AD

نقد و بررسی بازی ایرانی خاله قزی

0 397

بسیاری از گیمرهای بازی‌های ایرانی وقت زیادی برای بررسی محتوای بازی در نظر نمی‌گیرند، بعضی‌ها به این بازی‌ها حمله می‌کنند و آن‌ها را مورد نقد و بررسی‌های سختگیرانه قرار می‌دهند. اما در این میان بازیکنانی وجود دارند که از این بازی‌ها و موضوعاتشان استقبال زیادی می‌کنند. این بازی ایرانی یکی دیگر از بازی‌های ایرانی است که متاسفانه خیلی از منتقدان با کوچکترین ایرادات آن را به موضوعی بزرگ تبدیل می‌کنند. در ادامه با نقد و بررسی بازی خاله قزی قصد داریم تا شما را با فضای هنری داستان آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

بازی خاله قزی به همراه شیطنت‌های بی حد و اندازه

باعث افتخار است که با وجود بسیاری از سنگ‌اندازی‌ها، نظرات منفی و علی رغم هیچگونه حمایت، صنعت بازی در ایران رشد چشمگیری داشته و توانسته با بسیاری از بازی‌های روز دنیا رقابت کند. در نگاه اول شاید این بازی شما را مایوس کند و باعث شود تا احساس کنید که این بازی کپی برابر اصل دیگر بازی‌های موجود است، اما چیزی که در واقعیت برای بازیکنان وجود دارد داستان جذاب بازی و کیفیت هنری بالایی آن است.

با اجرای این بازی به یاد مراحل مختلفی از «ریمن : ریشه‌‌ها» می‌افتید اما اصل ماجرا تنها مقایسه داستان و برچسب گذاری‌های بی دلیل نیست، بلکه بحث محتوا و گرافیک در این داستان اهمیت پیدا می‌کند. شاید بعد از سروکله زدن با گرگ‌های بد طینت، انرژی زیاد خاله قزی شما را حیرت زده کند اما این بازی حس و حال خودش را دارد که همین موضوع باعث جذب مخاطب به آن خواهد شد. در طول بازی باید 14 نامه را جمع آوری کنید و با استفاده از آن ها که به نوعی راهنمای‌تان هستند از ذهنیت خاله قزی باخبر شوید.

بازی خاله قزی به همراه شیطنت‌های بی حد و اندازه

گرافیک سطح بالای بازی خاله قزی حیرت آور است

بازی ایرانی خاله قزی در دسته بازی‌هایی با کیفیت بالا قرار می‌گیرد که واقعا جای تحسین دارد، قسمت جذاب این بازی که در بخش آنلاین قرار دارد مربوط به مبارزه‌ است که فعلا در دسترس نیست و به زودی به نسخه‌های جدید آن اضافه می‌شود. موسیقی و صداگذاری بازی باعث شده گیمرها در دل بازی محو شوند، همچنین طراحی دو و نیم بعدی بازی دیگر جایی برای ایراد و برچسب گذاری باقی نمی‌گذارد.

خاله قزی داستان بازی می‌تواند با استفاده از عصایش مانند ملخ هلیکوپتر به پرواز در بیاید، لگدها و ضربه‌های محکمش را نثار دشمنان کند و جنب و جوش‌های فراوانی داشته باشد. در واقع در کنار گیم پلی ساده این بازی، شما شاهد عیار و ارزش واقعی هنری خاصی هستید که در بسیاری از بازی‌های رده اول دنیا قابل مشاهده است. شاید شباهت داستان بازی خاله قزی زیاد خوشایند نباشد، اما همیشه نباید به پایان ماجرا فکر کرد و باید از مسیر بازی هم لذت برد.

دنیای بازی و ایراداتی که بهتر بود نباشد

قطعا هیچ بازی بدون ایراد نیست و شما در بهترین بازی‌های کنسولی و کامپیوتری شاهد نقص‌هایی هستید که بسیاری از آن‌ها واقعا نابجا است، اما باید این میدان را به طراحان بدهید تا رفته رفته راه خودشان را پیدا کنند. خاله قزی بازی از سرعت عمل پایینی برخوردار است، بطوری که در بسیاری از مراحل شاهد مرگ پی در پی شخصیت اصلی خواهید بود. کند بودن شخصیت اصلی در بازی اساسا خوشایند نبوده و در نتیجه شما تصمیم می‌گیرید تا سرعت‌تان را بالا ببرید.

بالا بردن سرعت شخصیت اصلی بازی، شما را متوجه پرتگاه‌ها نمی‌کند و باعث می‌شود در اثر سقوط جان به جان آفرین تسلیم کنید. اگر بنا را بر این بگذاریم که داستان بازی از روی ریمن‌ها ساخته شده است، باید گفت که ریمن‌ها سرعت مناسبی برای ری اکشن داشتند اما این موضوع در نقد و بررسی بازی خاله قزی به چشم نمی‌خورد.

دنیای بازی خاله قزی و ایراداتی که بهتر بود نباشد

جمع بندی

پیشنهاد می‌کنیم که خاله قزی را بازی کنید، نه تنها برای ایرانی بودنش بلکه برای کیفیت و زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است. بازی دارای نقص‌های بسیار پایه‌ای است اما این سرآغازی برای پیشرفت و ارتقاء کیفیت بازی در نسخه‌های بعدی خواهد بود، در واقع این شما هستید که با نظرات‌تان به سازنده بازی کمک می‌کنید تا از ایرادات بازی با خبر شود و آن‌ها را اصلاح کند.

اگر به نقدو بررسی بازی های ایرانی علاقمند هستید می توانید به سایت مجله بازی موبایل ایموجو مراجعه کنید. همچنین شما می توانید تازه ترین اخبار بازی های ایرانی را در این سایت مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.