AD

واتس‌اپ روی پیام‌رسانی cross-platform کار می‌کند

0 92

به گزارشWABetaInfo، به‌روزرسانی بتای واتس‌اپ برای اندروید (نسخه 2.23.19.8) که امروز منتشر شد حاوی صفحه جدیدی به نام چت‌های شخص ثالث است. به گفته WABetaInfo، در حال حاضر صفحه نمایش نه کاربردی است و نه برای کاربران قابل دسترسی است. اما عنوان آن یک سرنخ قوی است که احتمالاً این اولین قدم برای باز کردن برنامه پیام‌های رمزگذاری شده متا برای سازگاری cross-platform است.

نسخه بتا تنها چند روز پس از تایید کمیسیون اروپا مبنی بر اینکه متا (مالک واتس‌اپ) طبق قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA)  با تعریف « gatekeeper» مطابقت دارد، ارائه می‌شود و طبق این تعریف نرم‌افزار ارتباطی مانند واتس‌اپ نیاز دارد که تا مارس 2024 با برنامه‌های پیام‌رسان شخص ثالث همکاری کند.

هدف DMA حفظ gatekeeper ‌ها از تحمیل شرایط ناعادلانه و اطمینان از عدم محدودیت خدمات دیجیتال مهم است. فراتر از اینکه برنامه‌های پیام‌رسان باید با هم کار کنند، DMA  می‌خواهد که gatekeeper ‌ها، به کاربران اجازه دهند برنامه‌های از پیش نصب‌شده را حذف کنند یا از فروشگاه‌های برنامه جایگزین خریداری کنند.

متا و مایکروسافت هر دو در حال برنامه ریزی فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل خود در پاسخ به DMA هستند. کمیسیون اروپا در حال بررسی است که آیا iMessage اپل و موتور جستجوی Bing مایکروسافت، مرورگر Edge و سرویس تبلیغاتی با مقررات جدید مطابقت دارند یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.