AD

راهنمای اسب های زلدا : Tears Of The Kingdoms

11,554

زلدا یکی از بهترین بازی‌هایی است که به‌تازگی عرضه شده است. این گیم توسط کمپانی نینتندو ساخته شده است و درواقع یکی از گیم‌های انحصاری کنسول نینتندو نیز محسوب می‌شود. حتی خیلی از افراد برای تجربه زلدا به کنسول نینتندو روی آورده و یک مدل از آن را خریده‌اند. اگر شما فرصت تجربه‌کردن بازی زلدا را دارید ظاهراً آدم خوش‌شانسی هستید که می‌توانید این گیم را تجربه نمایید. در این گیم المان‌های مختلفی وجود دارد که باید روی همه آن‌ها مسلط شوید.

یکی از این المان‌ها اسب‌هایی هستند که وسیله‌ای برای حمل‌ونقل شما محسوب می‌شوند. علاوه‌برآن حتی می‌توانند به یکی از بهترین دوست‌های شما در بازی تبدیل شوند. در بازی انواع مختلفی از اسب‌ها وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را رام کرده و سوار شوید. اگر می‌خواهید بیشتر درباره اسب‌ها اطلاعات کسب کنید با راهنمای اسب های زلدا با ما در ادامه همراه باشید.

اسب-های-بازی-زلدا

چگونه اسب‌ها را اهلی کنیم؟

در دنیای زلدا اسب‌های وحشی زیادی وجود دارد. مسلماً در ابتدا هیچ اسبی خوشش نمی‌آید که کسی پشتش بنشیند و به او سواری دهد. به همین دلیل است که شما نمی‌توانید هر اسبی که در دنیای وحش دیدید را سوار شوید. به همین دلیل در این قسمت از راهنمای اسب های زلدا می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم.

اهلی-کردن-اسب-در-بازی-زلدا

قبل از هر چیزی شما باید آن اسب را اهلی کرده یا به‌اصطلاح رام کنید. تا زمانی که این فرایند را طی نکنید شما نمی‌توانید سوار اسبی که دوست دارید شوید. اهلی‌کردن اسب‌ها چندان سخت نیست؛ اما اگر بخواهید که به سراغ اسب‌های بزرگ‌تر بروید کار شما نیز سخت‌تر خواهد شد.

قبل از شروع این کار باید بدانید که اسب‌ها حیوانات آرامی هستند به همین دلیل شلوغی و سروصدا را دوست ندارند. اگر بخواهید به‌یک‌باره به آن‌ها نزدیک شوید سروصدای زیاد شما موجب ترساندن آن‌ها شده و خیلی سریع از منطقه خطر که شما در آن حضور دارید دور خواهند شد.

پس از اینکه اسب موردنظر خود را انتخاب کردید وقت آن رسیده که به آن نزدیک شوید. بهتر است برای نتیجه بهتر کاراکتر بازی خود را بنشانید و آهسته و نشسته به‌طرف اسب موردنظر حرکت کنید. نشستن شما باعث می‌شود تا در هنگام حرکت به اسب صدای کمتری تولید کنید.

پس از اینکه به پشت اسب رسیدید وقت آن رسیده که سوار آن شوید. در این مرحله هرچه استقامت شما بالاتر باشد شانستان برای اهلی‌کردن اسب نیز بیشتر خواهد بود. در ابتدا اسب سعی می‌کند با حرکات مختلف شما را به زمین بزند. دکمه L را فشار دهید و مانع این موضوع شوید. اگر استقامت کافی نداشته باشید از اسب خواهید افتاد.

در برخی از مواقع نیز ممکن است وقتی سوار اسب خود هستید هر طرف که دوست دارد برود. اگر دیدید چنین اتفاقی افتاد بلافاصله دکمه L را فشار دهید. با این کار کاراکتر گردن اسب را گرفته و او را آرام‌تر می‌کند و شما می‌توانید به سواری دل‌چسب خود ادامه دهید.

همچنین بخوانید: بازی زلدا – راهنمایی برای پیدا کردن Shrine مخفی Gerudo Desert

چیزهایی که باید در انتخاب اسب دقت کنید

انتخاب-اسب-در-بازی-زلدا

 

در این قسمت از راهنمای اسب های زلدا قصد داریم که کمی موشکافانه‌تر با این موجودات نجیب آشنا شویم. در دنیای زلدا اسب‌ها بر اساس چهار ویژگی شناخته می‌شوند. هرچه یک اسب بیشتر از این چهار ویژگی برخوردار باشد مسلماً یک حیوان خوب نیز برای شما خواهد بود.

مورد اول قدرت آن است. قدرت مهم است و باید در هنگام انتخاب اسب خود به آن دقت داشته باشید. وقتی که بخواهید در مسابقات اسب‌سواری شرکت کنید این قدرت است که به کمک شما خواهد آمد. اگر قدرت کافی را نداشته باشد احتمال اینکه در نبرد شکست بخورید بیشتر است.

مورد بعدی سرعت است. مسلماً در زمینه ماشین‌ها افراد خودرویی را دوست دارند که بیشترین سرعت را داشته باشد. این مسئله در مورد اسب‌ها نیز صدق می‌کند. هرچه این گزینه بالاتر باشد مسلماً اسب شما سرعت بیشتری خواهد داشت و سریع‌تر می‌توانید به مناطق مختلف مپ سر بزنید.

مورد سوم استقامت اسب شما است. اگر استقامت اسب بالاتر باشد شما می‌توانید بیشتر از آن استفاده کنید. اگر در هنگام سواری دکمه A را فشار دهید سرعت اسب افزایش می‌یابد. هرچه استقامت اسب شما بالاتر باشد بیشتر می‌توانید دکمه A را فشار دهید و سرعت او را افزایش دهید.

آخرین مورد نیز به خلق‌وخوی اسب شما مربوط می‌شود. شاید گزینه خلق‌وخو خیلی تأثیرگذار نباشد؛ اما می‌تواند خیلی چیزها به شما بگوید. هرچه خلق‌وخوی یک اسب بالاتر باشد؛ یعنی بیشتر با شما دوست است و به حرف شما گوش می‌دهد. مسلماً احتمال اینکه یک اسب با خلق‌وخوی پایین سرکشی کند بیشتر است.

در میان گزینه‌هایی که بالا به آن‌ها اشاره کردیم مسلماً گزینه استقامت اهمیت بالاتری خواهد داشت. ازآنجایی‌که به‌سرعت اسب مربوط می‌شود هرچه که استقامت بالاتر باشد اسب سرعت بهتری نیز خواهد داشت. بهتر است که استقامت را ملاک انتخاب اسب خود قرار دهید.

چگونه یک اسب را نجات دهیم

چگونه-یک-اسب-را-نجات-دهیم-بازی-زلدا

در این قسمت از مقاله راهنمای اسب های زلدا قصد داریم بدانیم که آیا می‌توانیم اسب خود را زنده کنیم؟ در شرایط مختلف ممکن است طی اتفاقاتی که می‌افتد اسب ما از بین برود و جانش را از دست بدهد. اما ممکن است آن اسب خیلی خاص باشد و شما از این موضوع راضی نباشید.

نگران نباشید اگر اسب شما بمیرد شما می‌توانید به‌راحتی آن را زنده کنید و دوباره لحظات خوشی را با او سپری کنید. البته که خبری از جادوگری نیست. قرار نیست وردی بخوانید و اسب شما به‌یک‌باره از جایش بلند شود یا قرار نیست که مثل یک دامپزشک فوریت‌های پزشکی را بلد باشید.

در نقشه بازی منطقه‌ای با نام هیرول وجود دارد. برای زنده کردن اسب خود کافی است که به منطقه هیرول جنوبی سفر کنید. تنها چیزی که در هیرول جنوبی باید به دنبال آن بگردید یک فواره پری مخصوص است که در یک جایی از هیرول جنوبی قرار گرفته است.

این فواره پری دریایی این قدرت را دارد که بتواند اسب موردنظر شما را زنده کرده و دوباره به شما باز گرداند. حتی شما می‌توانید اسب‌هایی که در محیط بازی گم‌کرده‌اید را نیز با این روش پیدا نمایید. خدای اسب‌ها مالانیا نام دارد که در این فواره زندگی می‌کند. تنها کاری که باید بکنید این است که از خدای اسب‌ها درخواست کنید که اسب را به شما باز گرداند.

اسب‌سواری در جاده‌ها

اسب‌سواری-در-جاده‌ها-بازی-زلدا

در این قسمت از راهنمای اسب های زلدا قصد داریم کمی درباره اسب‌سواری صحبت کنیم و شما را با برخی از نکته‌ها آشنا کنیم. موضوعی وجود دارد که احتمالاً شما از آن بی‌خبر هستید. مطمئناً با دانستن این نکته شما بیشتر از قبل از اسب‌سواری خود لذت خواهید برد.

دنیای زلدا طبیعت بکر و فوق‌العاده‌ای دارد. در برخی از مناطق نیز سازنده‌های بازی به جزئیات زیادی دقت کرده‌اند. توجه به این جزئیات می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. شما می‌توانید همگامی که روی اسب خود هستید از این طبیعت لذت ببرید و روی آن تمرکز کنید.

نکته اصلی اینجا است که اسب‌هایی که در دنیای زلدا وجود دارند به‌راحتی راه‌ها و جاده‌ها را می‌شناسند. اسب‌ها موجودات هوشمندی هستند و مانند خودرو ها عمل نمی‌کنند. در هنگام رانندگی شما مجبور هستید که به جاده زل بزنید تا از جاده خارج نشوید.

اما همان‌طور که گفتیم اسب‌ها جاده را می‌شناسند. کافی است تا وارد جاده‌ای شوید. دیگر می‌توانید دستتان را از همه دکمه‌ها برداشته و غرق طبیعت و جزئیات زلدا شوید. اسب خودش به‌صورت اتومات جاده را طی خواهد کرد و تا زمانی که جاده به پایان نرسد از حرکت نمی‌ایستد.

چگونه اسب را شخصی‌سازی کنیم؟

شخصی-سازی-کردن-اسب-در-بازی-زلدا

بهتر است در راهنمای اسب های زلدا درباره شبیه‌سازی اسب‌ها نیز کمی صحبت کنیم. درست شنیدید و شما می‌توانید به‌راحتی اسب‌های خود را شخصی‌سازی نمایید و ظاهر آن‌ها را طوری طراحی کنید که برای شما جذاب‌تر باشد و از سواری با آن نهایت لذت را ببرید.

برای اینکه اسب خود را شخصی‌سازی کنید نیاز است که به اسطبل مراجعه نمایید. البته که باید گفت نمی‌توانید در همه اسطبل‌ها این کار را انجام دهید و فقط اسطبل‌های مخصوصی وجود دارند. اگر در اسطبلی دیدید فردی در کنار اسب‌هایش قرار دارد و از آن‌ها نگهداری می‌کند یعنی می‌توانید در آنجا شخصی‌سازی کنید.

برای اینکه فرایند شخصی‌سازی را آغاز کنید کافی است که به‌طرف فرد بروید و به‌صورت هم‌زمان دکمه‌های Z و L را فشار دهید تا با او صحبت کنید. بعد او از شما می‌پرسد اگر علاقه داری می‌تواند در شخصی‌سازی اسب کمکت کنم. گزینه Yes Please را با دکمه A انتخاب کنید.

حال وارد بخش شخصی‌سازی اسب خود خواهید شد. می‌توانید قسمت‌های مختلف آن را تغییر دهید و اسبی داشته باشید که خودتان دوست دارید و بیشتر از آن لذت می‌برید. در این قسمت شما می‌توانید قسمت‌های مختلفی از جمله افسار، یال و زین اسب خود را سفارش سازی نمایید.

چگونه اسب خود را صدا بزنیم؟

صدا-زدن-اسب-در-بازی-زلدا

در این قسمت از راهنمای اسب های زلدا قصد داریم درباره ارتباط برقرارکردن با اسب‌ها صحبت کنیم. در برخی از موقعیت‌ها ممکن است که از اسب خود دور باشید و دوست داشته باشید او را صدا بزنید تا به سمت شما بیاید و با هم دوباره ادامه مسیر را طی کنید.

اما سؤال اصلی اینجا است که آیا واقعاً این کار ممکن است و می‌توان انجام داد؟ جواب این سؤال بله است و شما می‌توانید اسب خود را صدا بزنید. اگر اسب صدای شما را بشنود خیلی سریع شما را پیدا کرده و به سمت صدا حرکت خواهد کرد تا به شما برسد.

برای اینکه اسب خود را صدا بزنید کافی است تا دکمه D-pad را فشار دهید. بعد از اینکه دکم را فشار دهید بلافاصله کاراکتر شما سوت زده و اسب به سمت شما حرکت خواهد کرد و به سمت شما می‌آید. البته که اگر شما خوش‌شانس باشید این اتفاق رخ خواهد داد و نیازی به پیاده‌روی نیست.

به نظر می‌رسد که اسب‌ها در دنیای زلدا حس شنوایی خوبی ندارند. اگر اسب‌ها خیلی از شما دور باشند صدای سوت به گوشی آن‌ها نمی‌رسد و هیچ عکس‌العملی نشان نخواهند داد. اگر دیدید در نقشه بازی یک آیکون اسب کوچک نمایان شد بدانید که اسب صدای سوت شما را شنیده و در حال حرکت است.

مرحله اسب نر سلطنتی

اسب-نر-سلطنتی-بازی-زلدا

در این قسمت از راهنمای اسب های زلدا بهتر است که درباره اسب نر سلطنتی نیز صحبت نماییم. در این بازی اسبی بزرگ وجود دارد که سفیدرنگ بوده و سلطنتی بوده. این اسب امتیازات بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بهترین اسب‌هایی تبدیل شود که تا الان داشته‌اید.

برای اینکه بتوانید به این اسب دسترسی داشته باشید و آن را رام کنید باید به اسطبل OutSkirt بروید. در این اسطبل شخصی با نام offa مواجه خواهید شد. بهتر است به آن نزدیک شوید و با او صحبت کنید. پس از این کار این شخص داستان اسب سفید سلطنتی را برای شما تعریف خواهد کرد.

پس از پایان داستان به بیرون از اسطبل بروید و به سمت پل منهالا بروید. پس از اینکه از پل عبور کردید به سمت راست بروید و تا تپه بلند اطراف بروید. وقتی که به بالای تپه رسیدید به‌خوبی اطراف را نگاه کنید؛ زیرا قرار است اسب سفید سلطنتی خود را در این مکان ملاقات کنید.

باید بدانید که این اسب بسیار قدرتمند است. به همین دلیل نمی‌توان آن را به‌راحتی رام کرد. علاوه‌برآن به صدا بسیار حساس بوده و باید خیلی آهسته به آن نزدیک شوید. بهتر است اول استقامت خود را ارتقا دهید یا از اکسیر افزایش استقامت استفاده کنید تا بتوانید او را رام خود کنید.

فرایند رام کردن اسب سلطنتی طولانی‌تر از اسب‌های عادی وحشی دیگر است. شما باید برای مدت نسبتاً طولانی به‌صورت مداوم دکمه L را فشار دهید تا بتوانید سرانجام موفق شوید. اگر کم بیاورید در کسری از ثانیه اسب سفید شما را زمین خواهد زد و فرایند رام شدن شما شکست خواهد خورد.

پس از اینکه اسب را رام کردید آن را به سمت همان اسطبل OutSkirt هدایت کنید و به آنجا بروید. در قدم بعدی نام خود را در آن اسطبل ثبت کنید تا اسب سرانجام برای شما شود. در آخرین مرحله با داشتن این است زین و افسار سلطنتی نیز به شما داده می‌شود و می‌توانید در قسمت شخصی‌سازی اسب‌ها از آن استفاده نمایید.

جمع‌بندی

در نهایت با راهنمای اسب های زلدا همراه شما عزیزان بودیم. در این مقاله اطلاعات مفید مختلفی درباره اسب های زلدا به دست آوردیم و بیشتر با آن‌ها آشنا شدیم. اسب‌ها در دنیای زلدا پر اهمیت هستند و برای کسب موفقیت‌های بیشتر بهتر است که این موجودات نجیب دنیای زلدا را بهتر بشناسید.

مسلماً اگر این موجودات را بهتر بشناسید بهتر هم می‌توانید از امکانات آن‌ها استفاده نمایید و به سمت پیروزی حرکت نمایید. علاوه‌برآن زلدا دنیای بزرگی است و نمی‌توان پیاده در آن رفت آمد کرد؛ زیرا بسیار طولانی خواهد بود. نظر شما چیست؟ کدام یک از نکات بالا را درباره اسب‌های موجود در دنیای زلدا می‌دانستید؟ خوشحال می‌شویم که نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات بسته شده است.