گم کرده اید به طور جداگانه روی چپ یا راست کلیک کنید. اگر صاحب AirPods Pro 2 هستید، می‌توانید روی charging case کلیک کنید تا آن را پیدا کنید.

برنامه  Find Myاز دو جهت می تواند به شما کمک کند. ایرپادهای شما را روی نقشه پیدا می کند، که اگر از جایی که شما هستید دور باشند، مفید خواهد بود. این برنامه همچنین گزینه Play Sound را در زیر نقشه ارائه می دهد که می توانید روی آن ضربه بزنید تا budها یا کیس خود را با صدای بلند به صدا درآورید. این کمک می کند زمانی که نزدیک شما هستند، صدا را دنبال کنید و آنها را پیدا کنید.

 

قاب ایرپاد خود را روی یک جاکلیدی قرار دهید

قاب ایرپاد خود را روی یک جاکلیدی قرار دهید

ممکن است برخی از ما یک حلقه بند کوچک ارائه شده در نسل دوم AirPods Pro را از دست داده باشیم. این آپدیت کوچک می تواند فوق العاده مفید باشد. این قابلیت باعث می‌شود AirPods شما تقریباً با یک حلقه به هر چیزی متصل شود. می توانید آنها را به کوله پشتی یا جاکلیدی خود ببندید. این کار یک روش خوب است برای اطمینان از اینکه آنها را به دفعات گم نمی کنید.

 

بهبود صدای ایرپاد

بهبود صدای ایرپاد

اگر به بخش Settings > Accessibility > Audio & Visual > Headphone Accommodations بروید، می توانید موسیقی خود را مطابق با اولویت های خود تغییر دهید.

با با فعال کردن Headphone Accommodations شروع کنید، سپس روی Custom Audio Setup ضربه بزنید. ابتدا گزینه ای را برای افزودن نتایج تست ادیوگرام شخصی خود مشاهده خواهید کرد. این نتایج را می توان از طریق اپلیکیشن Camera، Photos یا Files آپلود کرد. به عبارت دیگر، یک تست ادیوگرام نشان می دهد که صداها باید چقدر بلند باشند تا شما آنها را بشنوید. اگر علاقه ای ندارید، روی صفحه Add an Audiogram روی Don’t Use Audiogram کلیک کنید. انجام این کار باعث می شود تا به مرحله بعدی این فرآیند بروید.

در این بخش، به نمونه های موسیقی گوش می دهید و یکی را که بیشتر دوست دارید انتخاب می کنید. از شما خواسته می شود که تست را با نمونه های مختلف تکرار کنید. این بخش تعیین می‌کند که بر روی چه فرکانس‌هایی تاکید شده و جزئیاتی که در موسیقی خود می‌خواهیید در چه سطحی قرار دارند.

هنگامی که تنظیم دستی موسیقی خود را انجام دادید، می توانید یک تنظیم خودکار را از طریق گزینه های زیر انتخاب کنید. اینها به شما این امکان را می دهند که صدای خود را با کیفیت خاصی (تن متعادل، دامنه صوتی یا شفافیت) تنظیم کنید و انتخاب کنید که تا چه اندازه (خفیف، متوسط یا قوی) می خواهید صداهای ملایم آهنگ های خود را تقویت کنید.

 

تنظیم کنترل‌های لمسی ایرپاد

تنظیم کنترل‌های لمسی ایرپاد

لازم نیست به تنظیمات لمسی خارج از جعبه AirPods خود پایبند باشید. شما می‌توانید با رفتن به بخش Settings > Bluetooth Settings و ضربه زدن روی نماد کوچکinfo  در کنار AirPods خود، کاری که آنها انجام می‌دهند تغییر دهید.

با ضربه زدن روی چپ و راست شروع کنید و انتخاب کنید چه عملکردی را فعال کنند. دو گزینه Noise Control  و Siri وجود دارد.

سپس، در فهرست Call Controls جستجو کنید تا نحوه بی‌صدا کردن (mute)/ لغو قطع صدا (unmute) و پایان تماس‌ها را انتخاب کنید. می‌توانید از میان یک ضربه یا دو ضربه، یکی را انتخاب کنید.

 

فعال کردن قابلیت Conversation Awareness در ایرپاد

فعال کردن قابلیت Conversation Awareness در ایرپاد

این مورد در اعماق تنظیمات پنهان است و بسیاری از ما از آن بی اطلاعیم. AirPodscano شما به طور خودکار صدای محتوای شما را هنگامی که در حال گفتگوی کوچک هستید پایین می آورد. برای اینکه آن‌ها تشخیص دهند که در حال صحبت با شخصی هستید، به بخش Settings > Bluetooth Settings   بروید و روی نماد کوچک اطلاعات در کنار AirPods خود ضربه بزنید. به پایین اسکرول کنید تا به Conversation Awareness بروید و آن را فعال کنید.

منبع: MSN

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.