AD

لوازم جانبی غیر مجاز در ایکس باکس مسدود می‌شوند

لوازم جانبی غیر مجاز در ایکس باکس مسدود می‌شوند
0 2,065

سیاست جدید ایکس باکس: با لوازم جانبی غیر مجاز خداحافظی کنید. از این پس لوازم جانبی غیر مجاز در ایکس باکس مسدود می‌شود. بنابر این محصولات مجاز خریدار کنید.

ایکس باکس اعلام کرد که دوران سرهم بندی کردن کنسول با استفاده از لوازم جانبی تایید نشده رو به پایان است. ایکس‌باکس با وضع یک سیاست جدید که استفاده از لوازم جانبی غیرمجاز با کنسول‌هایش را مسدود می‌کند، موضعی قطعی در این زمینه اتخاذ کرده است که از 17 نوامبر اجرایی می‌شود.

بازیکنان هنگام وصل کردن لوازم جانبی غیرمجاز، پیام هشداری را دریافت می‌کنند که در ایکس‌باکس نمایش داده می‌شود و با error 0x82d60002 از تاریخ مسدود شدن لوازم جانبی‌شان خبر می‌دهد.

ایکس باکس توصیه می‌کند لوازم جانبی را برگردانید و در عوض به لیست محصولات مجازش در وب سایت مراجعه کنید.

شاید بخوانید: 25 تا از بهترین بازی‌های ایکس باکس وان در سال ۲۰۲۳

در پیام خطا آمده است:

لوازم جانبی متصل مجاز نیست. استفاده از لوازم جانبی غیرمجاز تجربه بازی شما را به خطر می‌اندازد. به همین دلیل، استفاده از لوازم جانبی غیرمجاز در تاریخ 11/12/2023 مسدود خواهد شد.

برای کمک به بازگرداندن آن، با فروشگاهی که از آن آمده است تماس بگیرید یا با سازنده تماس بگیرید. برای مشاهده لوازم جانبی مجاز، به www.xbox.com/accessories بروید. (0x82d60002).

توجه داشته باشید که این تصویر از پیام خطا یک کنسول بریتانیایی است، بنابراین شکل‌ متن و تاریخ متفاوت خواهد بود.

این یک تغییر بزرگ است که بر تمام لوازم جانبی که مهر تایید ایکس باکس را ندارند، تاثیر می‌گذارد.

یکی از برندهایی که این تغییر را بیشتر احساس می‌کندBrook Gaming  است که به خاطر لوازم جانبی بازی شخص ثالث خود شناخته شده است. با گزارش‌هایی مبنی بر بروز مشکلات در برخی از محصولات آنها، آنها به X رفتند تا به این مشکل رسیدگی کنند.

در پست Brook Gaming آمده است:

گیمرهای عزیز، ما از حمایت و علاقه بی دریغ شما به بروک قدردانی می‌کنیم. لازم است اطلاعات مهمی را در مورد محصولات مربوط به کنسول ایکس باکس با شما به اشتراک بگذاریم، زیرا ممکن است در آینده نزدیک با اختلالات عملکردی مواجه شوند.

به تازگی ما بازخورد بازیکنان در مورد این محصولات را هنگام استفاده در کنسول‌های Xbox (آخرین نسخه OS 10.0.25398.2266. منتشر شده در 10/16) در طول بازی آنلاین دریافت کرده‌ایم. ممکن است پیام خطایی ظاهر شود: وسیله جانبی متصل مجاز نیست. ما عمیقا از هر گونه ناراحتی که ممکن است برای شما ایجاد کند متأسفیم. تیم مهندسی بروک کاملا متعهد به توسعه راه حلی برای حفظ کیفیت و عملکرد محصول است. لطفا اعتماد کنید که ما از هیچ تلاشی در شناسایی راه حل‌های بالقوه دریغ نخواهیم کرد. هنگامی که به روز رسانی‌های بیشتر در دسترس قرار گرفت ما به سرعت از طریق پلتفرم‌های رسمی انجمن خود به شما اطلاع خواهیم داد.

محصولات لیست شده توسط این برند عبارتند از:

  • مبدل Wingman XB 2
  • XB Fighting Board

در حالی که مشخص نیست چه تعداد از محصولات تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته‌اند، هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر تأثیر آن بر لوازم جانبی Cronus یا XIM وجود ندارد. لوازم جانبی Cronus و XIM بحث‌برانگیز هستند زیرا به کاربران اجازه می‌دهند ماوس و کیبورد را به عنوان یک کنترلر Xbox تقلید کنند. این قابلیت به آنها مزیت رقابتی در بازی‌های FPS مانند Call of Duty می‌دهد، زیرا آنها سرعت چرخش و قابلیت شلیک سریع را ارائه می‌دهند. با این حال، لوازم جانبی XIM و Cronus برای اهداف دسترسی نیز استفاده شده است. در حال حاضر، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این نوع لوازم جانبی تحت تأثیر تغییرات اخیر قرار خواهند گرفت، ندیده‌ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.