AD

Tim Cook مدیر عامل اپل تایید کرد اپل سال هاست روی هوش مصنوعی مولد کار می‌کند

0 149

اپل تا سال 2023 22.61 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است و تیم کوک (Tim Cook)، مدیر عامل شرکت، تایید کرد که بخشی از این هزینه‌ها به این دلیل است که این شرکت روی هوش مصنوعی مولد کار می‌کند.

بسیاری از کارشناسان گفته بودند که اپل در زمینه هوش مصنوعی عقب است، به خصوص به این دلیل که آنها چت بات یا پاسخی به ابزارهایی مانند Google Bard ندارند. با این حال، به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی سال‌ها در این شرکت در حال توسعه بوده است.

بر اساس گزارشی از رویترز، هزینه‌های رو به رشد اپل در تحقیق و توسعه می‌تواند به توسعه فناوری هوش مصنوعی مربوط باشد. این نشریه بیانیه‌ای را از Tim Cook، مدیر عامل اپل در مورد این موضوع دریافت کرد.

کوک گفت: ما سالهاست در حال انجام تحقیق در مورد طیف گسترده‌ای از فناوری‌های هوش مصنوعی از جمله هوش مصنوعی مولد هستیم. ما به سرمایه گذاری و نوآوری ادامه می‌دهیم و مسئولانه محصولات خود را با این فناوری‌ها برای کمک به غنی سازی زندگی مردم ارتقا می‌دهیم.

اپل در سال مالی 2023 تاکنون 22.61 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است که طبق گزارش‌ها حدود 3.12 میلیارد دلار بیشتر از این رقم در سال گذشته است.

شایعه شده است که اپل روی یک محصول مشابه ChatGPT کار می‌کند. مارک گورمن (Mark Gurman) از خبرگزاری بلومبرگ می‌گوید که اپلیکیشن هوش مصنوعی اپل ممکن است در سال 2024 وارد بازار شود، اگرچه مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo) تحلیلگر معروف KGI معتقد است اپل از این موضوع عقب تر است.

یک چهارم هزینه تحقیق و توسعه اپل

با وجود این شایعات، اپل قبلاً محصولاتی بر پایه مدل‌های پیشرفته یادگیری ماشینی مانند دوربین iPhone، Siri و غیره اجرا می‌شوند، عرضه کرده است. به روز رسانی در iOS 17 یک مدل زبان ترنسفورمر را به سیستم تصحیح خودکار می‌آورد، که همان فناوری پایه مورد استفاده در چت بات‌های هوش مصنوعی است.

با این که ممکن است اپل به این زودی‌ها SiriGPT را ارائه ندهد، اما انتظار پیشرفت‌های بیشتری در حوزه هوش مصنوعی از این شرکت در تمام پلتفرم‌های خود داشته باشید. بسیاری انتظار دارند که ابزار توسعه دهنده Xcode بتواند هدف بعدی اپل برای افزودن ابزار هوش مصنوعی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.