AD

آموزش کامل و جامع حمله در بازی کلش آف کلنز

6 1,841

حملات بازی Clash of Clans، بسیار هیجان انگیز، سریع و برنامه ریزی شده هستند. هنگامی که می خواهید به کلن دشمن حمله کنید، باید منابع موجود آن ها را بررسی کنیم. اگر دشمن شما ضعیف است، بهتر است منطقه ای که دفاع ضعیفی دارد را پیدا کنید و به همه نیروهای آنجا حمله کنید.  در این مقاله از سایت مجله بازی موبایل ایموجو به آموزش حمله در بازی کلش آف کلنز خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید تا یک حمله موفقیت آمیز را در این بازی داشته باشید و از بازی کردن بیشتر لذت ببرید.

حمله در بازی کلش آف کلنز

حمله یا اتک در کلش آف کلنز توسط نیروها و سپاه های ایجاد شده به دهکده ای دیگر، به هدف به دست آوردن طلا، جام، اکسیر و … صورت می گیرد. حملات بازی Clash of Clans، بسیار هیجان انگیز، سریع و برنامه ریزی شده هستند.

حملات به صورت روتین نمی باشند و هیچ حمله ای یکسان نیست. همه درگیری هاْ دو طرفه و دارای یک حمله کننده و یک مدافع می باشند. گاهی اوقات دائماً حملات شما شکست می خورد اما دلیل آن را نمی دانید. خوشبختانه میلیون ها روش برای بازی و برنده شدن در Clash of Clans وجود دارد،

طرح خطر در مقابل پاداش

هنگام برنامه ریزی برای اتک در بازی کلش آف کلنز چندین عامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید. هدف این است که ضمن به حداکثر رساندن پاداش، ضرر را به حداقل برسانیم. مدیران ارشد شرکتهای بزرگ این طرح را “خطر در مقابل پاداش” می نامند.

 • انتخاب کلن هدف
 • مقدار نیروی مورد نیاز
 • قرار دادن نیروهای غارت گر

انتخاب کلن هدف

هنگامی که می خواهید به کلن دشمن حمله کنید، باید منابع موجود آن ها را بررسی کنیم. اگر دشمن منابع کمی دارد، چرا باید منابع و وقت خود را برای شکست این دشمن صرف کنیم؟

برای حمله در بازی کلش آف کلنز باید مقدار زیادی طلا یا اکسیر یا هر دو مورد وجود داشته باشد، ما باید دشمنانی را که منابع کمی برای ما دارند کنار بگذاریم تا بتوانیم منابع زیادی را غارت کنیم.

میزان نیروهایی که باید هزینه کنید با استفاده از سیستم ریسک در مقابل پاداش (که در ریاضیات به عنوان برنامه ریزی خطی نامیده می شود) قابل محاسبه است. قبل از حمله به یک کلن، بررسی کنید که چه مقدار طلا و اکسیر دارند.

سناریوهای زیر را در حالتی در نظر بگیرید که با حمله به یک کلن فقط 1000 اکسیر برای به دست آوردن وجود داشته باشد.

 


نقد و بررسی بازی eFootball PES 2020) PES 2020)

 • ۳۱ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 7

 


نقد و بررسی بازی FiFA 20 (فیفا ۲۰)

 • ۲۸ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 65

 


نقد و بررسی بازی Stronghold 2 (قلعه ۲)

 • ۲۸ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 462

 


نقد و بررسی بازی Pro Evolution Soccer 2019) Pes 2019)

 • ۲۷ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 425

 


نقد و بررسی بازی Outlast 2 (اوت ‌لست ۲)

 • ۲۷ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 44

 


نقد و بررسی بازی Left 4 Dead 2 (لفت فور دد ۲)

 • ۲۶ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 40

سناریوی حمله در بازی کلش آف کلنز : سناریوی الف

شرایطی را در نظر بگیریم که سربازان شما این هزینه ها را داشته باشند: بربرها (سطح 2) 40 اکسیر، تیراندازان (سطح 2) 80 اکسیر، غول ها (سطح 1) 250 اکسیر و جن ها (سطح 2) 40 اکسیر، هزینه دارند. هزینه ی حمله با چهار غول، 1000 اکسیر می باشد. به همین ترتیب، هزینه ی حمله با دو غول، پنج بربر، سه تیرانداز و یک جن برای شما 980 اکسیر خواهد بود. اگر شما با این نیروها، پیروز شوید، هیچ سودی نخواهید کرد.

مطمئناً، گاهی اوقات می خواهید از کلنی که تازه به دهکده شما حمله کرده است انتقام بگیرید و تمام طلاهای خود را به دست آورید. اگر انتقام جویی شما باعث می شود که منابع بیشتری را از دست بدهید، دشمنان شما دوباره پیروز می شوند. پس به دشمنان خود اجازه ندهید که این چنین پیروز شوند.

بیایید نگاهی به سناریوی دیگری بیندازیم و با استفاده از همان هزینه های ذکر شده در سناریوی اول، این سناریو را بررسی کنیم.

سناریوی حمله در بازی Clash Of Clans: سناریوی ب

شما می خواهید بدانید که با چه نیروهایی باید حمله می کنید تا بتوانید 20،000 طلا و 5000 اکسیر را بدست آورید. در این سناریو تمام منابع خود را به یک واحد تبدیل می کنیم. اگر 2 طلا را برابر با 1 اکسیر در نظر بگیریم (ارزش اکسیر را بیشتر از طلا در نظر بگیریم)، 20،000 طلا معادل با 10،000 اکسیر است.

15،000 اکسیر = غول 5،000 + 10،000

اگر درست بازی کنیم، این می تواند منابع خوبی باشد. اگر فقط با غول ها و بربرها حمله کنیم، فرمولی وجود دارد که می توانیم از آن استفاده کنیم تا بتوانیم هزینه های خود را تعیین کنیم.

اگر برای تعداد غول ها از “x”، برای تعداد بربرها از “y” و برای تعداد تیراندازان از  “z”  استفاده کنیم ، برای غول ها، x250، برای بربرها  y40 و برای تیراندازان z 80 هزینه می شود.

250x + 40y + 80z

این کل باید کمتر از چیزی باشد که ما قصد داریم به دست آوریم، یعنی 15000 اکسیر.

سناریوی حمله در بازی Clash Of Clans: سناریوی ب

سناریوی حمله در بازی کلش آف کلنز: سناریوی ج

بعضی اوقات، ممکن است ما طلا را بیشتر از اکسیر ارزیابی کنیم. 1 طلا، برابر 3 اکسیر باشد. اگر بخواهیم مقادیر سناریو دوم را دوباره محاسبه کنیم، 20،000 طلا برابر با 60،000 اکسیر خواهد بود. ما مطمئناً مایل به حمله با غول های بیشتر، دیوار شکن ها و بالن ها برای دسترسی به آن طلا و ارزش تبدیل شده  60،000 به علاوه 5000 اکسیر یا 65،000 خواهیم بود.

استراتژی های مقابله با قرارگیری نیروها

استراتژی های بسیاری برای مقابله با قرارگیری نیروها وجود دارد. این استراتژی ها معمولاً به این موارد بستگی دارد:

۱- طرح دفاعی دشمن شما، یعنی قرار دادن ساختارهای دفاعی فعال آنها

۲- این که آیا شما به دنبال فریب دشمن خود هستید یا به سادگی می توانید منابع دشمن را بدست آورید.

بررسی حمله در بازی کلش برای فریب دشمن

اگر در بازی Clash Of Clans دشمن شما ضعیف است، بهتر است منطقه ای که دفاع ضعیفی دارد را پیدا کنید و به همه نیروهای آنجا حمله کنید. تمرکز دشمن خود را با رها کردن تمام نیروها در یک نقطه به هم بزنید تا نیروهای شما بتوانند توپها و برجها را یکی یکی از بین ببرند.

حمله در بازی کلش آف کلنز: یک جهت

به جای قرار دادن تمام نیروهای خود در یک منطقه، نیروهای خود را در چندین منطقه حمله، پراکنده کنید. دلیل تقسیم نیروهای شما این است که سلاح های دفاعی فعال بازیکن مدافع نیز به طور جداگانه عمل خواهند کرد.

با یک خط حمله واحد، توپها و برجهای دشمن در برابر نیروهای شخصی متمرکز شده و بدون تلاش زیاد آنها را از بین می برید.

حمله در بازی Clash Of Clans: چندین جهت

با حمله از چند جهت، همین سلاح های دفاعی هنگام تقسیم ضعیف تر می شوند و این باعث می‏‏شود تا نیروهای شما زمان بیشتری برای حمله داشته باشند. همچنین اگر می خواهید منابع زیادی را به سادگی جستجو کنید، حمله از چندین جهت راه حل بهتری به نظر می رسد. ایجاد سوراخ در دیوار بازیکن مدافع می تواند منجر به هجوم بربرها و اجنه شما شود. انتخاب نقاط ورود، نزدیک به پرتراکم ترین منطقه بازیکن مدافع که دارای منابع زیادی است بهترین گزینه است.

در این مقاله به آموزش حمله در بازی کلش آف کلنز پرداختیم. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای آموزش بازی های موبایلی می توانید به بخش آموزش بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظرات
 1. شکوهی می گوید

  سلام تو بازی چجوری اکسیرو طلاموزیادش کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بهترین راه برای افزایش اکسیر و طلا حمله با آرچر و گابلین هست.شما اگر بتونید یک لوت 150000 تایی بزنید حدود 5% لوت هزینه کردید و 95% سود خالصه.

 2. برادران می گوید

  سلام یه کلن میتونه سه تا رهبر همزمانم داشته باشه؟چجوری؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   _ابتدا 3 نفر همانگ پیش هم میشینن و وارد کلش میشن بعد به صفحه ساخت کلن میروند و همه مشخصات رو هماهنگ با 2 نفر دیگر میزارن
   به مثال اسم کلن رو میزارن
   میزان کاپ رو میزازن
   1200
   و شکل نماد کلن هم مثلا ابی کامل میزارن
   سپس سه نفر باهم دکمه ok رو میزنن

 3. نیما می گوید

  سلام من تویه گروهی بودم که دیگ خیلی کند شدن من میخوام از کلن بیام بیرون امتیازای چالشایی که گرفتمم از بین میره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر خیر از بین نمیره ولی نمیتونی تو اون کلن چالش بزنی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.