آموزش کامل و جامع حمله در بازی کلش آف کلنز

آموزش کامل و جامع حمله در بازی کلش آف کلنز

حملات بازی Clash of Clans، بسیار هیجان انگیز، سریع و برنامه ریزی شده هستند. هنگامی که می خواهید به کلن دشمن حمله کنید، باید منابع موجود آن ها را بررسی کنیم. اگر دشمن شما ضعیف است، بهتر است منطقه ای که دفاع ضعیفی دارد را پیدا کنید و به همه نیروهای آنجا حمله کنید.  در این مقاله از سایت مجله بازی موبایل ایموجو به آموزش حمله در بازی کلش آف کلنز خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید تا یک حمله موفقیت آمیز را در این بازی داشته باشید و از بازی کردن بیشتر لذت ببرید.

حمله در بازی کلش آف کلنز

حمله یا اتک در کلش آف کلنز توسط نیروها و سپاه های ایجاد شده به دهکده ای دیگر، به هدف به دست آوردن طلا، جام، اکسیر و … صورت می گیرد. حملات بازی Clash of Clans، بسیار هیجان انگیز، سریع و برنامه ریزی شده هستند.

حملات به صورت روتین نمی باشند و هیچ حمله ای یکسان نیست. همه درگیری هاْ دو طرفه و دارای یک حمله کننده و یک مدافع می باشند. گاهی اوقات دائماً حملات شما شکست می خورد اما دلیل آن را نمی دانید. خوشبختانه میلیون ها روش برای بازی و برنده شدن در Clash of Clans وجود دارد،

طرح خطر در مقابل پاداش

هنگام برنامه ریزی برای اتک در بازی کلش آف کلنز چندین عامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید. هدف این است که ضمن به حداکثر رساندن پاداش، ضرر را به حداقل برسانیم. مدیران ارشد شرکتهای بزرگ این طرح را “خطر در مقابل پاداش” می نامند.

  • انتخاب کلن هدف
  • مقدار نیروی مورد نیاز
  • قرار دادن نیروهای غارت گر

انتخاب کلن هدف 

هنگامی که می خواهید به کلن دشمن حمله کنید، باید منابع موجود آن ها را بررسی کنیم. اگر دشمن منابع کمی دارد، چرا باید منابع و وقت خود را برای شکست این دشمن صرف کنیم؟

برای حمله در بازی کلش آف کلنز باید مقدار زیادی طلا یا اکسیر یا هر دو مورد وجود داشته باشد، ما باید دشمنانی را که منابع کمی برای ما دارند کنار بگذاریم تا بتوانیم منابع زیادی را غارت کنیم.

میزان نیروهایی که باید هزینه کنید با استفاده از سیستم ریسک در مقابل پاداش (که در ریاضیات به عنوان برنامه ریزی خطی نامیده می شود) قابل محاسبه است. قبل از حمله به یک کلن، بررسی کنید که چه مقدار طلا و اکسیر دارند.

سناریوهای زیر را در حالتی در نظر بگیرید که با حمله به یک کلن فقط ۱۰۰۰ اکسیر برای به دست آوردن وجود داشته باشد.

سناریوی حمله در بازی کلش آف کلنز : سناریوی الف

شرایطی را در نظر بگیریم که سربازان شما این هزینه ها را داشته باشند: بربرها (سطح ۲) ۴۰ اکسیر، تیراندازان (سطح ۲) ۸۰ اکسیر، غول ها (سطح ۱) ۲۵۰ اکسیر و جن ها (سطح ۲) ۴۰ اکسیر، هزینه دارند. هزینه ی حمله با چهار غول، ۱۰۰۰ اکسیر می باشد. به همین ترتیب، هزینه ی حمله با دو غول، پنج بربر، سه تیرانداز و یک جن برای شما ۹۸۰ اکسیر خواهد بود. اگر شما با این نیروها، پیروز شوید، هیچ سودی نخواهید کرد.

مطمئناً، گاهی اوقات می خواهید از کلنی که تازه به دهکده شما حمله کرده است انتقام بگیرید و تمام طلاهای خود را به دست آورید. اگر انتقام جویی شما باعث می شود که منابع بیشتری را از دست بدهید، دشمنان شما دوباره پیروز می شوند. پس به دشمنان خود اجازه ندهید که این چنین پیروز شوند.

بیایید نگاهی به سناریوی دیگری بیندازیم و با استفاده از همان هزینه های ذکر شده در سناریوی اول، این سناریو را بررسی کنیم.

سناریوی حمله در بازی Clash Of Clans: سناریوی ب

شما می خواهید بدانید که با چه نیروهایی باید حمله می کنید تا بتوانید ۲۰،۰۰۰ طلا و ۵۰۰۰ اکسیر را بدست آورید. در این سناریو تمام منابع خود را به یک واحد تبدیل می کنیم. اگر ۲ طلا را برابر با ۱ اکسیر در نظر بگیریم (ارزش اکسیر را بیشتر از طلا در نظر بگیریم)، ۲۰،۰۰۰ طلا معادل با ۱۰،۰۰۰ اکسیر است.

۱۵،۰۰۰ اکسیر = غول ۵،۰۰۰ + ۱۰،۰۰۰

اگر درست بازی کنیم، این می تواند منابع خوبی باشد. اگر فقط با غول ها و بربرها حمله کنیم، فرمولی وجود دارد که می توانیم از آن استفاده کنیم تا بتوانیم هزینه های خود را تعیین کنیم.

اگر برای تعداد غول ها از “x”، برای تعداد بربرها از “y” و برای تعداد تیراندازان از  “z”  استفاده کنیم ، برای غول ها، x250، برای بربرها  y40 و برای تیراندازان z 80 هزینه می شود.

۲۵۰x + 40y + 80z

این کل باید کمتر از چیزی باشد که ما قصد داریم به دست آوریم، یعنی ۱۵۰۰۰ اکسیر.

سناریوی حمله در بازی Clash Of Clans: سناریوی ب

سناریوی حمله در بازی کلش آف کلنز: سناریوی ج

بعضی اوقات، ممکن است ما طلا را بیشتر از اکسیر ارزیابی کنیم. ۱ طلا، برابر ۳ اکسیر باشد. اگر بخواهیم مقادیر سناریو دوم را دوباره محاسبه کنیم، ۲۰،۰۰۰ طلا برابر با ۶۰،۰۰۰ اکسیر خواهد بود. ما مطمئناً مایل به حمله با غول های بیشتر، دیوار شکن ها و بالن ها برای دسترسی به آن طلا و ارزش تبدیل شده  ۶۰،۰۰۰ به علاوه ۵۰۰۰ اکسیر یا ۶۵،۰۰۰ خواهیم بود.

استراتژی های مقابله با قرارگیری نیروها

استراتژی های بسیاری برای مقابله با قرارگیری نیروها وجود دارد. این استراتژی ها معمولاً به این موارد بستگی دارد:

۱- طرح دفاعی دشمن شما، یعنی قرار دادن ساختارهای دفاعی فعال آنها

۲- این که آیا شما به دنبال فریب دشمن خود هستید یا به سادگی می توانید منابع دشمن را بدست آورید.

بررسی حمله در بازی کلش برای فریب دشمن

اگر در بازی Clash Of Clans دشمن شما ضعیف است، بهتر است منطقه ای که دفاع ضعیفی دارد را پیدا کنید و به همه نیروهای آنجا حمله کنید. تمرکز دشمن خود را با رها کردن تمام نیروها در یک نقطه به هم بزنید تا نیروهای شما بتوانند توپها و برجها را یکی یکی از بین ببرند.

حمله در بازی کلش آف کلنز: یک جهت

به جای قرار دادن تمام نیروهای خود در یک منطقه، نیروهای خود را در چندین منطقه حمله، پراکنده کنید. دلیل تقسیم نیروهای شما این است که سلاح های دفاعی فعال بازیکن مدافع نیز به طور جداگانه عمل خواهند کرد.

با یک خط حمله واحد، توپها و برجهای دشمن در برابر نیروهای شخصی متمرکز شده و بدون تلاش زیاد آنها را از بین می برید.

حمله در بازی Clash Of Clans: چندین جهت

با حمله از چند جهت، همین سلاح های دفاعی هنگام تقسیم ضعیف تر می شوند و این باعث می‏‏شود تا نیروهای شما زمان بیشتری برای حمله داشته باشند. همچنین اگر می خواهید منابع زیادی را به سادگی جستجو کنید، حمله از چندین جهت راه حل بهتری به نظر می رسد. ایجاد سوراخ در دیوار بازیکن مدافع می تواند منجر به هجوم بربرها و اجنه شما شود. انتخاب نقاط ورود، نزدیک به پرتراکم ترین منطقه بازیکن مدافع که دارای منابع زیادی است بهترین گزینه است.

در این مقاله به آموزش حمله در بازی کلش آف کلنز پرداختیم. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای آموزش بازی های موبایلی می توانید به بخش آموزش بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا